SağlıkMüstahzarlar

"Vilprafen 1000": manuel, analoglar, yorumlar

ilaç "Vilprafen 1000" nedir? Bu karmaşık tıbbi sorunun cevabı adlı makalede tarafından sağlanan materyallerde bulacaksınız. Ayrıca bunun dışında, size ilaç almak nasıl öğreneceksiniz, bunun ne anlama geldiğini, yan etkileri ve kontrendikasyonları olsun o kadar değiştirilir ve edilebilmektedir aşıyor.

bileşim, bir tıbbi ürünü ambalaj biçimi

Hazırlık "Vilprafen 1000" beyaz dağılabilir tabletler şeklinde bir eczane (sarımsı bir renk ile olabilir) satın alınabilir. Onlar diğer yanda "1000" numaralı işareti ve bir tarafta kelimeleri "IOSA" ile uzun bir şekle sahiptir. Ayrıca bu araç çilek tatlı tat ve aromasını sahip olduğunu belirtmek gerekir.

"Vilprafen 1000" aktif ilaç maddesi jozamisin edilir. yardımcı bileşenler için olduğu gibi, daha sonra, aspartam, giproloza, kolloidal silikon dioksit, mikrokristalin selüloz, sodyum dokusat, çilek aroması, ve bunlar arasında , magnezyum stearat.

İlacın satışı blister bir karton kutu içinde yerleştirilen 5 tablet girer.

ilacın farmakolojik etkisi

ilaç "Vilprafen 1000" nedir? Bu ilaçların kullanılması için talimatlar aracı makrolid grubuna ait bir antibiyotik ne olduğu hakkında bilgi içerir.

söz konusu ilacın aksiyon mekanizması mikrop hücrelerinde protein sentezinin ihlal ile bağlıdır. Bu etki 50S ribozomal alt birim aktif maddenin nedeniyle tersinir bağlanmasıdır.

aletin terapötik miktarlarda bakterilerin üremesini ve büyümesini yavaşlatarak bakteriostatik etki göstermesini yeteneğine sahiptir. Eğer iltihap yüksek konsantrasyonlarda ortasında oluşturursanız, bu mümkün bakterisidal etkisidir.

ilaç "Vilprafen 1000", gram-pozitif ve gram-negatif mikroorganizmalara karşı özellikle etkindir. Böylece Enterobakteridir etkilemez. Bu bağlamda, hazırlık olumsuz sindirim yolu mikroflora durumunu etkilemeyebilir.

Bazı durumlarda, ilaç eritromisin ve diğer makrolidlere dirençle etkin kalır.

İlacın Farmakokinetik

İlaç "Vilprafen 1000" Ne zamandır emiliyor? Kılavuz aracı ilacın aktif elemanın oral uygulamadan sonra oldukça hızlı bir şekilde sindirim sisteminden absorbe söylüyor. Bu yemek de biyoyararlanımını etkilememiştir.

bir ilacın en yüksek konsantrasyon alımından sonra yaklaşık bir saat sonra, elde edilen. Maksimum konsantrasyon 1 g 'lık bir dozajda mi / 2-3 mg'dir.

Aktif madde (beyin hariç) oldukça iyi doku ve iç organlarda dağıtılmış bir ilaçtır. Bu durumda, ilaç plazma fazla ve uzun bir süre için bir terapötik seviyede muhafaza konsantrasyonları üretir.

Josamisin yüksek konsantrasyonlarda bademcikler, akciğer, tükürük, gözyaşı sıvısı ve ter gözlenen. ilaç hali hazırda plasental bariyeri içinden geçer ve anne sütüne edilir.

Josamisin (aktif madde), karaciğerde metabolize edilir. Bu, aktif metabolitleri üretir.

