SağlıkHastalıklar ve Koşullar

Hangi egzersizler kabızlık yardımcı? kabızlık egzersiz tedavisi. gebelikte kabızlık Egzersizleri

kabızlık tedavisi egzersizleri uzun süre çalıştım. Düzenli fiziksel aktivite, sadece bu nahoş durumun kurtulmak değil, aynı zamanda önemli ölçüde bağırsakları iyileştirmek olamaz unutulmamalıdır.

Hangi egzersizler kabızlık için en etkili? Bu aşağıda anlatacağım budur. Ayrıca boşaltma ve nasıl kendini gösterecektir zorluklar bulunmaktadır neden öğreneceksiniz.

özet

kabızlık egzersiz sunmadan önce, bu fenomen ne olduğunu söyle gerekir.

Tıpta, kabızlık gecikmiş, sistematik eksiklik veya dışkılama zorluğu denir. DSÖ hastalığa sorunu bağlıyor. En gastroenterologların o kabızlık söylese de - bu bir hastalık olmayıp, sadece bir belirti değildir.

nedenleri

Neden kabızlık orada (tahliyesi için egzersizler aşağıda sağlanacaktır) nedir? Böyle bir durumda nedenleri çok çeşitli vardır. Bunlardan en yaygın şunlardır:

 • dengesiz beslenme (örneğin, bitki liflerinin miktarı yetersiz olan zarif ve işlenmiş ürünlerin kullanımı);
 • strese yaşam ve duyarlılık normal / normal ritmine olmaması;
 • (Pelvis içinde durgunluk geliştirilmesi dahil) sedanter yaşam tarzı;
 • yaygın bir hastalıktır (omurilik hastalığı, kolon kanseri, diyabet, hemoroid, sistemik otoimmün hastalık, yaralanma anüs ve bağırsak);
 • laksatifler dahil ilaçların kötüye kullanımı.

(Seyahat ederken, örneğin) ara sıra kabızlık nedeni yaşam geleneksel şekilde ihlalidir.

kanıt

Düzenli egzersiz kabızlık hastalar gibi bu hoş olmayan semptomlar, kurtulmak için izin:

 • Gecikmeli dışkı;
 • Dışkılama sırasında kas çaba;
 • Karın içinde şişkinlik ve ağırlık;
 • (Boncuk şeklinde de dahil olmak üzere), çok kuru ve yoğun dışkı;
 • duygusu bağırsak eksik boşalma.

Ayrıca kronik kabızlık genellikle hazımsızlık, mide yanması ya da daha doğrusu, iştah kaybı, bulantı, şişkinlik ve karın ağrısı kaybı belirtileri olduğunu belirtmek gerekir.

patolojik durumun kronik sırasında zehirlenmelere oluşabilir. Bu çerçevede, hastanın durumu önemli ölçüde bozulur. Bu yorgunluk, sinirlilik, kırgınlık, baş ağrısı ve uyku bozuklukları görülür.

masaj

Hangi egzersizler kabızlık yardımcı? Her şeyden önce, doktorlar masaj yoluyla bağırsak fonksiyonunu normale döndürmek için önerilir. Böyle prosedürlerin Düzenli performans tahliyesi hızlandırır.

Yataktan kalkmadan sabah masaj yapmak istenmektedir. Önce sürtünme ve kesinlikle saat yönünde dairesel hareketlerle göbek at yoğurma, 10 vuruş yürütmek gerekiyor. Bundan sonra diz sağ bacak bükmek istiyor ve sonra onu mide bastırarak, birkaç saniye bu durumda tutun. Bu birinci kat sağ bacak koyarak, yavaşça yataktan kalkmak izlemektedir.

Başka bir yöntemin uygulanması için, masaj havlu soğuk suda ıslatılmakta ve daha sonra büyük ölçüde aşmak gerekir. Sağ taraftan kumaş sargı, bu alt kenar (sağ taraf) ve arka 5-9 kat doğru karından taşınmalıdır. Bundan sonra, aynı prosedür sol elle yapılmalıdır.

Her gün bu basit adımları gerçekleştirirseniz, sonuç lütfen emin.

Kabızlık için basit egzersizler

Hasta şu çalışma yapılması tavsiye edilir masaj sonra en etkili olmak. Oda sıcaklığında su (gulps) tam bir bardak içmek gerekir. ¼ saat, 10 mekik yapmak ve sonra 17 saniye süreyle topuklarının üzerine oturmak için gerekli sonra yavaşça bacaklarını germek ve yine 4-5 kez poprisedat.

