SağlıkMüstahzarlar

Vitaminler, eser elementler ve bağışıklık uyarıcılar bir depo - Basit karahindiba kökü.

Kim Rusya genelinde neredeyse büyüyen, küçük güneş bilmez - karahindiba. Bunlar taze parlak renklerle göze ilk bahar hep birlikte çiçek ve hoş. ekilmemiş arazi parçası olduğu her yerde - Onlar ormanın kenarında ve bahçede, gölgede ve güneşte büyür. karahindiba sıcak bölgelerde kış için stok kadar zengin bir hasat, veren bir sezonda iki kez çiçek olabilir.

Bu olağanüstü bitki tıbbi amaçlar için eski Roma'da kullanılmıştır. Ben onun tıbbi özellikleri ve İbn biliyorum. Karahindiba - Her şeyi kullanabileceğiniz benzersiz bitki. Sarı çiçek Sepetleri alışılmadık lezzetli ve faydalı bal, yaprakları ve salatalara eklenir sapları olun. Ama en kullanışlı karahindiba kökü, hangi geleneksel tıp bile en ağır hastalıklardan tarifleri bir sürü yaratıyor.

Böylece, acı glikosidinin zengin karahindiba lökosit sayısı artışı uyarıcı. Bu güçlendirir , bağışıklık sistemini hastalıkla mücadele etmek için vücut yardımcı. B vitaminleri, tiamin, riboflavin, beta-karoten çok sayıda, askorbik asit toksinlerin kurtulacak hızlı sağlayan, genel metabolizma artırır. Protein ve mikro (kalsiyum, demir, fosfor) vücut enerji verilmesi ile doldurulur.

karahindiba tedavisi birçok hastalık için etkilidir. Onlar (bitkiler inulin çıkarılan) diyabet, anemi, hipertansiyon, vitamin eksikliği, anemi tedavisi. toksinlerin böbrekler, "kötü" kolesterol miktarını azaltmak, iskelet sistemini güçlendirir temizler. Sütlü suyu egzama ve saçkıran, deri hastalıkları, tümörlerin hatta bazı türlerini tedavi edebilir.

etli kök karahindiba besin ve tıbbi maddelerin çoğu stoklarını ertelendi. hayat veren sıvıyı hangi polisakkaritler ve proteinlerin bir sürü - Lateksinkine büyük miktarda içerir. Büyük ölçüde, acılık karahindiba kökü büyük miktarda gastrit ve kolit, safra taşı için bir koleretik madde olarak kullanıldığında hastalığın hastalık , bir diüretik ve laksatif olarak, karaciğer. karahindiba kökü dikkatli kullanımı ile ishal eğilimi olduğunu.

bitkisel gıda maddesinin toprak üstü kısımları (Fransa'da çok yaygın), acı kullanırken, tam tersine, kurtulmak için çalışıyoruz. Bu, yaprakları yapmak ve marine sapları veya tuzlu suda bir saat kadar durmak için. Sonra hepatik aktivite için son derece faydalı bir salata tüketilen küçük yapraklar, ihale. iri ve kalın yaprakları haşlanmış yapmak dan Ve, bir sebze güveç koymak turşu yan yemekler, haşlanmış kızarmış. kafaları çorba yerine kapari ilave edilebilir.

sesleri vücut ve basıncı stabilize vitamin içeceği, - kahve vekil hazırlamak için karahindiba kökü (kavrulmuş ve öğütülmüş iyice) kullanılabilir.

Sonbahar ve kış soğuk algınlığı mücadele yardımcı olmak için mükemmel tonik aracı, bir olan karahindiba bal. Kış boyunca sağ miktar ve kullanımda hazırlamak kolaydır. Bunu yapmak için, hazne (200 g), yıkanmış ve bir gün kaynar su, 1.5 litre batırılmış olmayan çiçek alır. Sıvı daha sonra, filtre edildi, iki limon suyu ve şeker 1.5 kg ilave edildi ve kalın kadar kaynatılır. kutular içinde contalı (sterilizasyon olmaksızın) ve bir buzdolabı içinde depolanmıştır. bal ile çay hızla kendi ayakları üzerinde koymak ve herhangi bir soğuk algınlığı iyileşmek için.

bitkiler erken ilkbaharda en iyisidir toplayın. Onların dikkatli bir şekilde kürek kesim üst ve de kazık kök ile yıkandı yan dalları ve kökleri kazmak. en fazla 5 santimetrelik bir katmanı döşeme ve periyodik olarak dönen, iyi havalandırılan bir gölgede kurutulur. Hazır karahindiba kökü ne zaman eğmek ve bir patlamayla sonu yok sayılır. Karahindiba cam kavanoz veya kağıt torbalarda saklanır uzun süre (en fazla 5 yıl) için iyidir.

Eğer stok yapmak için yapacaksanız, bitkiler yolların taşıt yolu uzak yerlerde toplanmalıdır unutmayın.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.