OtomobilArabalar

"Volkswagen LT 28": teknik özellikler ve yorumlar

"Volkswagen LT" - bu muhtemelen Avrupa ve Rusya, kamyon bir dizi ünlüdür. LT "mal taşıma nakliye için" çeviren Lasten-Transporter, kısaltılmış. Bu serinin ilk örneklerinden biri - "Volkswagen LT 28". Fotoğraflar, eleştiri ve teknik özellikler - Bu makalenin sonraki.

dizayn

Bugünün standartlarına göre otomobilin Görünüm anlamlı modası geçmiş. Makinelerin geçen yüzyılın 70-ler ile üretilmektedir çünkü bu, şaşırtıcı değildir. Şimdi "Volkswagen LT 28" rarity'leri olarak sınıflandırılabilir. Günümüzde ise, yine kargo taşımacılığı kullanılmaktadır. Ama çoğunlukla bu modeli restyled.

Önceki aksine, bu "Volkswagen LT 28" Yeni, dikdörtgen optik vardır. açısal şekil, siyah ızgara ve boyanmamış tampon - Geri kalanı için, aynı kalır. Bu arada, aracın tasarımı o kamyonetler için o kamyon, aynıydı. Biz 5 tonluk örneklerini dikkate etmişse, o zaman optik biraz daha farklı bir düzenleme ve daha dar ızgarası vardır.

"MAN" ve "Volkswagen" - Bu arada, iki logolar ızgara üzerinde bulunmaktadır. Hayır, halk ayarlama değil - bu şekilde araba fabrikasına gitti. Aslında 80'ler 'Volkswagen' in 'Mann' ile yakın bir çalışma olduğunu, bu nedenle kamyonların o çizgi, yeni bir 5 tonluk vinç bulunmaktadır. Makinenin tasarımı "Volkswagen LT 28" nin acı anımsatan olmasına rağmen.

Vücut ve korozyon

Yorumlar araba yüksek kaliteli rengi vardır derler. Bundan önce, o çizik olmaz ve (yukarıda resimdeki gibi değil), metal neredeyse sonsuza kadar sürecek darbeler tahammül etmez. Şimdi satışa, sen "canlı" kopya bir sürü bulabilirsiniz. Aynı vücuda için de geçerlidir. Biz minibüs "Volkswagen LT 28" konuşursak, çatı cam elyaf yapılır. En savunmasız yerleri - bu eşikleri ve arka tekerlek kemerleri. Ama uygun bir özenle (düzenli ve derin temizleme, parlatma) bile 30 yıl sonra korozyon oluşumu için bir neden olmayacaktır.

salon

Büyük ve ince dvuhspitsevy tekerleği, düz kapı kartları ve münzevi bir gösterge tablosu - Makine klasik bir iç tasarıma sahiptir. İkincisi ok takometre ve hız göstergesi içerir. uyarı lambaları bir dizi de bulunmaktadır. Bu arada, 5 tonluk versiyonları pano değiştirildi. Örneğin, hız takograf ile hizalanır. Son özel anahtarla açıldı. Tabii ki, çalışma ve dinlenme rejimleri ile "Shaba" kâğıt oldu. takograf elektronik sürümleri 2000'lerin ortalarında sadece ortaya çıkmaya başladı. küçük kusurları arasında sahipleri radyo yokluğunu not edin. Ama merkez konsolda bunun altında özel bir delik var. Ve üstelik, sahiplerinin yüzde 90'ı size makine müziği donattık. Bu durumda, hızlı teller "redeploy" olabilir ve yeni bir radyo ile değiştirin. daha versiyonlarını kaldırma gelince, soru radyo yükleme hakkında doğar. Genellikle orta konsolun üzerine monte ve çatı anteni üzerinde takılmak edilir.

kamyon "Volkswagen LT 28" motor kokpit altında bulunur olmasına rağmen, kabin neredeyse düz kat. Bu önemli bir artıdır. Sonuçta, kabin sorunsuz hareket edebilir. Vites kolu ön yolcu ve sürücü koltuğunun arasında bulunan ve zemin altına almaktadır. koltuklar gelince, onlar oldukça rahat - değerlendirmeleri not edin. kol dayama ile donatılmıştır kargo değişikliklerin Özellikle şanslı sahipleri. bitirme malzemeleri - sert plastik. Ama o bile bu kadar zamandan sonra, tümseklerinde çıngırak etmez. Ses Yalıtımı çok iyi, ama bir dizel motorun alışılmamış kükremiş. Sonuçta, o neredeyse sürücünün ayakları altındadır. Tüm titreşim ve gürültü kabinde rahatlıkla anlaşılabilir. Ama alışabilir. Salon çok ergonomik olduğunu. biz yolcu sürümleri hakkında konuşursak, arka satır bile bir sürgülü masa ile açıyor olabilir. Ayrıca arabada yolcu tarafında bir torpido bölmesi vardır.