Bu tür tatbikatlar hızlı gastrik boşalmayı teşvik. Bu olmaz halinde, su 2-3 bardak gerekir. ağız kavgası yapmak, her biri İçme.

ayakta duran bir pozisyonda yük

kabızlık egzersiz tedavisi müshil kullanamaz edenler arasında özellikle popüler.

Yani, bağırsakların çalışması için, aşağıdaki değerleri sunuyoruz:

 • , Bant üzerinde ayaklarınızı omuz genişliği ve alkışlayın bir dik açı oluşturan öne doğru eğilme sonra, geri vücudu eğin ve tekrar ve doğruldu. Bu egzersiz bel kasları eğitir ve iki nokta üst üste aktive eder.
 • olarak omuz genişliğinde duvara yaslanmış ve ayaklar, başını somknite eller. Derin bir nefes alarak, çok göbek dışarı sopa denemek ve exhaling - it geri çekin. Bu yük trenler diyafram ve karın solunum, bağırsak motilitesi ve karın boşluğunun kan dolaşımını artırır. Bu arada, derin nefes daima sindirim sistemi duvarlarının kasılmasını uyarırlar.
 • bant üzerinde Ellerini, ve ayaklarınız omuz aralığında yavaşça sol birinci ve daha sonra sağa viraj.
 • Bir sonraki başlangıç konumu almak - ayaklar omuz genişliğinden biraz daha geniş yerleştirilmelidir. Biraz geri vücudu aşağı çevirerek hemen öne doğru eğilme. Aynı zamanda, zemine ellerini uzanmaya çalışıyorum. Bu şekilde sindirim sisteminden venöz kanın daha iyi bir çıkış katkıda bulunacak arka kas dokusunu eğitim verecek.
 • Eller elinde erimesi ve ayrı ayakları omuz genişliğinde koydu. ileri virajlı yaparak, zıt ayak parmakları kısa düşüyor. Bu sınıflar kolonun motilitesi üzerinde doğrudan etkisi vardır.
 • ayaklar olarak omuz genişliğinde ve ellerin dur. Buna karşılık, sağa ve sola gövde döndürmek. Bu egzersiz bağırsak peristalsis normalleştirir.

Oturan egzersiz

Böyle fiziksel efor gerçekleştirmek için, bir sırtı bir sandalye gerekir:

 • öne eğmek, başının arka ellerini çapraz sonra mümkün olduğunca düzeltmek ve bir sandalye üzerinde oturan ve onun yanına geri döndü. Sonra yavaşça geri yalın. Başlangıçta, bu egzersiz oldukça zor gerçekleştirin. Bu nedenle, arkasından tek elle tutması gerektiğini ve yamaçları küçük genlikli ile yapılmalıdır. Bu oturumların Bunun sonucunda karın, sırt güçlendirmek, hem de sindirim sisteminin kan dolaşımını artırmak mümkün olacaktır.
 • Bir sandalyenin kenarında otururken öne doğru eğilme ve ayakları için parmaklarınızı yukarı ulaşmaya çalışır. başlangıç pozisyonuna geri dönersek, diz az bir bacak bükülür ve ellerini kucaklayışını ve sonra karın basın. diğer bacakla bu egzersiz yapın. Bu hareket de bağırsak masaj ve gazların tahliyesini teşvik edilir.

gebelikte kabızlık Egzersizleri

Birçok kadın gebelik sırasında kabızlık muzdarip olduğu bir sır değil. Bu durumun kurtulmak için, aşağıdaki egzersizleri yapmak tavsiye:

 • omuzlarını toprak kayması, dizleri üzerinde duran ve arka düz, nazikçe aşağı eğmek gerekir. başlangıç pozisyonuna geri dönersek, geri pelvis geri hareket ettirmek için gereklidir. Bu gibi eylemler 15 defa yapılmalıdır.
 • Derin bir nefes ve sırtınızı yuvarlama maksimum almak gerekir (dört ayak üzerinde) aynı pozisyonda, göğsüne çenen basın. Exhaling, omurga olmalı eğmek ve mümkün olduğunca yüksek başınızı yukarı kaldırın.
 • Diz çök, hafifçe ileri geri sallanan. Daha sonra, sola ve sağa kalçaları burgu gerekir.

Tür çalışmalar hamile kadınlar bağırsakların boşaltılması, aynı zamanda böbrek gibi organların rahatlatmak için sadece izin unutulmamalıdır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.