SağlıkMüstahzarlar

Vazokonstriktör damla

En yaygın olanlarından biri rinit dünya çapında hastalıklar denir. Aslında, burun akıntısı (burun iltihabı) -, bu yerel toplum veya genel hipotermiye toz ve enfeksiyon yana çeşitli uyaranlara karşı insan organizmasının bir tepkimesidir. Rinit Adenoidit yanı sıra kronik ve akut enflamasyon ile, SARS ve grip sırasında oluşur.

Bu hoş olmayan Hastalık ağırlıklı olarak kullanılan vazokonstrüktif damla ve spreyler Tedavi için. burun mukozasında alınıyor, bunlar vazokonstriksiyona teşvik. oluşan hava ödem örtüşen erişim kaldırılır ve mukus hızı ve miktarı önemli ölçüde azaltmıştır. Buna göre, burun çok daha kolay nefes olduğunu.

burun akıntısı tedavisinde ilaçların Ne iyi kullanımı?

için en sık tarafından hekimler rinit tedavisi ksilometazolın içeren bu ilaçların tarafından atanır. İlk "Galazolin" en iyi bilinen ve uzun kullanılan ilaçlar arasında çağrılabilir. Bu jel şeklinde damlacıklar şeklinde gelir çocuklar için ve yetişkinler.

Xylometazoline artık burun spreyi şeklinde satın alınabilir. Bu arada, bağlı dozaj doğruluğu, diğer para daha fazla tercih spreyler , düşük frekanslı istenmeyen reaksiyonlar ve daha ekonomik bir ilaç akışı. eylem süresi 4 saatten fazla değildir.

Oksimetazolin başka popüler bileşenidir Soğuk algınlığının ilacın. Bu tür "Nazol" "Nazivin" ve "Fervex" (sprey) olarak prepartaov bir parçasıdır. "FASINI" - Daha yakın zamanlarda, ilaç pazarındaki bazı vazokonstriktör Oksimetazolinin temelinde damlaları hala vardı. ABD'de, bunlar özellikle popülerdir.

Böyle "Sanorin" ve "Naphthyzinum" olarak bile uyuşturucu söz etmek gerekiyor. Onlar nafazolina, iyi kanıtlanmış malzemeden dayanmaktadır. Bunlar vazokonstriktör güvenle rinit tedavisi için en uygun ilaçlar olarak tanımlanabilir düşer. Bunlar çeşitli formlarda mevcuttur: bir emülsiyon, sprey ve aslında düşer.

Yukarıdaki ilaçların tamamı aşağıdaki ilaçlardan farklı olarak, hamile veya emziren kadınların tedavisinde kullanılması tavsiye edilmez. örneğin "Faria" ve "Tizin" olarak Dekonjestanlar hekim ile görüştükten sonra, sadece, tabii ki hamilelik sırasında kullanılabilir. 6-7 yaşındaki bir ilaç "Faria", ve ilaç "Tizin" - - Çocukları da alabilir 2 yıldır.

Ben uzun zamandır damar daraltıcı damla alabilir mi?

Bu tip ilaçlara tüm açıklamalar üst üste onlara fazla 6-7 gün kullanmak gerekli olmadığını emin bulunmaktadır.

Onlara kısa bir süre uygulanması, yan etkilerinden kaçınmak, ancak bir vazokonstriktör düzenli kullanımı oldukça tehlikelidir.

İlk olarak, burun, bir "uyuşturucu bağımlısı" haline gelebilir. daraltılır ve bu sonuçta mukoza zarının şişmesi neden olabilir - onlar orada dinlenmek - hayır "doz" vardır: Yani gemiler kullanılan ilaca bağımlı hale gelebilir. Bu arada, eğer çok sık burun yollarına ilaç damla, gemiler ve tüm manipülasyonlara yanıt vermeyi yapabilirsiniz. Ve bazen, sadece ödem ilaç beklenmedik bir sonuç kullanımı takviye. Bu nedenle, hiçbir durumda aşırı sprey ve damlalar yok.

İnce onu ve damarlar kırılgan ve kolay tansiyon ve yaralanmalar artış sırasında zarar yapmak - İkincisi, vazokonstriktörlerin sabit uygulama gücü burun mukozasını bozabilir. Bu sık burun kanamaları neden olabilir.

Ve üçüncüsü, ilaçların aşırı dozda depresyon, uyku bozuklukları, mide bulantısı, baş ağrısı, aritmi ve yüksek kan basıncına neden olabilir.

Bu arada, burun damlaları olumsuz etkilerini şiddetlendirebilir etmemek için alerji için kullanabileceğiniz kadar tehlikelidir. Her durumda, bunları kullanmadan önce bir hekime danışmalısınız.

Her durumda, ilaç ve bu tür sıcak ayak banyoları, limon ve bal ile sıcak çay yanı sıra multivitamin hazırlıkları gibi geleneksel araçlar, ek arzu edilir.

Sağlıklı kalın!

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.