SeyahatSeyahat İpuçları

Araziden itibaren kültürel çeyreğe: St. Petersburg Tiyatro Meydanı'na

Petersburg Theatre Meydanı Moika, Griboyedov ve Kryukov kanallar arasında büyük boş arazide ile başladı. XVIII yüzyılın ortasında, komşu Proviantskaya sokakta yaşayan Hollanda Simon Brumberg gelen tüccar, bir boş arazide belirlenen değirmeni gördü. Enerji rüzgar ve su değirmenleri günlükleri ve yapı malzemelerinin üretimini testereyle için de kullanılır. Bir süredir, çorak alanı Brumbergovoy seçildi (1765-1770 gg.).

Ancak, birkaç yıl sonra, eğlence standında yapımından sonra, bu yer atlıkarınca olarak tanındı. Burada sürmek binmek ve banklar ile büyük bir ahşap amfiteatrda atların performanslarını görebilirsiniz. (Daha sonra "karusellleri" denir) At oyunları bir sirk gibi, dairesel bir arenada düzenledi.

sirk onun yerine çürümüş zaman ilk Rus müzikal tiyatro bir bina inşa. Büyük bir taş bina lider şehir mimar tarafından tasarlanmıştır Antonio Rinaldi, St Isaac Katedrali yazarlarından biri. Haftada üç gün, o zamanın Başkentin beau monde performansları aşağı taşımak için. tiyatro yakıp tekrar tekrar birkaç kez yeniden inşa. Önündeki uzay, fazla uzatmadan, "Taş Tiyatrosu önünde büyük bir alan" "Taş Tiyatrosu'nun alanı" veya aramaya başladı.

Modern ismi - Tiyatro Kare - sadece 1812 yılında giderilmiştir. Taş Tiyatrosu mimarı Vladimirom Nikolya yerinde yüzyılın sonunda tasarlanmış ve Rusya'da ilk yüksek müzikal eğitim kurumlarının bina inşa edildi - St. Petersburg Konservatuarı'na. Onun mezunları Pyotr Tchaikovsky, Sergei Prokofiev, Dmitri Shostakovich, Georgy Sviridov idi. Burada, Rimsky-Korsakov ve Anton Rubinstein öğretmiştir. Bugün, konservatuvar hala müzik yeteneği gençleri alıyor.

Adı "Tiyatro" nedeniyle eski tiyatronun önünde XIX yüzyılın 40 yıl içinde tasarım mimarı Albert Cavos yapan sözde tiyatro sirk inşa edildi gerçeğine alan için kaydedin. Yuvarlak bir sirk gösterir ve tiyatro için uygun aşama yapı, Resim.

Ne yazık ki, bina yandı. 12 yıl sonra yeniden inşa edildi ve şimdi tüm dünyada bilinen ses getiren bir isim, alındığı - Rus İmparatoru Alexander II, Maria Feodorovna eşi onuruna, Mariinsky Tiyatrosu. Sovyet zamanlarda, tiyatro S.M. Kirova adı verildi. Sivri dilli St. Petersburgları o tobiko (Tiyatrosu Kirov Opera ve Balesi) adını vermişti. Onun adresi (St. Petersburg Tiyatro Meydanı, 1) dünyadaki tiyatro birçok taraftar bilinmektedir. Burada, Mariinsky Tiyatrosu ve Chaliapin de Ulanova, Pavlova ve Rudolf Nureyev parladı.

Tiyatro Meydanı yeniden inşa edilmiştir XIX yüzyılın sonunda, anıtlar kompozitoru- "hikayeci" Nikolai Rimsky-Korsakov ve Rus klasik Mikhail Glinka kurucusu ortaya çıktı. İlginçtir ki, her iki sinemalarda galası performansları - Mariinsky ve Taş - bestecinin opera "Çar'ın için Bir Hayat" haline gelmiştir.

Tiyatro Meydanı ayrıca anıtları evleri ve idari binalar ile çevrilidir XIX yüzyılın mimarisi. Böylece, St. Petersburg mimar Yegor Sokolov tarafından sahip olunan Tiyatro Meydanı'na, bina numarası 4, en evi onun tasarımına göre inşa edilmiştir. Daha sonra diğer insanların bir ev sahibi. Kısa bir süre yılı için apartman numarası 18 yılında ölümüne ünlü sanatçı Mikhail Vrubel yaşamış önce. Bu bir resim "Pearl" ve üzerinde çalıştığımız bu yapı ressamı oldu "Konserden sonra."

Ev numarası 8 asilzade, yazar ve çevirmen Nikita Vsevolozhsk. Bu binada idi A. S. Puşkin gibi ünlü edebi toplum "Yeşil Işık", üyelerini karşılamak zorunda kalacaktı. sanat, tarih ve siyaset tartışan yeşil lamba gelecek ki Kasım ve düşünenlerdensindir ışığında konağın salonlarından birinde.

Nikolay Semenovich Mordvinov, Rus donanma komutanı ve devlet adamı - ev numarası 14 seçkin kişi yaşıyordu. O XIX yüzyılın başında en iyi ekonomist olarak kabul edildi. Onlar için ölüm cezasını imzalamak için değil, ki Kasım Ceza Mahkemesi'nin tek üyesi oldu. Binada Zhukovski'nin ve Karamzin, gelecekteki Decembrists ve Lermantov vardı. Evin sürece o anda kapalı garaj ile dört yıldızlı otel altında yeniden inşa ediliyor, bir çocuk hastanesi numarası 17 olmuştur.

Tiyatro Meydanı'nda binaların bir sürü sözde karlı evler, yani apartmanlar, kiraya ve sahibine iyi gelir getireceğini tesisleridir. Çeşitli zamanlarda, kiralık evlerde bu daireler, insanlar tarafından Rus tarihi ve kültürü gururunu alındı. Böylece, beş yıl içinde S. I. Andreeva apartman (Tiyatro Kare, 2) iyi bilinen aktör ve yönetmen Vsevolod Meyerhold yaşamış ve apartman arka Kister (Tiyatro Meydanı, 16) içinde balerin yaşamış Avdotya Istomin, kimin "uçuşun tam ruh "Ben sang Pushkin.

Alan içinden kaybolan kişilerin hafızasını korur. Halen özel bir ruhu vardır. ev numarası 10 İtalyan Kültür ve hatta kafe ve restoranlar klasik müzik ve resim severler yönelik. Onların iç akıllı (piyano, satranç, resim, sağduyulu pastel tonlar), ve isimleri büyüleyici: "Fındıkkıran", "Sadko", "Noble Yuvası", "Kulis", "La Boheme"

Mariinsky Tiyatrosu inşa İkinci aşama, metro istasyonuna alanında açmaya 2015-16 planlarında: Önümüzdeki yıllarda, Tiyatro Meydanı gerçek bir "kültürel çeyrek" ikinci Rus sermayesi olacağı beklenmektedir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.