SağlıkMüstahzarlar

"Utrozhestan" mum almak nasıl

İlaç "Utrozhestan" kapsüllerde kullanılabilir, ancak bunun özelliği de, sadece içinde, aynı zamanda olarak kullanılan olmasıdır vajinal fitiller. onlar oldukça ağrılıdır yanında O, birkaç gibi çok olumlu olduğunu, sadece enjeksiyon için bir çözelti şeklindedir çünkü progesteron bu fonları ayıran ve enjeksiyonları.

Kan progesteron aktif maddesinin maksimum miktarı, ilaç uygulamasından sonra tek 2-6 saat ulaşması için vajina "Utrozhestan" mum içine sokulmasından sonra, daha yavaş çözülür. Bu günde iki kez tatbik edilecekse, o zaman eylem gündüzleri sağlanır. rahim ilaç uygulama "Utrozhestan" mum rahim içinde progesteron ve dolayısıyla hızlı bir şekilde indirgenmiş çalışmanın hızlı bir birikimi sonra bu şekilde salgılanmasını izole edilmesi aşamasında hacmini arttırmak için aşama bir geçiş vardır. hamile kadın sonra teşekkür progesteron rahim zarının optimal embriyo durumu için korunur.

Giriş mumlar veri gebelik kesintiye engelleyen rahim, kontraktilite azalmasını sağlar.

"Utrozhestan" mumlar - kullanım endikasyonları

Bu ilaç eş zamanlı olarak bu doz doktor hesaplar aynı anda hem vajinal ve içeri alabilir. Bazı göstergeler, karaciğer hastalığı veya uyku hali gibi yan etkilerin gelişmesine de mevcudiyetinde, örneğin, maddenin sadece fitiller şeklinde reçete - doz katılan doktor atar.

Ayrıca "Utrozhestan" mumlar böyle yumurtalıkların kötü işleyişi olarak, replasman tedavisi tayin veya hazırlık edilir tüp bebek. Ayrıca, ikinci bozuklukları varlığı atanır adet döngüsünün fazına, vaktinden önce adet sıvısının bitiminde, düşük tehdidi. vücudun progesteron eksikliği neden olup olmadığını "Utrozhestan" kısırlık, davaya atanır ve o östrojen fazlalığı neden olduğu hormonal hastalıkları önlemek için atandı: uterin miyom, mastopatileri, endometriosis.

Mumlar "Utrozhestan" - kullanım talimatları

Hem içinde hem vajina içi ilaç sadece uygulamanın türü ve gerekli dozu ve tedavi süresini belirleyen uygun hekime, atanabilir söyledi. onlar vajina içine mümkün olduğu kadar derin olmalıdır girmek için bir kıvılcım olarak bu aracı kullanırken, bu aplikatör kullanılabilir. Genellikle 200 mg geçmeyen gün boyunca alınan doz ve ikiye ayrılır. Bir kadın tedavi sırasında "utrozhestan" dozunu ayarlayabilir bir doktorun sürekli denetim altında olmalıdır.

varsa menstrüel bozukluklar, progesteron eksikliği ile ilişkilidir, ilaç günde iki kez uygulanır, tedavi süresi 10 gündür. Kök adet döngüsünün ikinci yarısında uygulanabilir.

durumunda tehdit kürtaj ilacı sadece o da progesteron eksikliği ile ilişkilidir durumlarda, 20 haftaya kadar alınabilir.

vajina içine fitiller tanıtılması için kontrendikasyonlar

Kanama ve lekelenme, bireysel bir hoşgörüsüzlük varsa, "Utrozhestan" mum bulunamadı. Ayrıca olmayan düşük, porfiri, genital ve meme bezlerinin, hormona bağlı tümörler olarak kullanımlarını kontrendikedir.

gebelik, astım, tromboz ve migren son üç ayında, kronik böbrek ya da karaciğer yetmezliği, kalp ve damar hastalıkları, diyabet, epilepsi, varis, yağ metabolizma bozuklukları, girintiler varlığında ilacın uygulanması arzu değildir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.