ÇirkinlikBahçıvanlık

Nasıl sitesinde somun dışında kestane dikmek?

Bitki kestane ceviz gibi? Bu soru mayıs gelmek senin aklın varsa geçerlidir bir banliyö alanı ve taptığım yayılıyor ağaçlar. Şunu cevap vermeye çalışayım.

Nasıl bir kestane veya ceviz fide hazır dikmek?

gösterişli çiçeklenme Hayranlık kaçınılmaz sen piramidal inflorescences ile noktalı bu güzel ağacı, görünce. Bahar kestane (ağaç dikme hangi is ilişkili olan bazı güçlükler) tam anlamıyla Showered onları. Bu çiçeklenme aşamasını temsil etmektedir. Ama kestane ceviz amacınız oldu yetiştirmek için estetik bir neden değildir sadece vardır. ve meyve tomurcukları (daha doğrusu haşlama ve bunların decoctions) çeşitli hastalıklarla başa çıkmasına yardım etmek - Bu bitki şifa olması da bir gerçektir. Öyleyse öğrenelim kestane bitki nasıl senin yazlık veya pencerenin altında ceviz. Birinci yol - kolay. O zaten çiftlikte bir fidan satın kadar yetiştirilir. kestane ağacı arazi alanının çok ihtiyacı var unutmayın. Bu ağacın tüm branşlarda sonra çok yayılan ve çok hacimli taç olduğunu. her biriniz kestane ekili için gövde etrafında en az beş metre bırakılmalıdır. Bu ağaç güneş ışığı ihtiyacı var. Bu nedenle, hiçbir sıkıntısı olacak bir yer seçin. Ancak, uygun yetiştirme diğer tüm terimlere transferi ve kolay shadiness konuyu fide. Kesinlikle uygun değildir karanlık alanları.

Bir fidanı dikmek önce, en az yarım metre küp yüzü ile bir delik kazmak için gereklidir. alt-tabaka humus ve bir buçuk kilogram ile karıştırılır dolomit. çökme dikim delikleri yükseltilmiş pistte kaldı sonra bazal boyun gömmek etmeyin. Bitki bol su ekim sonrası. Takozlar için beklemeye kırılgan fideler - onlar ihtiyaç için be yakın ona sürece onun kökleri do not Yetiştirme güçlü. Bu rüzgarın keskin gusts direnmek ve hasardan genç kestane ağacı korumak için yardımcı olacaktır. Onun görevi karmaşık hale ve yukarıda tanımladığımız dikimden önce meyve, bir ağaç büyümek istiyorsanız, iki aşamadan yürütmek için gereklidir. Eğer fındık dışında kestane koymak önce, özel bir şekilde tohumlarını tedavi etmek gereklidir. Ve ayrıca (a serada örneğin) ılıman iklimlerde genç sürgünleri sürdürmek.

Kestane ceviz. eğitim

İlk adım - bu genellikle "tabakalaşma" denilen yüksek derecede sulandırılmış ve serin ortamda tohumların bir alıntı vardır. İki ila beş ay dan alacaktır. Sen ana ağacından düşen, onlar içine düştüğü topraktan kestane tohumlarını çıkarmak gerekmez. toprağa onları bırakın (sopalarla yerini işaretleme, yumuşak alt katmanın içine batar durumunda kaybetmemeye). Bir Herhangi bir doğal enkaz az miktarda (düşmüş yaprakları, talaş) serpebilirsiniz. Bahar lahanası kazılmış ve bir pota nakledilen edildi çıktı. tohumlar çimlenir olasılık, - yaklaşık% 50. Genç kestane ağacı bir tencere veya bir kovaya büyür sonra, kalıcı bir yere yerleştirilmelidir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.