ÇirkinlikAraçlar ve ekipmanları

Votka saflaştırılması için ne kadar etkili karbonik kolon

İyi bir kaçak içki iyi malzemelerden yapılmış ev demlemek - harika bir içecek. İyi demlemek kolayca birçok güçlü içecekler fabrika üretime oran verir. Sonunda fusel ruhu ve hoş olmayan tadı ile ayrıldı demlemek için, düzgün temizlenmelidir. Bu şekilde, örneğin birçok yöntem ve cihazlar vardır karbonik sütunda ürün tanıma değiştirmek mümkün arıtma demlemek için.

votka saflaştırılması geleneksel yöntemler

Açıklamak için birçok yol vardır demlemek temizlemek için nasıl oldukça egzotik geleneksel zamanki dan: Evde. o kadar - Bazıları, diğerleri etkilidir.

Temizleme kaçak içki süt bezelye kralı beri, Rus köylerde üretilmektedir. kaçak içki üç litrelik kavanoz içinde inek sütü bir bardak dökülür. Bir gün Hakkında çirkin formun bir gri kütle toplanır ve geminin tabanında biriken. Bundan başka, mümkün olduğu kadar kesin saflaştırılmış demlemek olarak çökelmez vzbalamutil birleştirmek için gereklidir. yöntem, aslında, sadece antik aşk açısından etkisiz iyidir. votka Füzel kokusu hemen hemen kaldırılır.

Benzer şekilde çökeltilerin füze yağları daha etkin bir şekilde çalışır, potasyum permanganat, aynı zamanda - ideal değil. Onun içki hoş olmayan bir tat ve kaybetmek istiyorum iyi hammadde (kayısı, kuru erik, tahıl malt, üzüm) tamamen kaybolmuş lezzet gelen "ileri" kaçak içki saflaştırılması olur sonra.

Aktif karbon filtreler

Oysa "uzmanlar" çoğu filtre kömür, temelsiz değil demlemek için kullanılması gerektiğini varsaymak eğilimindedirler. Aktif karbon, yüzeyde başarıyla fusel yağların çoğu adsorbe eder. İnternet bazen içecek N-Nogo numarası veya aktif karbon ve sonraki sallama ile kaba dolgu evde ne kadar temiz demlemek bir açıklama bulunabilir. Bu tamamen saçmalık.

kirletici maddelerin nitel net demlemek için, emen maddenin kalınlığı boyunca kurtulmak için gereklidir. Bu kaçak içki arıtma için çok karbon sütunları çalışır. Birçok halk, ancak kömür ürünü temizlemek için etkili bir yol, ama sütun olmadan vardır. Bunların basit: huninin alt kısmında üst aktif dökülmekte ya da ince istolchonny mangal kömürü (parke), ince bir akımı ya da damlalar üstüne dökülür demlemek flanel kumaş birkaç kat yerleştirilir ve huni arıtılmış içecek akar.

Adil "Mükemmel" normal ev olarak demlemek temizlik aktif karbon dayalı basit sürahi filtre kartuşu üstesinden gelebilen söylemek.

Tertibat kömür kolon

Filtre tertibatı aşağıda gösterildiği gibi. Aslında, votka saflaştırılması için kömür kolon bir adsorban (aktive edilmiş odun kömürü) ile dolu bir borudur. Tüpün alt - küçük delikler ile çok sayıda duvar. Bu kurutma kağıdı, beyaz pazen veya uygun boyutlarda, kozmetik pamuk ped filtreyi tutmaktadır. kumaş filtre kenarları tüpün duvarlarına yaslanacak şekilde olmalıdır. Aktif karbon ince parçacıklar demlemek içine düşmemesi gerekmektedir.

Daha sonra dolgu maddesi (adsorban) vardır. huş ağacı veya hindistan cevizi - kaçak içki için aktive karbon olarak kullanmak için akıllıca olur. Ama ince istolchonnym ve hafifçe sıkıştırılmış geleneksel ahşap, yerine oldukça mümkündür. etkinlik için kömür Tablet, tıbbi eklenebilir. Şekilde de görüldüğü gibi, votka saflaştırılması için kömür kolon de elle yapılabilir. Ayrıca, malzeme, oldukça değişik olabilir: metal, cam ya da ahşap.

demlemek arıtma ideal yolu

aşağıdaki gibi kolon kömür ile saflaştırılmıştır mükemmel demlemek elde edilmesi için bir algoritmadır:

  • İlk damıtma kesme klasik "kafa", "kuyruk" ile. Bu yaklaşık 50 ... 60% bir dirence sahip olan bir ürün elde edilmiştir.
  • Yetiştirme süpernatant elde demleme suyu 20 ... 30,% gücüne kadar kaynatıldı.
  • kömür sütunu (güçlü içecek, o daha isteksiz kömür kirletici verir çünkü üretilen Predilüsyon) filtreleme.

  • (Yine "kafaları" ve "kuyruk") İkincil süblimasyon. Elde edilen ürün mükemmel temizlenmiş yaklaşık% 70 kale vardır.
  • vb meşe gecikmeli yüceltilmelidir, böğürtlen gibi, demleme bitkisel infüzyon, şöyle
  • Gerekirse, içecek% 40 durumunu kaynamış su kullanılarak ayarlanır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.