SeyahatYol tarifi

Volga üzerinde vahşi bir dinlenme. Nehir kıyısında dinlen

Herkes yurt dışında bir tatil yapamaz. Ve bugün birçok Rus, tatillerini, ülkemizin orta şeridinin pitoresk yerlerinde, megalitlerin koşuşturmacasından uzakta geçirmeye karar veriyor. Bir seçenek Volga üzerinde vahşi dinlenmektir. İçinden aktığı topraklarda, birçok orman, nehir ve göl. Buna ek olarak, Moskova Ring Yolu'na sadece birkaç saat var.

Yaz aylarında, Volga Nehri kıyılarında , çadırlarda çok sayıda turisti görebilirsiniz. Bunlar sözde "vahşiler". Bu tatilin avantajları var. Dolayısıyla arzularınıza ve cüzdanınızın durumuna bağlı olarak rotayı bağımsız olarak belirleyebilirsiniz.

Bu yazıda Volga Nehri üzerindeki vahşi kumsalların teması ele alınacaktır. Dahası, tatil mevsiminde de geçerlidir.

Kalyazin plajları

Volga üzerinde alışılmadık güzel dinlenme yerleri . Vahşi Diyelim ki, Tver bölgesinin Kalyazinsky bölgesine gidebilirsiniz. Burası Moskova'ya 190 km. Mesafededir. Birkaç saat sürüş ve doğa tüm servetini gösterecektir. Volga'nın ormanları veya kumlu plajları temiz havasıyla uzun süre hatırlanacaktır. Her yıl giderek daha fazla turist Kalyazin plajlarına dayanıyor, bazıları sadece birkaç gün için seçiliyor ve bir günlük dinlenme tercih edenler var. Yaz mevsiminde plajların gerçek çadır kentlerine dönüşmesi şaşırtıcı değildir.

Doğru yeri seçme

Kalyazinsky plajlarında bir tatil seçerseniz, önceden arabayla Moskova'dan seyahat planını incelemek önerilir.

Ayrıca sahillerin meşgullüğünü hesaba katmanız gerekiyor çünkü hafta sonlarında güneşte özgür bir yer bulmak çok zor. Arazide hızlı bir şekilde yönlendirme yapmak için, tüm alanın bir haritasını yanınıza almanız gerekir. Su, en temiz olduğu birçok küçük ırmakla karakterizedir. Kendileri için sürekli olarak Volga'da vahşi bir yer seçen insanlar, zaten bu tür yerleri biliyorlar. Oraya ilk kez gidecek olanlar için, dinlenmek için uygun bir yer bulmak için biraz zaman harcamanız gerekiyor.

Tüm plajların uygun bir asfalt erişimine sahip olmadığı akılda tutulmalıdır. Ancak, kural olarak, sezonun başlangıcına giden arka yollar, yerli halkın sık sık taşınmasıyla dengelenir; bu nedenle, yolculuk zorluklar yaratmaz.

Kumlu plajlar

Küçük kollar üzerinde kumun bulunduğu plajların bulunması çok zor. Birçoğu büyük köylerde bulunmaktadır. Bu plajlardan birisi Kalyazin'deki kırsal bir merkez olan Porechye'de. Bu tür yerler haftasonu güneşlenmeye karar vermiş olanlar için iyidir.

Çıplak kumsallar

Bir çadır ile Volga'ya gitmek isteyenler, çimenli plajlarda tercihi durduruyor. Onların üzerindeki çim çok yüksek değildir, en fazla 10 cm'dir Bu, düzenli olarak çiğneme yapan çok sayıda turistin akını nedeniyle.

Orman kıyısı

Orman kıyıları Porech'e doğru dönerek ve nehir boyunca ilerleyerek bulunabilir. Volga üzerindeki vahşiler tarafından dinlenmeyi tercih eden bir çok turist var. Birkaç günlüğüne aileleri ile buraya gelirler. Bu tür banklarda ağaçlar arasında halat çekerek giysileri kurmak uygundur. Buna ek olarak, orman rüzgarlı havalarda bir koruma görevi görür.

Nehrin kıyısında dinlenmek için bir gezi öncesinde, hava durumunu incelemelisin ve daha sonra banyo ve şımart kebaplar için en sıcak zaman hakkında karar vermelisin.

Tatilde ne alacağım

Unutulmamalıdır ki, akşamları, sivrisinekler ve orta boylar ve ısı - at flıkları gibi sorunlar için beklerler. Bu nedenle, böceklerden sprey veya krem olan güvenilir bir koruma sağlamaya özen gösterilmesi gerekir.

Nehrin tabanında güvenle yürümek için, rahat sandaletler getirmeniz daha iyi. Bazen tatilcilerin şişelere ve teneke kutular dahil olmak üzere doğrudan nehre attığı çeşitli çöpleri atması bu ayakları kesiklerden korur.

Sandaletin bacaklara sağlam bir şekilde bağlanması ve yüzerken düşmemesi istenir.

Ayaklarınızı çimenlerden ve çakıllardan korumak için hafif terlik kullanmanız gerekir. Hamamdan sonra rahatlıkla giyilebilirler.

Volga üzerinde vahşi olarak dinlenmek için başka ne almalıyım? Dezenfeksiyon ve deodasiyon araçları. En ucuz ve etkili araçlar elmas yeşillikleri ve hidrojen peroksittir. Elbette, kullanışlı olmamakla birlikte, ilaçlar yine de gereksiz olmayacaktır, çünkü dinlenme durumunda yaralanma ihtimali oldukça yüksektir.

