ÇirkinlikAraçlar ve ekipmanları

Gibi testere zincirini keskinleştirmek: Sürecin özelliklerini

Odun elektrik veya benzinli testereler vasıtasıyla yapılır eğer hatta basit bahçe işleri, zemin devresinin iyi gerektirir. Biz maliyeti pek ılımlı çağrılabilir gibi, yeni her zaman kazanmak için hiçbir mantıklı olduğunu düşünüyorum.

Yana keskinleştirme zincir testere? Bize ana noktaları inceleyelim.

Gerekli görülmesi hâlinde öğütmek için?

Nasıl kesici kenarlarından kaybetmemiş olduğunu biliyor musunuz? Eh, yeterince özellikleri. Öncelikle, aracı zorluk ile başlar ahşap girer ve kendisini kesme işlemi çok daha yavaş çalışır. Ayrıca, bu durumda, bu çalışma aracı otobüsü ısınmaya başlar.

Bu arada, testere keskinleştirmek? Bu onun garajında uygulanan ve makine ile profesyonellere açmak edilebilir.

Toz dikkat!

Deneyimli Sawyers çok önemli bir talaş boyutu olduğunu biliyoruz: bunlar üzerinde çalışırken ortaya çıkan ince toz, gibi olmak durumunda bir taşlama makinesi, zincir% 100 netleştirmek için zamanı.

iki şekilde testere zincirini keskinleştirmek için, bir kez biz manuel prosedürü dikkate aldığımızı. Neredeyse hiç rençper iki sarhoş amatör sınıfının fiyatı ile karşılaştırılabilir maliyet hangi bir otomatik makinenin, satın alacak.

El keskinleştirme

o sofistike ve pahalı araçlar satın alınmasını gerektirmediği Elbette en popüler manuel türüdür. Yani maksimum doğrulukla bilenmiş olmalıdır yaklaşımın sadece bu tür.

Hemen, biz kesme yüksekliği sınırlayıcı, hem de kesme diş açısı kesinlikle üretici tarafından belirtilen ekteki belgelerde olan düzenlemelere uygun olmalıdır unutmayın. "Khimich" ve "iyileştirmek" Burada bir şey gerekmez. tüm bunların gözyaşları ile doludur çünkü Her halükarda (hatta görünüşte özdeş üzerine) fabrika zincirinin birimlerini değiştirmek mümkün değildir.

dosya seç

Eğer testere zincirini keskinleştirmek önce, özel bir takım satın almanız gerekir. Eğer sürekli olarak yalnızca bir üreticinin araçları kullandığınızda iyi. Bu durumda aynı markanın bilenmesi için bir takım satın almak daha iyidir.

Dikkatle dişe, eğimi ve adım parametrelerini okumak! Bu adımı, en yaygın, 4-5,5 mm varsayalım. Diş dosyasına ekleme: 1/5 uzunluğundan daha fazla üst kenarından değildir. Yatay düzleme 10-30 ° lik bir açı tutmak için dosyayı bileme sırasında.

Nasıl bileme edilir

Yani nasıl testere zincirini keskinleştirmek hızla başarısız, her hareketi yavaş ve dikkatli yapılmalıdır. Dosyalar sadece diş bilemeye iyi sağlar, aynı zamanda aracı daha eşit giyer böylece sürekli kendi ekseni etrafında dönmek gerekir.

Bir dosyayı giymek engeller

dişe diş "atlama" Do not, her biri sırayla bilenmiş gerekmektedir. İlk bir tarafı kesme kenarı öğütülmesi ve daha sonra, tam bir aktarma zinciri sonra başka bir hareket tercih edilir. Bu yaklaşım, sadece uygun olmakla birlikte, aynı zamanda tamamen metalden aşırı ısınmayı önler.

Önceden zincirini keskinleştirmek edecek hareketlerin aynı sayıda belirleyin. Bu durum aletin düzgün olmayan şekilde aşınmasını da önler. diş dengesiz aşınma varsa, onun büyüklüğüne en kısa, stachivaya kalanı uzunluğuna odaklanmak gereklidir.

Burada testere zincirini netleştirmek için nasıl anlatılır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.