FormasyonOrtaöğretim ve okullar

Romanı "Savaş ve Barış" in Plato Karataeva görüntü

eserlerin Platona Karataeva "Savaş ve Barış" imajını düşünün. Bu roman geniş tarihsel tuval çağrılabilir. kahramanı onun kişidir. Aksine roman bileşimi karmaşık. Genellikle, çakışma iç içe farklı hikaye bir yeri vardır. Yazar, eserlerinde Fotoğraf Tolstoy Tolstoy aşağıda sunulmuştur.

Leo Tolstoy çalışmalarında Rus halkının görüntü

Kalın aileler ve bireysel kahramanların kaderini izler. Karakterler bağlamak sevgiyi, dostluğu, aile ilişkileri çalışır. Genellikle, hırçınlık düşmanlık paylaştı. Bir savaş kahramanı - Tolstoy kişilik bir tarihsel olarak doğru bir görüntü oluşturdu. asker, generaller, üst subaylar, partizanlar: Sıradan insanların eylemlerinde askerlerle sahnelerde, bazı karakterlerin kopyaları tüm erkekleri ilham, her şeyden önce, "vatanseverlik ısı" bir tezahürü görülebilir.

Plato Karataev Kimdir

Plato Karataev bir Rus askerin çalışmalarında gösterilen. O Bezuhov Başına tutuklular için barakada buluştu ve 4 hafta boyunca onunla yaşadı. Yazara göre, Pierre ruhunda Karataev sonsuza en pahalı ve güçlü hafıza kalacak, bütün bu kişileştirme, Rus iyidir.

Romanda, görüntü Platona Karataeva yansıyan bir anahtardır yaşam felsefesi insanların. Bu çiftçi, onun maneviyat en net anlaşıldığı içinde onu koşullarına (Fransız tutsak, ordu), olağandışı yaşam her zamanki gibi gelen savaşla parçalanmış ve yeni yerleştirilir.

Böyle kısaca açıklanan görüntü Platona Karataeva olduğunu. Bize daha ayrıntılı olarak ele alalım. Romandaki Plato Karataeva görüntü nedeniyle Pierre Bezukhov karakterine ve bu kahraman vardı etkisi ile aşinalık birçok yönden ortaya çıkıyor. Ne oluşur? Kabul edelim.

Plato Karataev Pierre Pierre etkilenir

Pierre tanıkların korkunç olay sonrası - yaptıklarının makul olduğunu tutsakların çekim, o insanın iman kaybeder. Bezukhov sonra depresyonda. hayata Dönüşü barakalarda Plato ile toplantı yapıldı. Tolstoy, nitelendirerek Karataev belirtiyor minyon kişi, Pierre yanında çömelmiş, oturuyor. varlığı ilk olarak sağlam tarafından fark edilir Bezuhov ter kokusu, bu da herhangi bir hareket ayrılır. Bir adam ve Earl aynı koşullar vardı: onlar mahkumlar bulunmaktadır. Böyle bir durumda bu her şeyden önce, hayatta kalmak için ve hayatta kalmak için, insan kalması, gereklidir. Pierre Böyle Karataeva hayatta öğrendim. Plato Karataeva imgesinin anlamı, diğer şeylerin yanı sıra, Pierre Bezukhov iç dejenerasyon olduğunu. Bu rakam, bilindiği gibi, iç dönüşümü yanı sıra diğer bazı eserler karakterleri geçiyor.

Plato Karataev - toplu resim

Plato Karataeva şekilde ortak bir şekilde adlandırılabilir Tihona ShCherbatyh. Bezukhov İskandil o yanlışlıkla kendini çağıran vermedi çoğul. O diyor ki: "Abşeron alayının askerleri." Ancak, Eflatun - Shcherbaty tam tersi. düşmanın son acımasız ise, Karataev Fransızca hariç tüm insanlar, sever. Tikhon kaba çağrılacak ve onun mizah çoğu kez zulüm ile kombine edilirse, Plato etrafında görmek istiyor "büyük comeliness." Tek bir kişi bile Karataev hisseder ve halkının bir parçası, bütünün bir parçası: köylülüğe, sıradan askerler. Bu karakterin bilgelik hayatının gizli bölüm olan ardında ferah ve apt atasözleri ve deyişler vardır. Plato Karataeva görüntü, biz oluşturan kısa bir açıklama, önemli bir ayrıntı oldu. Plato çünkü ona karşı haksız yargılama uğradığı ve o orduda hizmet vermişti. Ama Karataev kaderinin verilen tüm dönüşler için alır. kendi ailesi refahı uğruna, kendini feda etmeye hazırdır.

