SağlıkMüstahzarlar

Aktif karbon emzirme: belirli bir kullanım, dozaj ve uzman tavsiyesi

Hamilelik sırasında, bir kadın çeşitli ilaçların kullanımında dikkatli olmalıdır. Çocuğun sınırlamaları gelişiyle birlikte daha sıkı hale gelir. İlaç içmeden önce Şimdi, birçok etken maddeler kan dolaşımına nüfuz ve bebeği girebilirsiniz olarak birkaç kez düşünmek gerekir. Aksi halde, uzmanlar marka adı "Aktif karbon" altında ilaç bakıyoruz.

emzirme, onun sık sık tayin. Bu güvenlik ilacı mı? Bugünün makalede, bu soruya cevap, hem de nasıl ve emzirme sırasında aktif karbon alınan dozlar ne anlamanıza yardımcı olacaktır.

İlacın ve özellikleri Amacı

Mevcut aktif kömür tabletleri. İlaç, bir adsorban. Gastrointestinal sistemden toksinler ve alkaloidlerin alımını azaltır. Madde Yüzeyinde zararlı maddeleri toplar ve vücut onları kaldırır.

Aktif karbon olduğu diğer durumlarda olduğu gibi, emzirme, aşağıdaki gösterimler atandı:

 • zehirlenmesi (gıda, ilaç, kimyasal bileşikleri);
 • intoksikasyon (çeşitli nedenlerden kaynaklanan);
 • Bağırsak viral ve bakteriyel enfeksiyonlar;
 • Farklı kökenlerden çeşitli ishal;
 • dispepsi (mide gazı, mide, aşırı asidite, rahatsızlık fermantasyon);
 • Bağırsaklar ve midede çeşitli etkinlikler için hazırlanması.

Biz emzirme sırasında almaya kömür aktive edebilir?

Eğer kullanım için talimatlara bakın, aşağıdaki bilgileri bulabilirsiniz. İlaç dışkısının da zararlı maddeler ve değiştirilmemiş toplar, sadece bağırsakta çalışır. İlaç sistemik dolaşıma absorbe edilmez, anne sütüne nüfuz etmez. Ayrıca emzirme yok kelimeyi kontraendikasyonları. Ne anlama geliyor? o emzirme sırasında aktive kömür içmek mümkün mü? Son soruya cevabı evet.

İlaç genellikle çocuklarda alerji görünümü için reçete. Çoğu durumda bu annenin beslenme kaynaklanır. Bu nedenle annenin öngörülen adsorbana kadının vücudundan alerjenin hızlı çekilmesi için. Ayrıca bir reaksiyon çocuğu neden olabilir şey hariç uygun diyet atanmış.

kontrendikasyonlar ve yan etkilerin olasılığı

ilaçların güvenliği rağmen tüm kadınlar güvenle emzirme sırasında aktif kömür kullanabilirsiniz. Bazı durumlarda, bu tür tedavi yasadışı? alıcı tabletlere Kontraendikasyon mide ve bağırsakların farklı parçaların bir sorunu olan. Ayrıca, iç kanama bu ilacın kullanılmasına izin vermez. Eğer emziren bir kadın düzenli olarak belirli ilaçlar alırsa, o zaman adsorbanm kullanımından kaçınması gerekir. Bildiğiniz gibi, tablet toksinler ve zararlı maddeler, aynı zamanda yararlı vitaminler, mineraller, uyuşturucu sadece görüntüler.

Eğer emzirme sırasında aktif karbon kullanın, olumsuz tepkilere karşı karşıya mümkündür. oluşmadan zaman ilacı kullanmayı bırakın ve tavsiye için bir uzmana danışmak gerekir. Kılavuz sonrasında istenmeyen etkiler anlatılmaktadır:

 • bozukluklar taburesi (ishal veya kabızlık);
 • besinler ve vitaminler (vitamin eksiklikleri) bozulması emilimi;
 • uzun süreli kullanımı, büyük miktarlarda protein, karbonhidrat ve yağ arasında denge bozukluğu (bazen uğrar ve hormonlar) ile yıkanmıştır.

aktif karbon kullanımı pratik olarak her zaman dışkı boyama siyah yol açar. Ancak bu reaksiyon bütün ilacın kesilmesinden sonra geçer, negatif değil.

Aktif karbon emzirme: Dozaj

Kullanım için talimatlar, ilaç kanıtlara dayanarak, belirli bir kısmını tayin olduğunu göstermektedir. zehirlenme zaman, bağırsak enfeksiyonları, zehirlenmeler ilaç 10 kg vücut ağırlığı başına 250 mg miktarında gösterir. gün 10 tablet fazla kullanılması önerilir. Bu gaz oluşumu, karın rahatsızlığı söz konusu olduğunda, bu bir tablet başına 30 kg vücut ağırlığı tavsiye edilir.

günlük doz çeşitli aşamalardan ayrılmıştır edilmelidir. Ilaç diğer ilaçlar ve gıda alımının birkaç saat önce kullanıldığı unutulmamalıdır.

Uzman tavsiyesi ve yorumlar

Doktorlar anneler ilaç, aktif karbon kullanımı ile hiçbir kontrendikasyonu ise zarar edemez emzirme sırasında söylüyorlar. Doktorlar bu emen güvenli biri olduğunu söylüyorlar. O, mide-bağırsak sistemi üzerinde naziktir alerjenleri ve zehirli maddeleri temizler. Birçok kadın doğumdan sonra bu ilaç vücudunuzun arındırmak olduğunu.

biz ilacın dozajının hakkında konuşmak, farklı bir görüş vardır. Örneğin, Dr Komorowski emen doz aşımı imkansız olduğunu savunuyor. Bu nedenle günlük yetişkin kadın 50 ila 200 tablet kullanabilir. Diğer doktorlar aşırı doz besinlerin dengesizliğe yol açtığını söylüyor. vitaminler ve mineraller anne olmayacak, çocuk da onlar olmadan kalacaktır. Bu büyüyen bir bebek için en iyi seçenek değildir. aşağıdaki gibi aktive edilmiş karbon üzerinde yapılan öneriler şunlardır:

 • Sadece ihtiyaç halinde ilacı tüketmek;
 • Eğer doktorunuza danışın ve ilaç çocuğunuzu nasıl etkileyeceğini öğrenmek almadan önce;
 • Tedavinin öngörülen dozaj ve süresini dikkate alınmalıdır.

özetlemek gerekirse

Biz emzirme sırasında almaya kömür aktive edebilir? Eğer hiçbir kontrendikasyon varsa, ilacın kullanımı yasak değildir. Ama biz soberly duruma bakmak gerekir. Bağırsak enfeksiyonları ve zehirlenme ilave uyuşturucu gereklidir. Onların doktor size söyleyecektir sağlar. emzirme sırasında herhangi bir ilaç önce, ilk olarak bir doktora danışmak gerekir. Sağlıklı kalın!

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.