Yaz aylarında ürünlerin tazeliğini korumak çok zordur. Vahşi kumsallarda elektrik yok, yani et ve süt gibi bu bozulabilir ürünler, almaması daha iyi. En uygun yiyecek miktarı, günde yiyebileceğiniz kadar miktardır. Tüm ürünler bölgede satın alınabilir. Ayrıca, gün içinde birçok dükkan var. Ancak unutulmamalıdır ki, alkollü içecekler sadece 22 saate kadar satılmaktadır.

Çok fazla zaman harcayan tatilcilerin güneşte harcadıkları bu yana, güneş ışınlarını ve yanıklardan korumayı unutmanız gerekmez. Ancak her durumda, güzel bir bronzluk elde etmek ve güneş yanığı soyulmamak için güneş altında olma kurallarına uymalısınız.

manzaraları

Şehrin ana cazibe sular altında çan kulesi. Yerel esaret müzesini de ziyaret edebilirsiniz. Nehir tutkunları için bir yat kulübü var. Lüks yatlar her tatilcinin ilgisini çekecek.

Ayrıca bir tekne kiralayabilirsiniz. Bir tekne veya su motosikletinde yürümek tatilcilere çok fazla olumlu duygu ve anılar getirecektir.

Saflık mücadelesinde

Volga'nın doğasının uzun yıllar daha fazla zevk alabilmesi için, önceden çöplerin atılmasına dikkat etmeniz gerekir. Bunu yapmak için, çöp torbalarını yanınıza almak daha iyi. Sonuçta kimse Kalyazin plajlarını kaldırmaz ve sezon boyunca bir sürü çöp birikir. İlçe makamlarının kararına göre yol kenarlarına yüzlerce çöp konteyneri yerleştirildi. Bu nedenle geri kalanı tamamladıktan sonra, mevcut olan tüm çöpleri ve hatta diğer tatilcilerin bıraktığı bir çöp toplamak ve yol kenarındaki bir konteynere atmak gereklidir. Buradan sonra özel hizmetler tarafından dışarı alınacaktır. Plajın temizliği öncelikle turistlerin kendilerini takip etmelidir, çünkü kural olarak geri kalan yerlere tekrar dönmek istersiniz.

Volga kıyısındaki rekreasyon merkezleri

1. Rekreasyon merkezi "Eremina Gora". Yar-Lambo Gölü kıyısında Novgorod'un Valdai bölgesinde Moskova'ya 400 km uzaklıkta. Ünlü Valday gölden uzakta değil. Tabanda, bir tekne gezmek isteyen Volga'da balık avlamaktan hoşlananlar, bu alan için özel olarak donatılmış kızarmış shish kebapları alıyorlar.

Tatil yapanlar için Valdai, Seliger ve Novgorod gezileri düzenleniyor.

Tabanın toprakları 9 ahşap ev, bir kafe, iskele, iki hamam, spor ve sağlık kompleksi, yüzme havuzu ile doludur. Kumlu bir girişi olan çimenli bir plaj var.

2. Yatılı ev «Polar lights». Novgorod bölgesinin Valdai bölgesinde, Valdai gölünün yakınındaki Lake Dinner kıyısında 400 km.

Tatilciler Valdai Gölü kıyısında bulunan Sergei Radonezhsky Tapınağını ziyaret edebilirler. Yatılı evin topraklarında kumlu bir plaj, sauna, ormandaki kabinler var. Balık tutkunları için her koşul sağlanır.

3. Ulyanovsk bölgesindeki mayınları şelale edin. Ulyanovsk'a 30 km uzaklıkta yer almaktadır. Buna ulaşmak için, Undory'in önünden Slate Madeni'nin yanına dönüp köye gidip, mağazanın önünde sola dönmek gerekiyor. Burası, Volga'da ucuz bir tatil seçenlere uygundur.

Mükemmel bir rekreasyon alanı bulunmaktadır. Burası sadece tarif edilemez olan Volga kıyısında bulunmaktadır. Vahşi bir tatil için ideal bir yer.

Buradaki kumsal kumludur ve plaj çakıllı, çamurludur. Plaj vahşi, bu yüzden güvenlik tedbirlerini ihlal etmemek ve ayakkabıların içinde yürümek daha iyidir, çünkü şişelerden yaralarla yaralanma şansınız var.

4. Rekreasyon merkezi "Lily of the Valley". Volga kıyılarında, çam ormanlarında, Cheboksary'e 50 km uzaklıkta yer almaktadır.

Tabanın bulunduğu bölgede bir kafe, bir voleybol sahası, bir plaj, tekne kiralama, bir mangal, ilk yardım çantaları, ücretsiz ancak korunmayan bir otopark bulunmaktadır. Çocuklarla dinlenmek her yaştan mümkündür.

5. Balıkçılık ve avcılık üssü "Volga-Delta". Astrakhan şehrinden 100 km uzaklıkta, Hazar Denizi'nden değil. Temelde konforlu bir konaklama için tüm koşullar vardır. Buna ek olarak, Volga'da balık tutmak isteyen herkes (vahşi bir vahşi ya da kıyıda bir olta ile oturmaya geldiyse), burada gerekli tüm koşullar yaratılmıştır.

Sonuç olarak, Volga'nın çeşitli doğal kaynaklara ve tarihi değerlere sahip olduğunu belirtmek isterim. Her Rus vatan ülkesinin doğasının ne kadar zengin olduğuna gurur duymalıdır. Ve bu his, kesinlikle Volga kıyısındaki dinlenme yerlerini ziyaret eden herkesi taşıyor!

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.