SağlıkAlternatif tıp

Schisandra (dut) nasıl kullanılacağı ve yararlı özellikleri

berry, verimliliği geniş bir yelpazesine sahiptir - Antik Çin'de, ilk tıbbi amaçlar Lemongrass'da için kullanılır oldu. Bugün, bu ürünün, ilaç sanayinde tüm ekili tarlaları. nadir ve dekoratif bir işlevi yerine kendi alanlarında, amatör bahçıvanlar tarafından dikilmiş manolya değil.

tanım

Bu bitkinin doğduğu Çin, ama (özellikle Uzakdoğu'daki) Rusya, Japonya, Kore oldukça yaygın hale gelmiştir. Bu rezervuarlar seviyesinden 200 ila 400 metre yükseklikte yer aldığı; yamaçlarda çoğunlukla büyür. Limon lianoobraznye çalı temsil eder, dallanmış 2 cm'lik bir kalınlığa sahiptir ve bir uzunluğa erişir olan gövde 15 m. Bunlar yaşla birlikte kaba ve pul pul hale kırmızımsı-kahverengi bir yumuşak kabuk ile kaplanmıştır.

Etli yaprak sapı (3 cm kadar) uzun üzerinde bulunan bir soluk yeşil renk bırakır. Bunların bir şekilde, hafif kenar testere dişleri gibi, elips şeklindedir. Mayıs ayı sonlarında - Haziran başlarında, çalı nazik, hoş aroması var beyaz, ikievcikli çiçekler ile kaplı.

Ekim - Sonra, onların yerine nihayet Eylül ayında olgunlaşır meyve oluşur. çilek Çinli manolya asma yuvarlak, parlak kırmızı rengi. sulu ve yumuşak, ama tadı eti hafif acı, çok özeldir. o bitkiye adını aldığı için yaprak ve ağaç kabuğu, limon, gibi kokuyor. Her meyve İçinde iki tohum reniform içerir. 1 hektar başına yaklaşık 30 kg meyve kadar hasat verir.

biyokimyasal terkip

bitkide bulunan faydalı bileşenlerin bir çok sayıda ilaç endüstrisinde yaygın olarak kullanmak için izin verir. Bunlar karmaşık ve nedeniyle tedavi edici etkisi ile vardır.

Bugüne Bir çok manolya var olduğu bir parçası olarak, çeşitli ilaçlar yarattı. Berry zengin kateşinler, antosiyaninler, uçucu yağlar, pektin ve organik asitler. Vitamin C mükemmel bir kaynağıdır

Schizandra meyve zengin ve bakır (0.1 mg / g), manganez (0,22 mg / g), çinko (0.13 mg / g), nikel (0.33 mg / g), iz elementler. potasyum içlerinde bulunan büyük miktarlarda (19.2 mg / g), selenyum (33.3 mg / g) eklenmiştir. Bütün bu bileşenler insan vücudu üzerinde olumlu bir etkiye sahiptir. Toksik maddeler tespit edilmiştir.

Limon Şifa özellikleri

Onun tonik ve restoratif etkisi nedeniyle farmakoloji bu bitkinin popülerlik. Çinli avcılar, uzun bir yolculuk oluyor şaşmamak onlarla Schisandra dut aldığınızdan emin olun. Bu meyvelerin özellikleri yiyeceksiz fit, uzun bir süre tutmak ve yorgun hissetmiyorum yardımcı sinir ve kas sistemini uyarmak için.

Schisandra meyve pozitif refleksleri takviye ve metabolizmayı uyarır, bağışıklık ve görsel organların duyarlılığını arttırır. Buna ek olarak, onlar, sindirim sistemi motorun salgılanmasını artırmak rahim ve iskelet kaslarının sıkılaştırılması, kardiyovasküler aktivite ve solunum uyarırlar. meyve kabiliyeti etkilenen organ kan dolaşımını artırmak ve içlerinde bulunan biyolojik olarak aktif maddeler, bütün organizmanın iyi koordine çalışmasına yardımcı olmak için terapötik etki kaynaklanmaktadır.

Limon - dut, yoğun zihinsel çalışma sırasında yeri doldurulamaz, özellikle ihtiyaç konsantrasyonu ve algılama bütünlüğü, odaklanmak için zaman.

Geleneksel tıp kullanımı

Yaygın yorgunlukla, işlevselliği geri yüklemek için kuvvet kaybı ile bu bitkinin temelinde araçlarını kullandı. Onun meyveleri şiddetli zayıflatıcı hastalık uğramış kişiler için tavsiye edilir. Tonik özellikleri onları artmış zihinsel stres ile baş yardımcı.

Tanenler limon bulunan, gastrointestinal sistem hastalıkları iyileşmesini sağlar. basıncın etkinliğini artırmak için yeteneği hipotansiyon meyve kaynaklanmaktadır. Schisandra dan nedenle, dikkatli alınmalıdır fonlar yüksek tansiyon muzdarip olanlar.

Astımda, bronşit ve solunum sisteminin diğer hastalıklar söz konusu bitkinin farklı bölümlerini kullanır. Bu makalede kabul edilir hangi uygulamasının Schisandra dut, görme geliştirmek için mükemmel sonuçlar veren, miyopi etkilidir.

Schisandra meyve yapılan Mahlüller grip ve soğuk algınlığı önlenmesi amacıyla, iktidarsızlık, depresyon türleri ile yardımcı olur. büyük miktarlarda bitkilerde bulunan uçucu yağlar, karaciğer, kalp geliştirmek antipruritic etkisi böcek ısırıkları var.