"Volkswagen LT 28": teknik özellikler

Başlangıçta, araba benzinli motorları park edilmiştir. 75. yıl içinde verilen şekli, seri CH iki litre motor ile donatıldı. 1985 kübik santimetre çalışma hacmi 75 hp kapasitesini geliştirdiği zaman. Bu motor, hafif kamyonlar ve kamyonetler, 82-yıla "LT" serisinin üzerine monte edilmiştir.

Ünitenin Halef motor DL haline gelmiştir. 2384 santimetre küp olarak çalışma hacmi 90 beygir gücü arasında bir çıkış olduğunda. önceki farklı olarak, bu motor 6 (değil, R4 daha önce) silindirler için kullanılabilir. Bu çözüm hacmini ve tork artırmak için izin verilir.

benzin hattında son 1E birimi çevirdi. O 88-95 model yılı araçlarda yerleştirildi. Bu ancak yakıt enjeksiyonlu yerine enjeksiyon karbüratör, aynı zamanda, bir altı silindir birimi. Arıtma emme sistemi, aynı çalışma hacminin (2384 santimetre küp) 94 beygir motor gücü kadar artmasına izin.

dizel versiyonları

Daha bir dizel motor ile "LT-shnyh" kamyon yarısından fazlası herhangi bir ticari taşıma tam olması gerektiği gibi oldu. Ama önce "katı yakıt" ünite sadece üç yıl seri üretime başlamasından sonra geldi. Onlar 2680 santimetreküp işçi hacminde 65 beygir güç üretiyordu, aspire motor CG, oldu.

88 yıl o değiştirilmiş altı silindirli sıralı motor 1S doğdu. 2384 santimetre küp olarak çalışma hacmi 70 beygir gücü arasında bir çıkış olduğunda.

turbodiesel Sürüm

Birçok eski "Volkswagen LT 28" yalnızca atmosferik motorlar, turbo şarj ve "LT" nin, daha yeni versiyonları orta-90s sadece göründü inanıyoruz. Ama bu böyle değildir. Bir turbo şarjlı ile donatılmış ilk dizel motor, gibi erken 82 inci yıl olarak serisinde yer aldı. Bu bir altı silindirli motor DV oldu. 2383 kübik santimetre çalışma hacmi o kapasitesi 102 hp geliştirdiğinde. Ayrıca, turbo şarjlı daha zayıf bir motoru 92 kuvvetler, oldu. Bu birim 92 inci yıl 88 inci "Volkswagen LT 28" yerleştirildi. 91'de üretimin sonunda, bir ACL motoru vardı. Bu, motor 95 beygir gücü arasında bir çıkışa sahiptir.

İletim, tüketim

iki mekanik şanzıman tarafından personel "Volkswagen LT 28-35". İlk versiyonu "4-pounder." kuruldu Ama 80. tüm "Volkswagen" beş-ileri manuel şanzıman ile geldi. ekonomi modunda, akış ile ilgili olarak, dizel motor yakıtı yaklaşık 10 litre tüketiyordu.

şasi

Süspansiyon üretici tarafından belirlenen kapasiteye bağlı olarak biraz farklıdır. Bu nedenle, "Volkswagen" hafif versiyonu kaldıraç yaylı süspansiyon bağımsız tip açıyor. Kamyon parabolik yayların ve disk frenli malolistovymi idi. Geçen (ders pnömatik oldu burada) "Volkswagen-MAN" beş tonluk sürümleri hariç olmak üzere, hidrolik ameliyat edildi. "Volkswagen LT 28" kalıcı arkadan çekişli sahiptir.

arabanın bu serinin bir ayırt edici özelliği - diferansiyel kilitleme varlığı. Bu özellik kış sezonunda taşıyıcıları için özellikle yararlıdır. Buna ek olarak, Almanlar inşa edilmiş ve dört çeker modifikasyonu "Volkswagen LT 28". Bu makineler özellikle uzak bölgelerde bulunan inşaat şirketleri için tasarlanmıştır. Ama bunları satan çok azdır.

