İnternetPopüler bağlantılar

"Yandex" metriği nasıl kullanılır? Yeni Başlayanlar İçin Rehber

Yeni metrik "Yandex", sitenin devamını izlemenize olanak tanır. Daha önce, kodu yüklerken, ziyaretçilerin kaynağın başarısını değerlendirmesine olanak tanıyan hiçbir bilgilendirici gösterilmedi. Bilgiler sadece belirli bir hizmetteki sahipler tarafından kullanılabilir.

Artık webmaster web sitesinde günlük ziyaretçi sayısı ve diğer bilgiler içeren bir tablet kurabilir. Bunu yapmak için, Yandex metriğini nasıl kullanacağınızı bilmeniz gerekir.

Bu hizmette, istatistikleri görüntülemek ve reklam kampanyalarının etkinliğini analiz etmek ve her kullanıcının kaynaktaki performansını açıkça görmek için basit sayaçları kullanabilirsiniz.

Rekabetçi hizmet "Google Analytics" daha fazla özellik içeriyor ancak videoyu fare imlecinin hareketi ile kaydeden bir web tarayıcısı içermiyor. Ve bu araç, çevrimiçi mağazada "satın al" düğmesini doğru yere koyarak karı birkaç kez artırmaya olanak tanıyabilir. Bu seçeneklere ihtiyaç duyan ticari sitelerdir.

Bilgi kaynakları için ayrıca "Yandex. Metrics" gibi bir araç gerekir. Ziyaret sayacı ve diğer mevcut servis seçenekleri, doğru navigasyonu ayarlamanıza yardımcı olur ve tasarımı uygun hale getirir.

Metrik yardımı ile ne yapabilirsiniz?

  • Değişik kaynaklardan geçişlerin etkinliğini karşılaştırın. Bu, "Hedef Arama" hizmetinin yardımıyla yapılabilir.
  • İçeri girmeden devam etmeyi izle.
  • Kaynaklar sayfasındaki ziyaretçilerin etkinliğini analiz edin.
  • Tıklamalar ve yönlendirmeler için hedefleri belirleyin.

Eylem kılavuzu

  1. "Yandex.Metrics" nasıl kurulabilir? Önce kodu almanız gerekir. Uygun bölüme gidip "Bir sayaç al" düğmesini tıklatmanız gerekir.
  2. Sonra, "Yandex" e (posta adresinden giriş ve şifrenizi giriniz) giriş yapmanız gerekmektedir. Henüz bir kayıt yoksa, şimdi bu adımı atmanın zamanı geldi. Metre alındıktan sonra kullanıcı "Yandex" de yetkili ise, derhal siteyi istatistik sistemine eklemek istediğiniz sayfaya gider. Bunu yapmak için, URL'yi ve adı belirtmeniz yeterlidir. "SMS ile" öğesini işaretlemeniz de önerilir.
  3. "Yandex" metriği nasıl kullanılır? Bu hizmet, siteye devam etmenin yanı sıra kullanılabilirliğini de izleyebilir. Sorun varsa, webmaster, sorunu zamanında düzeltebilmesi için SMS alır.
  4. Tüm parametreler girildiğinde, "Devam et" düğmesine tıklayın. Kodla birlikte sayfa açılacaktır. Kopyalamak için acele etmeyin. Ayarlara daha yakından bakmak ve diğer seçenekleri eklemek daha iyidir. Onlara bağlı olarak, kod değişir.

Standart modda, bir tıklama haritası oluşturulacak ve "Paylaş" bloğundan harici bağlantılar hesaplanacak ve başarısızlık oranı daha az ayrıntı gösterecektir.

Kaynak ticari bir projeyse, kesinlikle "web tarayıcı" işlevini denemelisiniz. Orada, özel olarak seçilmiş bir sekmede gerekli ayarları yapabilirsiniz.

