SeyahatYol tarifi

Üzüm şehir. Kharkiv bölge Raisins'e kenti

Kharkiv bölgede bir "tatlı" şehri vardır - Raisins'i. Ukrayna Haritada, nehir Kuru ve Islak Izyumets Izyumets akmaya bir yerde bulunduğunu görebilirsiniz Seversky Donets. şehir Izyum ilçesinin merkezidir. Yanında Donetsk, Dibrova Kamenka, Kapitolovka, Pimonovka, Babenkova köyü bulunmaktadır. elverişli coğrafi konumu Raisins'i (şehir) sahiptir. Harita onun yolunun üç tarafı bir nehir tarafından bloke ettiğini göstermektedir ve bu dağ Kremenets ile korunmaktadır arkasında (halk dilinde - Kremyanets).

Biraz tarih

Kentin konumu, tarihinin, bu çok savaş gördü sebebi olduğunu. Ve resmi yazılı kaynaklardan rağmen kasaba söz bulabilirsiniz - daha doğrusu, hakkında sadece 1571 yılında, bilim adamları bu yerleşimin okuma yaşı önceki bir zamana yol gerektiğine inanıyoruz eğilimindedir, "Izyumskaya Sacmi" Watchmen. Yani, şimdi XI bulunan toprakları içinde - XII yüzyıl, savaşların Rus prens ve Polovtsy arasındaki mücadele edildi ve 1111 yılında Vladimir Monomakh liderliğindeki ordu, Salnitsa nehir kazandı. Nehir bu kronik ve haritalar buldum edilecek. Ancak tarihçiler Seversky Donets Nehri'nin bir kolu olan ve sadece bir yerde nerede Üzüm bugün yakınında içine boşaltır inanıyoruz. Şehrin kendisi kesinlikle hemen kuruldu. 16. yüzyılda Izyumskaya Sacmi Tatarları Rus bastı ana yolların biri olmuştur. Ve böylece Kremenets üzerinde gözetleme kulesi güçlendirmek dikilmiş. Ve XVII yüzyılın ikinci yarısında kale Raisins'i inşa edilmiştir. şehir yavaş yavaş etrafında büyümeye başladı ve 1685 yılından bu yana o bir alay haline geldi.

XX yüzyıl da köyde kıyımdan kutlandı. Neredeyse yüz siyasi mahkumların Izyum hapishanenin Denikin'in katliamı. Dağı Kremenets üzerinde bulunan beyaz taş dikilitaş inşa edilen bu trajedi, anısına. İkinci Dünya Savaşı sırasında şiddetli mücadele. Bu Kharkiv operasyonu burada gerçekleştirildi. Üzüm - Sekiz ay Nazilerin tanıtımına dizginlemek bir şehir. Onun Nazi Almanya'sı düşman ordu onu yakalamak için bu kadar önemli neden, "Kapı" Donbass doğrudur düşündü.

modern kent

Şimdi Kharkiv bölge Raisins'e şehir - (2001 sayımına göre) nüfusu ile pitoresk küçük bir kasaba, biraz fazla 56 bin kişi. Yine nehir tarafından kulübe korunmuş. Kentin çevresinde yürürken, savaşla tahrip kalan ilçe ev bulabilirsiniz. Her ne kadar şehir içinde beş katlı binalar hakim. Çok yakın - Ukrayna ormanlarda en büyüklerinden biri. Şehirde - Çoğunlukla çam ormanlar yaklaşık 60.000 hektar alan üzerinde tarım ve 430 kaplarlar. Krasno-Oskol Rezervuar bulunduğu 9 km - Doğu Ukrayna'da en büyüklerinden biri. XX yüzyıllarda - XIX içinde. Kentin Sanayi gelişim çarçabuk devam etti. o madencilik bol miktarda gerçekleştirildi zamanın şey söylemek, hatta Çarlık Rusya'da son derece önemliydi içinden demiryolu geçmektedir. Kuru üzüm onlar optik cam üretmeye başladı Rusya'da ilk şehir, oldu. 1916 yılında biz onun üretimi için bir tesisin inşaatına başladı.

Polovtsian kadınlar

Küçük bir kasaba, tarihi seviyorum gezginler, görmek şey var - kuru üzüm rağmen. en eski anıtlar sözde heykeli bulunmaktadır "Polovtsian kadınlar." kökenlerine Hakkında tarihçiler arasında görüş birliği yoktur. Ama bir efsane var. erkekler güneşin tanrısı tapan bir kez Ona göre, bu heykeller vardı. Kızgın bir ilah kez taşa çevirmişlerdir. Yamaç Kremenets onlar hep değildi. Heykeller ilanları bölgenin dört bir yanından toplanan. görünüm zamanlarını - yaklaşık XII yüzyıl. efsaneleri ve bilimsel hipotezler hakkında konuşmak bir yana bırakırsak, tarihçilerin bir kısmı bu idol doğurganlık tanrıçası ibadet etmek olduğuna inanmaktadır. Ancak, başka bir görüş vardır: taş heykeller - mezarları. Ne olursa olsun, ancak bunları incelerseniz, hayat, araçlar, süs eşyaları, silahlar, eski göçebelerin hakkında bir fikir edinebilirsiniz.

