ÇirkinlikBahçıvanlık

Üreme hanımeli çelikler ve çalı bölünmesi

Hanımeli çilek - eskilerinden biri, hoş tatlı-ekşi tat, birlikte olgunlaşır ve teşvik bahçıvanlar ilk lezzetli hasat var. bahçede kovan sayısını artırmak veya bağımsız olarak yeni kümelerini büyüyebilir eski yenileyin. Üreme hanımeli kupürleri - özel beceri gerektirmez kolay yolu. Bundan başka, hanımeli çalı, musluk veya tohum bölünmesi ile yayılır.

Ne zaman ve kesimler tarafından yayılmasını üretmek için nasıl

yayılımı için yeşil sürgünler kesimler tarafından bir yıllık güçlü kesilir. Keskin bir bıçak veya ustura ile kesmek gerekir, tırnak makası ve makas beri kesik deforme, uygun değildir. Daha sonra filizler 15 cm önemli bir koşul küçük uzunluklara bölünmelidir kesilmiş -. Her kol yeşil yapraklar, en azından 3-4 çift olmalıdır toplandı. En önemlisi: hanımeli kesimler üreme olgun meyveler gelişi ile gerçekleştirilmektedir. Bu noktada, bu sürgünlerin büyümesi (Haziran ortası veya sonu) durur.

hasat sürgünler de köklü için, onlar kesme üstündeki tek bir çift bırakarak yapraklardan kesilir. Alt bölüm, ilk tomurcukları kısaltılır. Bu şekilde hazırlanan saplar folyo altında veya bir serada nemli toprağa ekilir. Kök sisteminin hızlı büyüme için 1,5-2sm üzerinde derinleşen bir açıyla iniş üretir. toprağa transplante önce alt bölümü bir büyüme uyarıcısı batırılmış olabilir. Toprak hafif hava ve su geçmesi de mümkün olmalıdır. Bunu yapmak için, 1 oranında torf ve kum almak: 2. toprak sulandı ve biraz sıkıştırılır.

yetiştirmek için en uygun koşullar

Kök oluşumu sürecini hızlandırmak amacıyla, hanımeli kupürleri üreme sıcak havalarda gerçekleştirilir. ekim kesimler sonra ilk günlerinde sıcaklığı en az 25 derece olmalıdır. Bu nedenle, genç fideler bir barınak altında veya seraya yerleştirilir. her 4-5 günde - sıcak havalarda haftada bir kez sulanan.

Doğru şekilde yapılırsa, ilk kökleri 2 hafta içinde görünür. Kök sisteminin büyümesi ve daha sonra çok aktif olacaktır. Yaz bitkilerin sonunda zaten güçlü ve yeri yetiştirme içine nakli için hazır olacaktır. Yaklaşık iki yıl sonra, yeni bir tam çalılar alacak ve hanımeli güncellemek mümkün olacak. Dikim yay sabiti yer kar toplama ve artı gece sıcaklıkları kurduktan sonra yapılır.

çalı bölerek çoğaltma

çilek 3 yıl beklemek zorunda gibi bir hanımeli çeliklerinin çoğaltılması, çok yavaş görünüyorsa, kovanı bölmek mümkündür. Bu genç, çok büyümüş çalı hanımeli gerektirecektir. Dikkatlice kökleri temizlemek, kazdık ve birkaç parçaya bölünür. bölünme için iyi bilenmiş bıçak gerekecektir. Hazırlanan deliğe kül ve ekili çalılar ile serpilir dilimlerini yerleştirin. Dikim verimli toprakta yapılmalıdır. Sen toprak iyi çürümüş humus veya kompost ekleyebilir. Sen çalı muhtemel kök çürüklüğü ve ölüm gibi, taze gübre kullanamaz. Bütün bu operasyon tomurcuk mola veya sonbaharda başlamasından önce gerçekleştirilmektedir. Baharın Üreme - daha elverişli bir seçenek, yaz hanımeli yanı kurulur ve gelecek kış için hazır olacaktır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.