KanunDevlet ve hukuk

Uluslararası deniz hukuku

uluslararası deniz hukuku - Su uzay kullanımında ülkelerin ilişkilerini düzenleyen belirli kurallara ve net bir ilkeler bütünüdür. Eski çağlardan itibaren, bu alanda çeşitli faaliyetlerde insanlığı görev yaptı. İnsanlar, denizcilikle kaynakları madencilik, bilimsel araştırma, vb çeşitli meşgul Bugünlerde Devletler ve kuruluşların dünya çapında ve su bucaksız üzerinde gerçekleştirilen faaliyetleri sırasında farklı ilişkilerde bir araya gelirler. Bu bağlar bir dizi deniz, uluslararası hukuka tâbi hukuki kurallar.

Nedeniyle su yolları üzerinde üretilen faaliyetlerin doğası gereği, bunu yöneten yasaları, devletlerarası ilişkilerin diğer alanlarda vermeyeceğiz. Bunlar şunlardır:

- denizlerde seyrüsefer özgürlüğü;

- serbest dolaşımı hakkı , deniz taşımacılığında yabancı kuruluşlara ait olan karasularından;

- Uluslararası nakliye vs. amacıyla kullanılan boğazlardan barışçıl geçiş hakkı

Uluslararası deniz hukuku devletlerarası hukuki eylemlerin entegre sistemin bir parçası görünür. Gezegenimizin Su alanları olarak sınıflandırılır:

- Devlet sınırında sınırları içinde egemen toprakları;

- dünyanın herhangi bir ülkeye ait değil boşluk.

Bir grup veya su alanının başka, farklı hukuki durumların üyelik bağlı. Kıyı ülkelerin devlet ülkesi olarak kabul edilir Denizler ve okyanuslar, tek tip yasal statüye sahip. Ancak, yasal rejimler bölgesel ve takımada ve iç sular birbirinden biraz farklıdır. boğazlardan bakan Ayrı uzay çeşitli ülkelerin mahkemeleri tarafından kullanılmak üzere edilir.

uluslararası kaynakları Sözleşmesi - deniz hukuku kıta sahanlığı ve balıkçılık, kaynakların su korunması alanları ve kıyı bölgelerinde. nötr uzayın kullanımı ile ilgili bazı kural ve prensip Sistem, özgürlük diyor ki:

- Uçuş;

- Navigasyon;

- Boru döşeme kablolar;

- balıkçılık;

- Araştırmanın bilimsel doğası.

Uluslararası deniz hukuku bayrağı onlar direğinde geliştirmek Devletin mahkemelerinin yargı itaat karasularını ortaya koyar. Askeri veya polis, hem de diğer ülkelerin sınır gemileri herhangi sınırı onlara eylem özgürlüklerini uygulama hakkına sahip değildir. Bu ilke sadece çok kısıtlı durumlarda ihlal edilebilir, amaç bunların seyir güvenliğini sağlamaktır. Yani, askeri mahkeme korsan gemileri ele geçirmek ve yönetim kurulu bu tür kişilerle ilgili tutuklama hakkına sahip olacaktır. Daha sonra, Uluslararası Mahkemesi Deniz Hukuku soygun veya tutuklama, şiddet veya kişisel kazanç için yapılan mürettebat gözaltına edilir korsanlık diğer eylemlerinin eylemleri için dava düşünüyor. gemi veya uçak makul olmayan gözaltına edildiğinde Ancak, hasar veya kayıplardan bir malzeme ödeme yapmış. Aynı ilke zulüm haklarına ilişkin olarak uygulanmalıdır.

Uluslararası yasalar herhangi devlet denizlerde bir gemi tutuklama sağlar. Yabancı bir gemi ülkenin iç sınırlar varlığı sırasında yasaya aykırı hareket edenler ise bu tür eylemler yapılmalıdır.

BM Sözleşmesi ona dibe ait karasuları dışında uzay yanı sıra barışçıl amaçlarla ayrılmış olduğunu tespit ettik. Bu devletler bu alanlarda, diğer ülkelere karşı saldırgan, kışkırtıcı ve saldırgan faaliyetlere yasak anlamına gelir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.