Sanat ve EğlenceMüzik

Vera Gornostaeva: Ünlü piyanist biyografisi

Rus Vera Vasilyevna Gornostaeva bile doğumdan itibaren önceden belirlenmiş olan büyük piyanistlerinden biri kaderi. Uluslararası üzerindeki dünyaya geliyor Müzik Günü, o bu güzel sanat formu tüm hayatını adadı. Vasilevny Faith artık yaşamıyor geldiği günümüzde, ben Biyografisini hatırlamak bir kez daha istiyorum.

Çocukluk ve ergenlik

Vera Gornostaeva piyanist ve mühendis-ekonomist ailesinde 1 Ekim 1929 tarihinde Moskova'da doğdu. o 7 yaşındayken, ailem Moskova Konservatuarı'nda açık, bir müzik okuluna yolladılar. Öğretmen kız E. Nikolaev oldu. mezuniyet (1947) Müzik Okulu'nda sonra genç Vera olağanüstü piyanist Genrihu Neygauzu sınıfta Moskova Konservatuarı'na girdi. Schoolgirl yetenek bu yüzden onun öğretmen, hep bir "benzersiz hazine" olarak söz etti etkiledi. Konservatuar Vera V. mezun olduktan sonra Mezun okulda, kayıtlı o 1952 den 1955 kadar okudu.

kariyer

Ünlü piyanist öğretim canlı performanslar tercih ederim. İşinin ilk etapta sermaye Sverdlovsk bölgesinde bulunan Çocuk müzik okulu oldu. Orada o Konservatuarı (1953 için 1952) mezun olduktan sonra bir yıl boyunca çalıştı. Bu Müzikal Pedagoji Enstitüsü'nde öğretim faaliyetlerine izledi. Vera Vasilevna'yı Gornostaeva öğrencilere Gnesin, beş yıl süreyle piyano çalmayı.

Hatta o günlerde meslektaşları genç bir kadın ona her öğrencinin yetenek gelecekteki gelişimini görmek için izin geniş bir görünüme sahip olduğunu belirtti. O ülkenin en iyi müzik öğretmenleri birinin başlığını tahmin ve bu beklenti haklı olduğunu. öğretim 60 yılı aşkın boyunca birçok yetenekli piyanistler, aralarında Marat Gubaidullin Ivo Pogoreliç Alexander Slobodjanik, üretti Pavel Egorov, Irina Chukovskaia ve t. D.

Moskova Konservatuarı - Bu yayında sayılır 1959 Gornostaeva Vera biyografisinde, onun alma mater Özel Piyano Bölümü'nde çalışmaya geldi. Bu okulda yanında aynı zamanda bir kez ve annesi inceledi. Bundan piyanistin hayatını öğretim kariyerinin sonu kurumun duvarlarında yer alacak kadar. 1963 yılında Vera Vasilievna onun öğretim görevlisi oldu ve (1969) Başka bir 6 yıl sonra - profesörü.

ulusal tanıma

Gornostaeva onun usta sınıfları ile birçok ülkede seyahat ve her yerde onlar büyük bir başarı idi. Adının iyi Almanya, İngiltere, İsviçre, Fransa, ABD, İtalya biliniyordu. Japonya'da, dersler piyanist bile ulusal televizyonda yayınlanan ve onun hakkında bir kitap yazdı.

Metodoloji Gornostaeva eğitim kadın müziğin dünyanın en iyi üniversitelerinde bir iş teklif edildi, böylece gelişmiş oldu. Ama Vera V. kategorik annesi okula haline ayrılmayı reddetti. O böyle Çaykovski, Rahmaninov ve Scriabin gibi büyük Rus bestecilerin koridorları geçti konservatuvar, asla terk edeceğini iddia etti.

Konser, televizyon ve yayıncılık faaliyetleri

1953 yılında, Moskova Konservatuarı, ilk yüksek performanslı Gornostaeva ait Konser Salonunda. 2 yıl sonra Vera Vasilievna solist Mosconcert işe alındı. 1956 yılında, yetenekli bir piyanist kazanan ve Prag'da düzenlenen Uluslararası Yarışması'nda en II ödülün sahibi oldu. Büyükşehir Filarmoni Derneği'nin solisti - 1988 Gornostaeva beri. Aynı yıl o RSFSC Halk Sanatçısı unvanı verildi.

Sovyetler Birliği Vera Vasilevna'yı Gornostaeva yılında piyanist ve öğretmen olarak değil, aynı zamanda bir TV sunucusu olarak sadece biliniyordu. Bu klasik müzik adanmış "Açık Piyano", yayına başladılar. Onda o klasik parçalar seslendirdi ve besteciler hakkında izleyici söyledi. S. Richter,: Ayrıca, Gornostaeva ünlü müzisyenler hakkında birçok yayında aittir Yuri Bashmet, Mikhail Pletnev ve en sevdiği öğretmeni Neuhaus. 1991 yılında adlı bir kitap yayınladı "2 saat konserden sonra."

Kişisel yaşam

Vera Gornostaeva Vadim Knorre (ünlü Sovyet bilim adamı ve yazar George Knorre oğlu) Fizikçi evliydi. annesinin izinden gitti ve tanınmış bir piyanist oldu Xenia 1953 doğumlu kızı ona evli. Vera Vasilyevna iki yetişkin torun: Lika Kremer (ünlü oyuncu ve televizyon sunucusu) ve Lucas Geniušas (müzisyen).

ölüm kalım son ay

Moskova Konservatuarı'nda Ekim 2014'te Gornostaeva 85. yıldönümü adanmış bir geçit-festivali "Röle Faith" ev sahipliği yaptı. Ünlü piyanist ünlü öğrencilerin yıldönümünde tebrik etti. Konservatuarı Rektörü Sokolov bir telgraf Başbakan Dmitry Medvedev ve Moskova Belediye Başkanı Sergei Sobyanin tarafından kendisine hitaben okudu. Vera Gornostaeva sahnede parladı ve onun bütün görünümünü onu verimli çalışmaya devam etmeye hazır olduğunu, ancak o gitmişti 19 Ocak 2015 olduğunu gösterdi. Bu ertesi gün hakkında haber gazetecilere Xenia Knorre söyledi.

Ünlü piyanist, ölümünden önce 3 hafta içinde teslim edildi Moskova'da bir hastanede yoğun bakım ünitesinde, öldü. Bundan önce, o iyi hissetti kamu ve öğretim yapan edildi. Faith Gornostaeva ölüm nedeni hiçbir yerde resmen ifşa edilmiştir. Onlar Moskova Danilovsky mezarlığında önemli bir piyanist ve öğretmen gömüldü.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.