"Yandex" metriği nasıl kullanılır? Görünür bir tezgah gerekirse "Bilgilendirici" öğesini işaretlemeniz yeterlidir. Sağda özelleştirilebilen simgesi olacak. Rengini ve görünümünü ayarlamak için bir fırsat var.

Metrik sayacı siteye ayarlama

Bilgilendirici etkinleştirilirse, sayaç iki bölümden oluşacak olan kodda görünecektir. Birincisi, katılım hakkında bilgi görüntülenecek şablona eklenmeli ve ikincisi herhangi bir sayfaya yüklenecek şekilde yerleştirilmelidir.

Joomla'da kod indirme örneği

Bunu yapmak için, FTP ile bağlanmanız ve kullanılan şablonlu klasördeki INDEX.PHP dosyasının düzenleyicisinde, kodun kapanış etiketi / gövdesinden önce eklenmesi gerekir. Tüm değişiklikleri kaydettikten sonra.

WordPress'de kod indirme örneği

Yandex.Metrica nasıl yapılandırılır? Dosyayı düzenlemek için FOOTER.PHP. İçeriğin sonuna (önceki yöntemle benzer şekilde), kodu yerleştirip dosyadaki tüm değişiklikleri kaydetmeniz gerekir.

Bir servis ne yapabilir?

"Yandex" metriği nasıl kullanılır? "Hedefler" sekmesi hemen doldurmak için gerekli değildir. Bu, çeşitli parametrelerin etkinliğini izlemek için gerekli olan kod alındığında yapılabilir. Örneğin, reklam tıklamaları. Kaç kullanıcısının malları sepete koyduğunu veya kaynağın haberine abone olduğunu izlemek de kolaydır.

Filtreler, siteye yapılan ziyaretleriniz veya arama robotları tarafından ziyaretleriniz gibi gereksiz bilgileri kesmenizi sağlar.

"Erişilebilirlik" seçeneği büyük imkanları açar. Burada kaynağın istatistiklerini izleyebilmek için bir kullanıcı eklemeniz gerekiyor. Yapılandırmanın iki yolu vardır: "Yalnızca görüntüleme" veya "Tam erişim". İkinci seçenek, sayacı kaldırmak dışında başka bir kullanıcının tüm eylemlerini sağlar.

Gereksiz sayacı nasıl silerim?

Her biri hakkında kısa bir bilgi görüntüleyen genel listede, tersi "Yandex.Metrica" hizmetindeki sepettir. Tezgah bastırarak kolayca silinebilir. Orada, düzenleme düğmesine tıkladığınızda, ayarları kolayca düzenleyebilir ve ayarlayabilirsiniz.

Başka ilginç fırsatlar neler?

"Yandex" metrikinin nasıl kullanılacağı konusundaki birkaç ekleme. Sayaçın yanında bulunan "Düzenle" düğmesiyle ek özellikler bağlayabilirsiniz.

"Kod" bölümünde gerekli onay kutularını (tıklama kartı, web tarayıcı ve diğerleri) ayarlayabilir ve alınan kodu siteye yeniden yerleştirebilirsiniz.

İyi bir seçenek "Doğrudan çıkma oranı" 'dır, güvenilirlik için onu ayarlamanız önerilir.

Web tarayıcısının sonuçlarını ve bağlantı haritasını karşılık gelen istatistik sayfasında görebilirsiniz (eski stile geçerseniz üst paneldeki "Davranış" bölümünde).

Bağlantıların haritası, talep edilenleri onlardan belirli bir süre görmek için bir fırsat verir. Rapora renk verilir. Bağlantılar mor renkle vurgulanmışsa, geçişler küçük ve kırmızıya yakın - tersi -. Ayrıca, diyagramı günden güne görebilirsiniz.

Bir tıklama haritası biraz farklı bir seçenektir. Sitedeki tıklamaları görüntüler. Raporu belirli bir zaman aralığı için görebilirsiniz. Bilgiler de renklerle gösterilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.