Hazırlama safra ağırlıklı olarak türetilmiş. Ama idrar eliminasyonu% 10 aşmadığı.

tıbbi cihaz kullanımı için endikasyonlar

İlacı "Vilprafen 1000" ne zaman kullanmalıyım? daha sonra ele alacağız bu ilacın hakkında yorum. Şimdi ilaç sadece tesisine duyarlı mikroorganizmaların neden olduğu bulaşıcı ve ateşli hastalık tayin olduğunu söylemek istiyorum:

 • (Difteri antitoksin ile tedavisine bir yardımcı olarak) difteri;
 • üst solunum yolları ve üst solunum yollarının (larinjit, farenjit, orta kulak iltihabı, bademcik iltihabı, sinüzit ve paratonzillite) enfeksiyonları;
 • alt solunum yolu enfeksiyonları (kronik bronşit, akut bronşit, pnömoni alevlenmesi);
 • boğmaca;
 • kızıl (penisilin kullanılabilir hipersensitivite);
 • ağız boşluğu enfeksiyonları (Perikoronitis, diş eti iltihabı, alveolit, periodontit, alveoler apse);
 • psittakoz;
 • Yumuşak doku enfeksiyonları ve cilt (kan çıbanı, folikülit, akne, sıyrıklar, lenfanjit, abse, Flegmonu, lenfadenit, dolama, yara, yanık ve ameliyat sonrası enfeksiyonları);
 • göz enfeksiyonları (dakriyosistit ve blefarit);
 • erizipel (zaman penisilin mevcut hipersensitivite);
 • şarbon;
 • Genital enfeksiyonlar ve idrar yolu (servisit, üretrit, prostat, epididimit);
 • Lenfogranüloma ;
 • Helikobakter pilori ile ilişkili sindirim sistemi hastalıkları;
 • frengi ve bel soğukluğu (penisiline bir duyarlılık yoksa).

ilaç kontrendikasyonlar

Bazı durumlarda, ilaç "Vilprafen Soljutab 1000" kullanamıyorum? Misafir uzmanlar bu ilaç aşağıdaki kontrendikasyonları sahip olduğunu söylemek:

 • Küçük doğum ağırlığı (10 kg'dan az) sahip çocuklar;
 • karaciğer ciddi bozuklukları;
 • aktif maddeye karşı aşırı duyarlılık;
 • makrolid grubuna ait, antibiyotik ilaçlar, aşırı duyarlılık.

İlaç "Vilprafen 1000": İlacın kullanımı için talimatlar

İlacın dozu ancak doktor tarafindan ve sadece bireysel bazda belirlenmelidir.

14 yıl içinde yetişkin ve ergen için fon normal hacmi 1-2 onun tavsiye 2-3 saat sürdü. Gerekirse, dozu (örneğin, en fazla günde 3 g) artırılabilir.

olan vücut ağırlığı 10 kg olan çocuklar için günlük doz, 40-50 mg kg vücut ağırlığı başına hesaplanması göre tayin edilir. Gerekli ilaç Kabul günde 2-3 kez yürütmek için.

Yukarıdakilere dayanarak, 10-20 kg ağırlığındaki bir çocuk için günde iki kez 250-500 mg bir doz (bir çeyrek ya da yarım hap, su içinde çözünmüş) vermek gerektiği hesaplamak kolaydır.

20-40 kg vücut ağırlığı Çocuk iki kez 500-1000 mg (su içinde çözülmüş bir bütün tabletin yarısı) günde verilen.

Birden fazla 40 kg ağırlığında Çocuk 1000 mg'dan (yani, tek bir tablet), günde iki kez verilir.

Ne kadar ilaç "Vilprafen" almalı (1000 mg) Bu araç ile tedavi süresi sadece (enfeksiyon ciddiyeti ve doğasına bağlı olarak, genellikle 5-21 gündür) doktor tarafından belirlenir.

Şema Helicobacter tedavisi (mide ülserlerinin tedavisi)

Artık "Vilprafen Soljutab 1000" almak bilmelerini. Eğer H. pylori tedavisi almak zorunda ise, bu ilaç 1-2 hafta boyunca günde iki kez 1 g hacimde uygulanır. Bu preparasyonda, standart dozlarda diğer ajanlar ile kombine edilmelidir ( "Famotidin" "Omeprazol" "omez" "omez D" vb.).