anma kompleksi Zafer 40. yıldönümü için

Zafer Anıtı kırkıncı yıldönümü dağ Kremenets üzerine İkinci Dünya Savaşı açıldı. Bu şehrin her görülebilir. Anıtın "Üzüntü Anne" ve topraklarında Üzerine "Meçhul Asker" mezarıdır. Zirveye giden yol Victory Park geçmektedir. sıradışı Çeşitli ve mekan hayal gücünü çarpıcı. Hatta o urn bir kabuk patlaması andırmaktadır. bomba lehimlenmiş bir anıt vardır. Ayrıca Dünya Savaşından bu yana merkez cadde askeri teçhizat üzerinde temsil etti. Efsanevi "Katyuşa", tabii ki, Orada büyük silahlar, tanklar, T-34, HF ve. O bu yerde 9 Mayıs festival etkinlikleri, her yıl olduğu fener alayı ve havai fişek.

Başkalaşım Katedrali

Üzüm - küçük bir kasaba, halihazırda bahsedildiği. Sadece üç kilise vardır, ama bunların her dikkat çekicidir. Hemen hemen şehir olarak aynı yaşta 1684 yılında inşa Başkalaşım Katedrali, kısa bir süre başlangıç Izyum kale after. 1751 yılında onarılmış ve 1886 yılında kompleks bir çan kulesi ve sundurma ile takviye edilmiştir. yeniden yapılanma sonrasında 20. yüzyılın başlarında gerçekleşti. Sonuç olarak, tapınağın görünümünü önemli ölçüde değişti. O Ukrayna ahşap mimarisinin tarzında binalar çok benzer hale geldi. Büyük Vatanseverlik Savaşı kurtulmuş ve Katedral olmamıştır. O çok kötü bir şekilde hasar gördü. Ancak, geçen yüzyılın 50-ler, bu yeniden başladı. Sonuç olarak, tapınak neredeyse orijinal görünümünü ve iç çıktı. Duvarlar tamir tüm izlerinin temizlenir. duvarcılık kısmını geri yüklemek için bir ihtiyaç olduğunu bile, tuğla eski teknoloji ile yapılmıştır.

Nicholas kilisesi

1809-1823 gg. Nicholas kilisesi inşa edilmiştir. Aksi Adından - Holy Holy Cross kilise. Daha sonra yan şapel inşa edilmiştir. Bu boyut olarak daha küçük ve klasik tarzda inşa edilmiştir. Hatta mimarlık açısından olsak da o kadar ilginç değil ama iç şaşırtıcı boyadı.

Yükseliş Kilisesi ve mucizevi simgesi

Son olarak, üçüncü kilise - Yükseliş Kilisesi (Holy Yükseliş Katedrali). Eski ahşap kilise sitesinde 1792 yılında inşa edilmiştir. 1903 yılında orada bir katlı artarak yan şapel ve çan kulesi ve chetyrehyarusnoy oldu. Her biri kendi tarzında yapılır. Kilisenin cephesi ile Alt uyum. İkinci - kare. Onun sınır saçak ve pencere çerçeveleri. Üçüncü bir oktahedronun şeklinde olup tarzında anımsatan düz pilasters revak, süslenmiş Korint sırayla. üçgen beşik yapısı yuvarlama.

Kutsal Yükseliş Katedrali şehir Raisins'i sahiptir emanetler olduğu gerçeği ile tanınır. Ukrayna mucizevi onur Tanrı Peschanskaya Annesi simgesini. İlk defa o Aziz Josaphat Belgorod ortaya çıktı. Ve 1999 yılında, yine bulunmuştur. Ve sonra hiçbir analoglar alayı düzenlendi vardı: beş gün süreyle uçağa Rus sınırlarının bir simge taşıdı.

Kutsal bahar

hem bir Kirichenkova Krynica'da üzerinde en çok sevilen sakinleri ve ziyaretçiler biri. Kutsal Yükseliş Katedrali bulunur. iktidara genellikle insanlar şifa su toplamak için geliyor. Ve bir şapel yanında, yüzme havuzu. Kutsal yeri ziyaret ederek, birçok hastalık kurtulmak ve uzak bütün günahları yıkayabilir söylenir. havuza dalma için, bir pamuk gömlek almak gerekir. Eğer sessiz olmalısın içeride Ve, temiz olması.

Fotoğraflarını sıcaklık ve konfor ile bağcıklı özgünlüğünü ve güzelliğini göstermek Kuru Üzüm City,.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.