Sanat ve EğlenceLiteratür

Ivan Shamyakin: biyografi ve eserleri

Ivan Petrovich Shamyakin - Başarılı bir kişinin hayat yaşadı Belarus, tanınmış yazar, gururu. İlk romanı verildi Stalin Ödülü, ve eserlerin çoğu, tema olan filme, Büyük Vatanseverlik Savaşı oldu.

Biyografi Ivan Shamyakin

Belarus yazar - fakir bir köylü aileden geliyor - 30 Ocak 1921 tarihinde doğdu. Beyaz Rusya, Ukrayna ve Rusya: Sınır ülkelerden üzerinde bulunan Korma (Gomel ili) Onun köy. anavatanına ve çocuk çocukluktan beri duymuştu üç dil bilgisi güzelliği, gelecekteki yazarın edebi yetenek gelişmesine katkıda bulunmuştur.

İlk şiir hatları, Ivan Gomel kolej yapı malzemeleri okurken yazmaya başladı. Ayrıca bu dönemde o şehir gazetesinde edebi dernek toplantılarına katıldı. 1940 yılında mezun olduktan sonra, o evlendi. Onun seçimi yazar beşinci sınıfa aşina olduğu Maria Filatovna oldu. Mutlu evlilik 58 yıl sürdü. Ondan önce bu dünyayı terk Eşi Ivan Petroviç "Eşsiz Bahar" ve işe adamıştır "Hail Mary".

evlendikten sonra Ivan Shamyakin sonra Murmansk hizmet etmeye gönderilecek ordu içine hazırlandı, bir tuğla fabrikası teknisyeni de iş buldu. Orada bir savaş, bir genç adam buldum.

savaş yılları

Savaş yıllarında, Ivan Shamyakin, silah mürettebat komutanı oldu acımasızca düşman uçakları bombaladı Murmansk yakınlarındaki savaşlarda, katıldı. Genç Belarusians askerleri arasında neşeli bir eğilim farklılık; O memnuniyetle askerlere dinledi ilginç bir öykücü oldu. Patron, Shamyakin raporları idi duvar gazeteleri, serbest bırakılmasını dahil dövüş yaprak. 1941 yılında yazdığı ve o savaşın başlangıcında savaşan Kuzey, Nazi işgalcilere karşı savaşlarda adanmış ilk kısa hikaye (Belarusça) "snezhnay pustynі" yayınladı. Basılı ilk gazetesinde savaş sırasında meydana "Kuzeyin tamamı." cephe yolda Sonraki ardından, Almanya Polonya oldu. Ivan Büyük Zafer Shamyakin Oder araya geldi.

Savaş sonrası barış zamanı

Köy Prokopovku Terekhovskaya ilçesinde - - Savaştan sonra İvan doğduğu toprak döndü ve lisede bir dil ve edebiyat öğretmeni aldı. Akşamları çiftlik atölyeleri karıştırıcılar harcanan ve geceleri o roman ve savaşla ilgili kısa hikayeler yazdı. gıyaben Aynı dönemde Gomel Pedagoji Enstitüsü girdi. 1946 yılında dergisi "Polymya" Rus askerlerinin hümanizmin anlatan, ışık roman "Pomsta" gördü.

Ivan Shamyakin tarafından İşleri

yazarı Ivan Shamyakin Biyografisi yakından onun edebi faaliyetleri ile bağlantılıdır. "Derin Akım" Savaş yıllarında gerilla savaşı konusunu gündeme - Çok okuyucular tarafından ilk romanı puan edildi. kahramanın görüntüde toplanan sivil görev iyi insan nitelikleri, özveri ve yüksek anlamda işleri - Komiser Lesnitskogo. 1951 yılında bu roman SSCB Devlet Ödülü verildi. Sonraki o "Krynica" yayınlanmış ve tahrip acımasız savaş ekonomisinin yeniden inşa zor dönemde kolektif çiftlik hayatı hakkında söylüyorum "Good Luck", oldu. Her ürün Shamyakin, hikaye, modern yaşamla ilgili olsa bile, yazar sessiz kalamayız hangi savaşın olaylar vardır. Yani, büyük ölçüde otobiyografik kitap, savaş döngüsü ve birleşik başlık hasredilir "Alarm mutluluk." Beş roman içerir: "Gece yıldırım" "Köprü" "toplantısında Peşinde", "Yangın ve kar", "Eşsiz Bahar",

1975 yılında 1976 yılında hikaye "Wedding Night" yayınlanmasına aldı - "Tüccar ve şair", 70'lerin sonunda roman aşina okuyucu 'Atlanta ve caryatids.' Askeri görev konu, savaş zamanında Belarus partizan mücadelesi, kahramanlık romanları "avuç Kalp.", "Karlı kış", "acını alacağım"

Belarus yazarın Başarılar

yazarın kalemin dışında 60'dan fazla yıllık kariyeri için fazla 25 milyon kopya toplam dolaşımı ile yaklaşık 130 kitap geldi. yazarın edebi yaratıcılık aktif onun sosyal ve politik faaliyetleri ile birleştirilir. O Yazarlar, Belarus Sovyet Ansiklopedisi, Uluslararası Slav Bilimler Akademisi, Eğitim, Sanat ve Kültür akademisyen ve Belarus Ulusal Bilimler Akademisi baş editörü Belarus Birliği parti örgütünün sekreteriydi. Birkaç convocations bir yardımcısı oldu SSCB Yüksek Sovyeti ve Beyaz Rusya SSC.

Ivan 2004 14 Ekim Shamyakin (hayatının son yıllarını yukarıda görülebilir fotoğraf) öldü; Ölüm nedeni bir geçmiş altı önceki yıllarda eşi için güçlü özlem olarak kabul edilir. Belarus yazar onuruna Beyaz Rusya'nın başkentinde bir sokak adını. Ivan Shamyakin 37 yıl yaşamış Minsk, bir evin cephesi yüklü plaket; Adının Mozyr Devlet Pedagoji Üniversitesi verildi.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.