Hatta Schisandra berry yeteneğine glikojen ve alt kan şekeri düzeylerini çekilme görülmüştür.

yemek tarifleri

Taze, kurutulmuş, dondurulmuş - bu bitkinin meyve herhangi bir biçimde terapötik ve profilaktik amaçlar için kullanılır. En popüler olan arasında çeşitli araçlar, hazırlamak için birçok yol vardır:

  • Taze meyveleri meyve suyu. Çay kaşığı ekleyerek, fiziksel gücünü geri için kullanılır. Hasat edilen meyve yıkanmış ve tülbentten geçirilerek sıkmak gerekir. suyu pastörize edilir ve 15 dakika boyunca rulo, steril kavanoz içine dökülür.
  • kuru meyve infüzyon. Schizandra meyve kapağının kapatılması, 10 dakika boyunca (bir cam ham kaşık 1 oranında) su dökmek, bir emaye pota içine yerleştirilmiş ve kaynatılmıştır. Daha sonra elde edilen suyu, demlenmiş edilir tadı şeker süzülür ve eklenir.
  • Alkolle ilgili tentürü için Schisandra dut ihtiyaç rendelenmiş. Nasıl pişirmek ve bu aracın nasıl kullanılacağına - daha söylemek gerekir. Hazırlanan çilek bir şişe içerisine döküldü ve 1 arasında bir oranda% 70 alkol dökün: 5 arasındadır. Sıkıca kapağı kapatın ve 7-10 gün boyunca karanlık bir yerde bırakın. Bu durumda şişe periyodik çalkalanmalıdır. Sonra zorlanma infüzyon, çilek sıkmak ve süzülen geri kalıntıları ekleyin. 2 gün daha infüze ve daha sonra filtre edilmiştir. şişede sıvı tamamen şeffaf olmalıdır. Bitirdi tentür Schisandra dut, performansını artırmak yorgunluğu gidermek, hem de bağışıklık sistemini güçlendirmek için kullanılır. Onun take 30 3 hafta boyunca günde 3 kez düşer.
  • bal ile Dondurulmuş meyveler. Bu sadece anlamına tedavi edici etkisi olduğu, aynı zamanda şaşırtıcı bir tat. onu hazırlamak dondurulmuş meyveler, bal ile karıştırılır. Oran - tat. Bu iki sağlık kullanışlı bir ürün kombinasyonu birçok hastalığa karşı çok etkilidir. Bunların birbirinden olumlu etkisini güçlendirir aslında tüm teşekkürler. Bu tür bir karışım, anti-iltihabik, yatıştırıcı etkiye sahip safra atılımını arttırır, kolesterol, genel sağlığını iyileştirmek düşürür. Bu yetişkinler hem de çocuklar için günde bir çay kaşığı alabilir. Yorgunluk, hipersomnia, vitamin eksikliği, kansızlık - bu yollarla çözülebilir sorunlar değil tüm liste.

yemeklerde kullanın

Schisandra meyveleri başarıyla meyve suları ve şurupların hazırlanması için kullanılmıştır. Bu içecekler canlılık ve yükselmesine de verir. yemek olarak Schisandra çilek ile ne birçok seçenek vardır. Onlar lezzetli reçel, reçel, reçel ve hatta marmelat üretirler.

limon otu zayıflama

Obezite ana nedenleri çoktur - bu kötü beslenme, hormonal bozukluklar, yavaş metabolizma, stres, düşük fiziksel aktivite, vb neden olabilir Limon - .. inanılmaz özellikleri sayesinde çoğu ortadan kaldırabilir Bir dut. Bu, metabolizmayı normalleştirir kolesterol seviyeleri hormonları düşürür. Üstelik, bedeni uyararak, limon otu enerji harcamasının artırabilir. Bütün bu yağ yakılmasına yol açar.

Beslenme pişirme suyu Schisandra püskürtülmesi, aşırı tüketimi olan obezite nedenlerinden biridir şeker emilimini azaltan inanıyoruz. Bu bitkinin meyveleri bulunan C vitamini Büyük miktarda, bağırsakları normalleştirir. veya meyve suyu Schizandra meyveleriyle suyun düzenli tüketimi aşırı kilo 10 kg sıfırlamak için.

Böyle bir diyetin sadece istismar gerekir. Elbette t bir aydan fazla olmamalıdır. Aksi takdirde mide işlevini bozabilir. belirleyin.

Kontrendikasyonlar

Geleneksel tıpta kullanılan tüm araçlar sadece doktor, t danıştıktan sonra alınmalıdır.. Her zaman herhangi bir engel bulunmuyorsa belirleyin. Hatta tamamen zararsız, bu Schisandra dut yüksek tansiyon yanı sıra hamile ve emziren kadınlar sahip uykusuzluk çeken insanlar, mide salgısının bozuklukları için tavsiye edilmez, görünüyor.

Hasat ve depolama

Schisandra meyvelerini toplama tam olgunlaşmasına sahne. Bu genellikle don başlangıcından önce, Eylül ayında meydana gelir. Fırça hafifçe üzüm zarar ve çuvaldan üzerinde dağınık değil koparmak. Yaklaşık 2 gün onlar bir gölgelik altında bu formda kalır. Sonra meyveleri fleecing ve 6-8 saat boyunca özel bir kurutucu içine yerleştirilmiştir. Sıcaklık 45 ve 55⁰S arasında muhafaza edilmelidir. Hermetik olarak kapatılmış paketleri içinde kurutulmuştur hammadde saklayın.

Çin manolya asma - kullanışlı bir çok şey olan bir bitki. Hepsi bu kadar meyvesinden para kazanmak için, bu günün ilk yarısında arzu edilir, oldukça uzun bir zamandır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.