Haber ve ToplumEkonomi

ABD borçlar sıralaması kaybetmek yok, çok büyük

ilgi çekici nokta ABD şehirlerinden birinde var nedir? bu ülkenin Borçlar New York merkezini ziyaret ederek online olarak görüntülenebilir. Geri 2008 yılında, Devlet yükümlülüğünün gerekli toplamı önünde dolar işareti "1" sayısını ve bu görüntüler işletim şirketi yerine o kadar büyük olmak, bu katrilyon getireceğini hesaba rakamlar çok az pencerelerin bir çift eklemek için önerdi.

GSYİH daha fazla

GSYİH'nın% 100'den fazla olduğu anda 17 trilyon dolara, ulaştı ABD borçları 4 milyar dolar bir gün veya 2 milyon $ her dakika miktarında bu toplamına artış vardır. Bu durumda, miktar kendileri kadar 6400000000000 dolar yapmak yükümlülüğü "Freddie Mac" şirketleri "Fanny Mac" ve ark., içermez. Böylece, borç tutarı 23400000000000 dolara yakın olacaktır.

Nasıl ABD hane büyük miktarda arasına dağıtabilirsiniz? tek tip senaryo ile bu boyuttaki Borçlar aile başına yaklaşık 125 bin dolar sağlayacaktır. GSYİH sadece 4.26% arttı iken, Barack Obama'nın ulusal borcunun başkanlığı döneminde% 61 arttı inanılmaktadır. Ortalama olarak, borç yaklaşık 41 cent sorumluydu ABD doları harcanan Şunu çıkıyor. Analistler böyle bir ilişki sınır değildir ve 2019 yılında nüfusa borç ve faizi ödeme hükümet gelirlerinin dolar başına 92 sent alacak ve 2050 yılına kadar ülkenin borç GSYİH'nın yaklaşık% 400 olacağına inanıyoruz.

ABD gerekir?

o dağıtılan gibi kamu borçlarını 2013 yılında ABD'nin ve neden ülke henüz açıklanmadı varsayılan edilmemiştir? tarafından sağlanan verilere göre Uluslararası Para Fonu, ABD hükümeti ve satın aldığı olağanüstü taahhütlere (% 47) yaklaşık yarısı Federal Rezerv Sistemi yatırımlar şeklinde fonların (sosyal güvenlik , vb ..). Kendisi için ülkenin bu bölümünde çıkıyor ve faiz getirisi ile ödeme. Buna ek olarak, taahhütlerin yaklaşık yüzde 22 farklı (muhtemelen sadık) ülkelerin merkez bankaları tarafından satın alınan ve erken itfaya sunmak için acele olmaz. taahhütlerin yüzde 65'e kadar% dışı yerleşiklerin tarafından satın alındı Yunanistan, borcundan aksine, bu tür alacaklı ABD payı yaklaşık yüzde 9'dur.

derecelendirme olmaz

Gos. ABD borç (2013), GSYİH'ye devasa boyutu göreli rağmen, uluslararası kuruluşların derecelendirme etkilemedi. İşte ABD hükümeti üst üzerindeki kısıtlamaların serbest olduğuna inanıyoruz devlet sınırında ülke hala "AAA" nin bir kredi derecelendirme böylece, yükümlülükleri. Ancak, giderek daha zor hükümeti emeklilik ve diğer fonlara belirli bir miktar ödeme yapmak, ilgili devlet kurumları çalışmalarını sağlamak için, ödünç.

Borçları o kadar büyük, ama çok güçlü bir şekilde (yaklaşık 431 milyar dolar, 2013 yılında harcandı bu amaçla) askeri programlarını azaltmaz ABD,. Tıpta, sosyal yardımları, emeklilik programları geliştirmek için vardır harcamalarının önemli bir öğesi de bulunmaktadır. Buna ek olarak, çok sayıda faaliyetler ülke dışına finanse edilmektedir. 5 milyar $ civarında demokrasinin kurulması Ukrayna tahsis edilmiş olduğu bilinmektedir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.