ÇirkinlikBahçıvanlık

Çiçekler semizotu - türlerin tarih, pişirme ve tıpta kullanılan

Çiçekler semizotu wicket olarak çevirir kelime 'Portula' adını aldı. Birçok bahçıvanlar "paspaslar" bu bitkiyi arasın. Çiçekler semizotu - çok yıllık bir bitkidir, ama genellikle bir yıllık olarak yetiştirilir. Şu anda, bitkiler 150'den türü bulunmaktadır.

ve semizotu semizotu macranthon - Bölgemizde en yaygın iki türü de. Birinci tip vahşi ve çoğu kez bahçelerde ve atıkların bulunabilir.

Uzun zamandır Çiçekler semizotu. Bunlar bilinen ve antik Yunan ve Mısır'da pişirme, tıpta kullanılmıştır. Avrupa'da semizotu XVII yüzyıl hakkında, Fransa ile oldu. Örneğin, İngiltere'de, bu camekanlar bir dekorasyon olarak ve bahçelerde kullanıldı.

Fransa'da çıkışıyla semizotu çiçekler sebze olarak kullanılmaya başlanmıştır. O artık yaygın salata ve diğer yemeklerde kullanılır. Onun tuhaf bir tat, bir hafif ekşi bir tada sahiptir ve hafif bir acı vardır.

Yapraklar ve bitkilerin sürgünler çiğ olarak kullanılır ve bu tür salatalar, çorbalar gravies ve diğer yemekler gibi pişirilir. Aynı zamanda, diğer iyi bilinen baharatlar ile birlikte, asitleme salatalık için kullanılır. Fransız aşk mutlaka semizotu ilave peynir ve domates ile salata, yemek için.

Bu tesis, sadece pişirme kullanılmaz. Bu tıbbi özellikleri bir numarası vardır. Uzun yılan sokması, uykusuzluk ve diğer hastalıklar için, baş ağrısı tedavisinde kullanılmaktadır.

biz onun yapısına bakarsak semizotu tüm iyileştirici özellikleri kolayca açıklanabilir. bu, glukoz, sukroz gibi birçok farklı şekerler içerdiğinden. Aynı zamanda mikro ve makro açısından zengindir. Kalsiyum, demir, sodyum, magnezyum bir yeri vardır. semizotu olarak K vitamini ve C içerir, aynı zamanda karoten, vitamin PP, B1, B2 olduğu zaman, nikotinik, sitrik, oksalik, süksinik gibi birçok asitler vardır E. Bu tesiste. proteinler ve orada mineraller.

Biz semizotu çeşitleri çok türetmek. Bunlardan biri semizotu sözcük oyunu olduğunu. Geleneksel ilaç semizotu yaygın böbrek hastalığı, mesane, karaciğer için bir anti-iltihabik madde olarak uygulanır. kaynatma şeklinde önleyici bir tedbir olarak bu bitkinin iyi kullanın. semizotu suyu faydaları yanı sıra bunun bir tentür, halk hekimliği uzun biliyordu. Yani, göz hastalıkları tedavisinde kullanılan Çin tıbbında semizotu suyu, bitkinin taze meyve suyu siğiller azaltabilir.

saplar ve semizotu yapraklardan suyu iyi bir choleretic etkiye sahiptir. Bitkinin tohumları mide rahatsızlıkları bağlayıcı olarak kullanılan, erkeklerde antipiretik etkileri ve artış potansiyeline sahiptirler. Eğer bu bitkinin sulu özü alınmış kalp ya da kan basıncı ile ilgili sorunlar varsa.

tıbbi bir bitkidir yaprakları kullanılır ve semizotu kaynaklanıyor gibi. Uygulanan apse ve yara elde durumunda bu bitkinin getirilmesine sıkıştırır. Bu yardım değil etrafında derhal ve uygun ilaçlar gerekli durumlarda özellikle doğrudur.

şeker seviyesini düşürmek mümkün semizotu Araştırma delil. Bunu yapmak için, infüzyon veya kaynatma bir çorba kaşığı üzerine günde üç kez alınan geçerlidir.

o bahçıvanlar bu bitkinin ekili türlerin ekimi diğer tarafta kendi topraklarından çekilmeye çalışıyor yabani ot olduğundan, semizotu çelişkili hakkındaki görüşler belli becerileri gerektirir ve gerekli koşulları yaratmak.

faydalı bitkilerin en yaygın yetiştirilen türler - macranthon semizotu olup, Portulaca Sonia Sundance Sunglo Cloudbeater diğerleri.

Bitkilerin tüm ekili türlerin yabani örneklerden daha geniş yaprakları ve daha canlı renklere sahiptir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.