"Volkswagen LT 28": yorumlar

güvenilirlik için övgü "LT" Birçok sahipleri. Özellikle dayanıklı - dizel motorlar. Bu motorlar en basit cihaz ve mekanik bir pompa vardır. "Volkswagen LT 28" - Bu kamyon, elektronik yalnızca dış ve iç aydınlatma olduğunu. Hatta pil olmadan olabilir bu arabayı sahip olmak. Arabada, hiçbir karmaşık teknik çözümler, enjeksiyon sistemi "Common Rail" ve dizel partikül filtreler bulunmaktadır. Eğer tamir edilebilir, çünkü Rus "Gazelle" sadece "Volkswagen" it sahibi olması değil "diz" iyi olduğunu düşünüyorum. Makine GAZ-3302 çok daha kolay yerleştirilir. "LT" Bizim petrol ve yakıt kalitesine gösterişsiz. Bu "omnivordur" neredeyse sonsuz dinozor. Ve bunlardan yeterli günümüze kadar gelebilmiştir. Ve bu makinelerin fiyat iyi seviyede tutulur.

Diğer avantajları arasında, bir diferansiyel kilidi varlığını belirtmek gerekir. Bu fonksiyon, hatta modern "Gazelle Next" değildir. Arka aks kar yığınları geçişi sırasında, kışın mükemmel olur kilitleyin. Taşıyıcılar bu yüksüz kamyonet gömer ilk elden nasıl kolay olduğunu biliyoruz. Çünkü hafif "eşek" nin, tekerlekler kaymaya başlar. Kilit sıkıca iki direksiyondan gelen ve senkronize hareket etmelerine neden olmaktadır. Makine ayrıca çamur ile baş etmek kolaydır.

"Volkswagen LT 28" bir diğer avantajı - düşük yakıt tüketimi. Hatta, doğrudan enjeksiyon yokluğunda, vanlar oranı kombine çevrim yaklaşık 10 litredir. Ayrıca çok kabul edilebilir yaklaşık 16-18 litre, 5 tonluk versiyonları tüketimi. Araçlar da sıcak bir soba teşvik edilir, yorumlar sahipleri söylüyorlar.

Makine duyarlı kontrolleri vardır. Süspansiyon yavaşça düzensizlikler egzersiz yapın. Eğer yüksek bir kamyon çadırı üzerine yüklüyorsanız Ancak, yelken düşünün. Büyük kabin artan yakıt tüketimine katkıda bulunabilir ve dinamik karakteristikleri düşer.

"Volkswagen LT 28" da sürücülerin görüşüne göre, dezavantajları vardır. Onlar çok değildir. değerlendirmeleri (daha doğrusu sahiplerinin kapris) işaret ilk kusur, - klima olmaması. Yaz aylarında açık pencerelerle seyahat etmek zorunda. Ayrıca, hiçbir güç pencere yok. Güç tüm modellerde değil. Ve en önemlisi negatif - bu arabanın yavaş hız bu. Hatta bir beş vitesli şanzıman ile, kamyon saatte en fazla 70-80 den kilometre hız seyir. araba açıkça yeterince altıncı vites değildir.

fiyat

"Avito" "Volkswagen LT 28" Açık 70.000 ila 150 ruble gelen fiyatlandırılır. Kamyonların bazı sürümleri yaklaşık 200 bin bulunmaktadır. Temel olarak, bu öğeler Rusya'nın batı kesiminde bulunur. Sibirya yaklaştıkça, bu makineler hayır pratik vardır. yaşla birlikte ticari bir araç satın alırken herhangi bir zamanda maliyetler ile karşılaşabilir olduğu anlaşılmalıdır. Bu durumda, 20 yaşında, süspansiyon elemanları giyerler. tekerlek yataklarının Başarısızlık. Biraz disk debriyaj yakabilir.

Sonuç

kamyon ve kamyonetler gelişmesiyle birlikte, "LT" serisi, "Volkswagen" "Mercedes" için ciddi bir rakip haline gelmiştir. şimdi az güvenilir olacaktır özelliklerine benzer bir araba satın, ancak ucuzdur. Makineler sürekli modifikasyonlara tabi tutulurlar. 80'li ve 90'lı sürümleri hala sokaklarda görülebilir. Bu makineler bir bütün çağın geçtik. Motorun sağlam tasarımı sayesinde, bugün değerli ve taşıyıcılar vardır. "Volkswagen LT 28" değil tasarım veya rahat bir salon için teşekkür ederiz. Kesinlikle onun sahibi kar getiren işlerini yapacak böyle bir beygir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.