ÇirkinlikBahçıvanlık

Urallar için Clematis. Çeşit. yetiştirme Özellikleri

Clematis - Bir yıllık odunsu sarmaşıklar. sıcak iklime sahip bölgelerde sadece bulunduğu çiçekli bahçe araziler süslüyor çeşitleri vardır. Örneğin, Clematis Urallar aşağıdaki çeşitleri tavsiye için:
- bu grup Zhakmana içeren sürüngen büyük değişik renklerde (mor, mavi, mor) ile renkli 1 ila 5 m den yüksekliği. çekimleri tamamen kesin veya ilk don sonra 20-30 cm terk;

- Grup Integrifoliya. 2 m yüksekliğe kadar artan çalı. çanları, beyaz, mor veya mavi renk benzeyen görünüşü çiçekler var. çiçek tomurcukları yılın sürgünler üzerinde göründüğünden, budama soğuk havalarda başlangıcından sonra düşük üretir;

- Vintsella grubu, pembe ve mor-kırmızı var 3 metreye kadar Urallar için Clematis içerir .. yılın sürgünler üzerinde Bol çiçekli onları tamamen kırpmaya.

Bu bir yıllık sarmaşıklar, Urallar için klematis uzun süre bir yerde büyümek olduğunu. güneşli bir yerde, humus ile döllenmiş verimli toprak, bitki dikimi, uzun süre ve bol çiçekli elde edebilirsiniz. Akasma türleri bir alkalin ortamı tercih, aynı zamanda, nötr çeşitlerinin çoğu için uygundur.

Bilgi yabanasması bitki nasıl Urallar, satıcının can fideler halinde ve genel kabul görmüş ve kanıtlanmış bir şekilde yararlanmak için daha iyidir. Derin iki süngü kürek eşit bir derinlikte toprak kazı Drenaj çakıl veya kırık tuğla alt dökülür 60 cm'lik bir delik derinliği yapmak; gevşek humus ve kum ile karıştırılmış bahçe toprak karışımı ile doldurulmuş. Yerine geçen, sen kompost kullanabilirsiniz. gübre eklemek için emin olun ve bir kül az miktarda su ve iki kova döküldü.
Ekimden önce sen zararlı ve hastalıklar için fide köklerini incelemek gerekir. Kaldırılan kuru veya çürük, geri kalan ilaç bunların hızlı yeniden büyümesini teşvik ile muamele (büyüme uyarıcı). Bitki olan hafif girinti ve alt parça yumuşatma, şekillendirilmiş bir tepenin üzerine monte edilir. Kalan toprak karışımı dökün ram ve bir kez de sulandırılmış.

kıvırcık üzüm gibi, Urallar için klematis fidelerin kök sistemine zarar vermeyecek şekilde daha iyi önceden ayarlanmış güvenilir desteği gerektirir. Bazı tasarımcılar olarak Clematisi kullanmak yer örtücü bitkiler ve onları ekili istinat duvarı, onlar güzel asmak hangi. Büyüme sezonunda çiçek mineral gübre beslenmelidir.

Clematis yeşil aşılama yoluyla yayılır. Haziran ayında, her iki boşlukları içerdiği parçalar halinde kesilmiş, bu yıl kaçmak çalı kesilmiş. alt ucu büyütme faktörü içine indirilir ve ekilen yabanasması kesimler gevşek toprak sulanır ve kapalı kavanozun tencere dikim. Bir yıl sonra, onlar kalıcı yere yerleştirildi.
destek kaldırılır geç sonbaharda sarmaşık olarak, toprak üzerine yerleştirilir ve kaplama malzemesi çok katman ile kaplanmış, kesilmiş. Bitki ıslak kış hale içermez Yani, gerekli olan altında folyo ile kaplı üst, fare zehiri koymak.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.