Haber ve ToplumEkonomi

Varsayılan - bu ekonominin olumsuz bir olgudur

Muhtemelen birçok kişi hatırlar, ve hatta kısa bir küçük "varsayılan" kelimesini açıklar etki ve efekt fenomeni, hatırlamak ürperti. Bu terim, birçok anlaşılmaz değildir - ekonomik sistem tarafından oluşturulan yılda "at" a "canavar". 1998 yılında varsayılan "sayesinde" idi, Ruslar ve Ukraynalılar yerli buzdolabı üzerine dünya ekonomisinin etki derecesinin tamamen farkındadır. Bu fenomen durumda kaçınılmaz değişimin boş hükümet vaat boş mağaza raflarında, uzun kuyruklar ve umutsuzluk ile tanımlanır.

Biz ekonomik bir terim olarak bu kavramı ele alırsak, varsayılan - borç verene borçlunun ödeme yükümlülükleri bir süreç ihlalidir. Buna ek olarak, ilgili kelime, ödeme yapmak için yetersizlik ile özdeşleşmiş borç yükümlülükleri zamanında ve sözleşmede öngörülen kredi kredinin diğer koşulları gerçekleştirmek için.

Bu ifadeyi kullanırken daha derin olduğunu göz önüne alırsak, varsayılan - bu kredilerin ödenmemesi herhangi türüdür. Bu kavram kelime "iflas" ile eşanlamlı olduğunu kesin olarak söyleyebiliriz. Doğrudan dönem "varsayılan" bu başvuruda dar bir odak ima - borçlarını ödemek için hükümetin reddetmesi anlamına gelir.

Bu kavramın kökeni tarihsel antik bir dokunuş ile kaplıdır. Başka ortaçağ Avrupa toprak sahipleri ve ev sahipleri böylelikle varsayılan tetikleme, borcunu ödemeyi reddetti. Ayrıca diğer özelliğidir dünyanın bazı bölgelerinde. Örneğin, Birinci Dünya Savaşı sonrası gerçekleşen ekonomik süreçler. İtalya ile birlikte İngiltere ve onun arkasında ve Fransa gibi bir ülke kendi ödemeyi reddetti Amerika'ya borçlarını, varsayılan atfedilen. ABD hala Almanya'dan istenen miktarda istiyor, bu bir uyarınca ödemek zorunda Versay Antlaşması.

Sri Lanka, Venezuela, Angola, Brezilya ve diğerleri - 20. yüzyılın sonu gelişmekte olan ülkelerde varsayılan olarak işaretlenmiştir. nüfus için en acı Arjantin'de gerçekleşti süreçti. Bu birlikte 2001 yılında, daha sonra ülkenin varsayılan bir çok yönetim bir değişim geçirdi. Nüfus ayaklanmalar ve yağma ile korkuttu. Daha önce bahsedildiği gibi, Rusya ve Ukrayna da bu fenomenin gücünü hissettim.

Varsayılan çeşitli ayırmaya karar verdi:

1. Banka borçları;

Ulusal para birimi cinsinden değerli 2. kredi yükümlülükleri;

3. borçlanma maliyeti döviz hesaplanır.

Diğerleri gibi, dikkati çekiyor ekonomik fenomen, varsayılan hem negatif ve pozitif sonuçlara neden olmaktadır. Böylece, bu sürecin olumsuz sonuçlar mali notunu, mali sigorta, minimum iç nakit rezervleri, ulusal paranın değer kaybetmesi yokluğunu azaltmak için vardır, reel gelirler, fesih veya üretimde güçlü düşüş, bankacılık sektörünün keskin daralma ve özel şirketler için kredi olanaklarının yetersizliği, ortaya çıkması düşüş siyasi konularda ve diğerleri büyük bir sayı.

olumlu yönleri hükümetin tüm kürelerin güvenli bir seviyeye üretilen malların maliyetini, erişim azaltarak sayılabilir. Varsayılan açısından sözde sahte ekonomik düzenleri işleyemez. Buna ek olarak, hükümet borç ile görüşmelerin masada oturan borç miktarını azaltmak için gerçek bir fırsat vardır.

Yunanistan veya Kıbrıs, Amerika veya Meksika'da tarafından Standart asla belli belirsiz ortaya çıkar. Nedeniyle ihracat-ithalat ilişkilerinin varlığına tüm piyasa katılımcıları, şu veya bu şekilde borçlu ile bağlantılı başka, bu fenomenin etkilerini hissediyorum.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.