Dağılabilir ilaç farklı şekillerde ağızdan alınabilir. Tabletler bütün (yüksek su) yutulması ya da 20 ml su içinde önceden çözündürülür. İkinci durumda, resepsiyon önce iyice ortaya çıkan süspansiyon karıştırmak için gereklidir.

ilacı kullandıktan sonra yan etkileri

"Vilprafen 1000" olarak analoglar ve raporlama ilacın kendisi, istenmeyen reaksiyonların bir dizi neden olabilir. aşağıdaki gibi en sık gözlenen yan etkiler arasında şunlar:

 • Sindirim yolu: Mide rahatsızlığı, karın ağrısı, mide bulantısı, ishal, stomatit, kusma, kabızlık, psödomembranöz kolit ve iştah azalması.
 • Alerjiler: ürtiker, anafilaktik reaksiyonlar, eritema multiforme, anjiyoödem, şişmeli dermatit, Stevens-Johnson sendromu).
 • Zhelchevyvodyashie yolu ve karaciğer sarılık, hepatik işlev bozukluğu.
 • Duyular: Geçici doza bağlı işitme kaybı.
 • Diğer: purpura.

diğer tıbbi araçlarla Etkileşim

bakteriostatik antibiyotikler bakterisidal antibiyotik antimikrobiyal etkisini azaltabilir beri ortak uygulamayı önlemek için.

Jozamisin kesinlikle linkozamidlere birlikte atamak yasaktır. Bu onların verimlilik karşılıklı azaltmayı mümkün olmasından kaynaklanmaktadır.

makrolid temsilcileri anlamlı ksantin ortadan kaldırılması yavaşlatır. Bu zehirlenme belirtilerine yol açabilir.

Birlikte kullanıldığında, jozamisin ve antihistaminikler astemizol ve terfenadin içeren, yaşamı tehdit eden aritmi gelişme riskini artırabilir.

makrolid ve ergot alkaloidleri gelen antibiyotik ortak kullanımı sonucu vazokonstriksiyon güçlendirilmesi üzerinde raporlar vardır.

siklosporin ve josamisin birlikte uygulanması kanda siklosporin düzeylerinde artışa neden olur ve nefrotoksisite riskini artırır.

digoksin ve josamisin birlikte kullanımı ilk kan düzeyini artırabilir edin.

kullanım için özel talimatlar "Vilprafen 1000" ilaç

Şiddetli ve inatçı ishal durumunda akılda (hasta jozamisin aldıktan olarak) yaşamı tehdit eden psödomembranöz kolit yakalanma olasılığını taşımalıdır.

böbrek yetmezliği tedavisi ile hastalarda dikkate laboratuar testlerinin sonuçlarını alarak tavsiye edilir.

Bu makrolitlerin grubuna ait çeşitli antibiyotik maddelere karşı çapraz direnç ihtimalini göz önüne almak gereklidir (kimyasal yapı olarak, ilgili antibiyotiklere karşı dirençli bakterilere, josamisin dirençli olabilir).

Maliyet ve ilacın analoglar

Fiyat ilaç çok yüksek değildir düşündü. Yani, ilacın 10 tablet için yaklaşık 150 Rus ruble ödemek zorunda kalacak. Katılıyorum, bu hesaba ilaç "Vilprafen 1000" etkinliği dikkate alınarak, oldukça düşük maliyettir. ucuz analoglar Eğer eczanelerde bulmak olası değildir.

"Midekamisin" "Roksitromisin", "Spiraniycin", "Klaritromisin", "Azitromisin" veya "ERiTROMiSiNiN": Eğer kontrendike ilaç olarak kabul edilir, bu durum aşağıdaki ilaçların biri tarafından değiştirilebilir. Bu ilaçlar aktif maddenin benzerdir. Bu ilaç olarak adlandırılan yapısal analogları değildir.

tıbbi tesis hakkında hastaların Yorumlar ve profesyoneller

Bugün, bu ilacın olumlu geribildirim oldukça çok var. Hiç ilaç aldı hastalar, zaten ilk dozdan sonra görünür onun hızlı bir terapötik etki, derler. Bu özellikle tonsillit, otitis media, sinüzit ve sistit gibi anormallikleri ile gözlenir.

ilacı aldıktan sonra yan etkileri ender olarak görülür. Bazı değerlendirmeleri yazarları bir sandalyenin hüsran yanı sıra periyodik bulantı hakkında söylenecek. Bu arada, bu hoş olmayan etkiler birkaç gün içinde kendiliğinden kaybolur.

Aynı zamanda hastaların çok sayıda ilacın fiyatı ile memnun olduğunu belirtmek gerekir.

incelemede, uzmanlar hamilelik sırasında tedavi "Vilprafen" ihtimalini unutmayın.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.