Sevgi ve incelik Plato Karataeva

romanı "Savaş ve Barış" in Plato Karataeva imajını karakterize eden önemli özelliği - tüm sevgiler. Bu karakter herkesi, her canlı yaratık, adam, tüm dünyayı sever. Köpekleri başıboş tesadüfi türden değil. Bu karakterin felsefesine göre, aynı zamanda sadece insanlar değil hayvanlar, pişman gereklidir. Karataev diyor Hristiyan emir davranır "Komşunu sev." Eflatun sevgiyle arkadaşları, Fransız Pierre ile birlikte yaşıyordu. Diğerleri bu tutum ısıttı. Karataev insanları teselli, bir kelime ile "tedavi". O kahraman ses, iyilik basitlik hissetti içinde, onlara karşı samimi, sempatik bir tutumdur. ilk kelime o desteğin sözleriydi, Pierre söyledi: "Bir saat acı ve bir yüzyıl yaşamak!"

Plato Karataeva felsefesi

er ya da geç adalet ve zorla kötülüğü direnmeye iyi, bu yüzden gerek zaferi, Allah'ın iradesini - Biz iç yaşamının Plato Karataev uyum içinde, dünyada olur herşeyi sınırsız inancı kazandı görüyoruz. olur herşey alınmalıdır. Karataev böylece istifa, sabır vadeli yüzyıllar felsefesini vaaz verdi. Onun isteği insanlar için acı - felsefenin bir yankı hangi o uyulması için. Karataev her şeyden Hıristiyan idealleri, din ve üzerinde büyüdü, o itaat ve sabır bizi çağırır. Bu nedenle Karataev başkalarına zarar ve zarar yaşamamış.

Plato davranışı Hıristiyan din yankıları

Plato fiziksel acı tarafından rahatsız olmuştur kötümser görünüm Bezukhov, paylaşmaz. O, Tanrı'nın krallığında en iyi inanç sonsuzdur vaaz. Pierre hayata farklı bir tutum bu karakterin ile görüşmesinin ardından, onun olaylar meydana gelmiştir başlar. Ona Karataev İçin - bir örnek takip etmek. Plato Bezukhi, ruhu karşılıklı anlayış ve sevgi üzerine kuruludur istikrarın dünya düzeninin, duygusu geri onu Pierre eziyet korkunç sorunun kurtulmak yardımcı oldu: "Neden?" onlar sadece o yaşamın kendisini hissetmek için ona izin ve anlamı olduğu gibi Pierre anlam ve yaşam amaçları için sonsuz aramasından onunla kurtuluş sevincini konuştuktan sonra hissetti. O her yerde ve her şeyde olduğunu. Allah insanlara yakın ve o herkesi seviyor. adamın kafa ile kendi isteği olmadan tek saç düşmeyecek. Bu nedeniyle Karataev ve dayandı zorluklara ve denemeler ile bir toplantıya, tutsak oldu, Pierre yaşam takdir öğrenme, Allah'a tekrar iman bulur. Felsefe Karataeva - Christian. Herhangi bir kişi olursa olsun, kendini bulamamıştır neyi sıkıntı, din yaşamak için yardımcı olur.

Fransızca üzerinde zafer için Karataev gibi insanlar değeri,

Görüntünün Platona Karataeva tamamlayan, bir asker olarak bu, belki de Platon zayıf not edin. Sonuçta, gerçek bir savaşçı, Tikhon Shcherbatov gibi düşmanından nefret gerekir. Ama Platon, elbette, bir vatansever. O bir kişi olarak çok cesur ve güçlü. Olduğu gibi zamanın gerçekte olduğu gibi üründe Plato Karataeva ait Gerçekten büyük bir değer yoludur. Rus ordusunda Kutuzov Napolyon'u yenebilecek olabilir değil bunların üstesinden gücü bulmak için, hayatta çeşitli zorluklar felsefi ayrıca sadece düşmanı yenmek için hazır kitlelere, ancak olmasaydı.

Böyle romanı "Savaş ve Barış", işin en önemli karakterlerden biri olan görüntü Platona Karataeva olduğunu. Tolstoy 1863 den 1869 kadar romanını yazdı.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.