SeyahatYol tarifi

Baskunchak (göl): nasıl gidilir? Yani gölün şifalı suların işlenmesi?

zor olan nehirler ve göller, dünyada daha güzel bulmak için Rusya ünlüdür. Nadir nitelikleri - Bazı havuzlar onun doğal güzelliği ve cazibesi, diğer çekti. Astrahan bölgesinde bulunan Baskunchak Gölü, bu gezginler, turistler ve bölge misafirler ve bu ve bir diğerinin ilginçtir.

coğrafi konumu

Akhtubinsk kenti - gölet uzak olmayan ondan kasaba vardır, Astrahan bölgenin kuzeyinde yer almaktadır. Havuz uzunluğu 18 km, genişliği 6 ila 13 km arasında değişmektedir olup, uzunlamasına bir şekle (Kuzey Batı) sahiptir. Toplam alan - 115 metrekare. km. doğuda 53 km - Hazar Denizi uzaklık Volga Nehri'nden 270 km uzaklıktadır. Şu anda, tüm çevresi göl Baskunchak haklı bölgenin incisi olarak kabul Bogdinsko-Baskunchaksky Reserve, dahildir. Çevresel nesnesinin Durum, bölge 1997 yılında aldı. O zamandan beri, çok sayıda davetli çevreye zarar veya nadir doğal zenginlikler bozmak için izin özel korumalı mod, değil vardır.

Baskunchak - mermer göl, çünkü bir tuz placers ile sıradışı formun yüzden denir. Uzaktan bakıldığında buz üzerinde gibi görünüyor. Su buz kabuğu içinden görüldüğü gibi ilk yüzünü kabul de çoğu, delik kaplı. Bu "delik" - tuz ekstraksiyon yüzeyinden sonuçlanır. Bu yüzmek bu yerlerde olduğu organizma için çok yararlıdır.

Efsaneler

Göl anlamıyla mitlere ile çevrilidir. Eski zamanlardan, tüccarlar ve tüccarlar sürekli çevredeki aracılığıyla karavanlar tutulur beri insan tarafından biliniyor. Adından hakkında Efsaneleri - bu "köpek kafası" olarak çevirir Türki dillerden tercüme. Onlar tüccar geçmiş çıplak alt ve sürme yollarını kesip düz içinden gitmeye karar böylece bir kez, eski zamanlarda, göl sığ haline geldiğini söylüyor. Hızlı Adım ve onun atı toynak hayvan arkasından koşmaya tuz ve köpekten korunma, kristallerin yaralı pençe ve öldü. Sonra yağmur mevsimi göl suyu ile doldurulmuş ve bir ölü bir köpeğin cesedi tuzu korunur ve sürekli su yüzüne birçok yolcuları gördük. Bir başka efsaneye göre de köpeğin ölümüyle ilgili anlatır - tüccar bir geçen karavan ısı göl gördüm içinde, gezginler onun yanında dinlenmek için durdu. Eşlik insanlar su içmek köpek koştu, ancak tuz hayvanın bir fazlasından zehirlenerek ve göle düştü. Su yüzeyinde görülen uzun süre Bir köpeğin kafası.

Ve en güzel efsane mutsuz aşk hakkında zorla zengin verilmiş ve böylece sevgilisi öldürülen bir kız anlatır. Birkaç gündür dibinde ağlayan ve tuz gölü ortaya çıktı gözyaşı edildi.

özellikleri

Baskunchak (mermer göl) deniz seviyesinin altında 21 metre yatıyor. Onun Su çok tuzlu, bazı kaynaklar bunun Lut daha yüksek olduğunu söyleyebiliriz. Tuzluluk o - 300 g / l'dir. Kendi içinde, göl - tuz dağın derinleşmesi, taban binlerce metre derinliğe gider. Güç onu Gorky adını birçok yaylar ve nehirler kaynaklanmaktadır. Göl herhangi bitkileri veya hayvanları var olamaz - sadece bakteri tuz konsantrasyonu taşıma yeteneğine sahip yaşıyor.

Bu organizmaların Atık ürünler tüm Sahili kaplı özel bir kil vardır. Bu kil ve çamur birçok hastalığın iyileştirici, tıbbi özellikleri, bir dizi vardır. Tuz Gölü Baskunchak yaygın eğlence amaçlı kullanılan. Hava da insanların üzerinde olumlu bir etkiye sahip brom ve uçucu üretimin bir sürü içerir, onun etrafında iyileşiyor. Bir lake ile doldurulur tuzlu su çözeltisi, tuzlu su olarak adlandırılan. Birçok organ ve sistemler üzerinde olumlu bir etkiye sahiptir.

tanıklık

Göl Baskunchak iyileştirir: Birçok turist Söz ilgileniyorsunuz? Terapötik çamur lokomotor sistemi, sinir ve üriner sistem, sindirim organları üzerinde yararlı bir etkiye sahiptir. İyi bir etki cilt hastalıkları, kulak, burun, boğaz ve solunum yolu hastalıklarının tedavisinde elde edilir. Çamur Lake Baskunchak anti-enflamatuar, analjezik ve anti-spazmodik bir etkiye sahiptir. Su terapötik etkileri vardır: vazokonstriktör, kardiostimuliruyuschy, immunokorektif, anti-enflamatuar, metabolizmasında yararlı bir etkiye ve sindirim sistemi geliştirir. onun dolaşım sistemi, sindirim, dermatolojik hastalıkların hastalıklar için belirtilen tedavi etme. şifalı su kontrendikasyonlar bir numarası vardır. Böyle TB, kanser, hipertansiyon, enfeksiyon ve cinsel yolla bulaşan hastalıklar olarak sahip insanlar - akut evre, glokom ve egzama içinde, tedavi önerilmez. Bu uzmanların gözetiminde iyileştirici özelliklerini kullanmak en iyisidir - rahat bir ortamda toparlanma tamamlamaları mümkün olduğu yakındaki dispanseri, yer almaktadır.

Baskunchak göl: oraya nasıl

gölet Kalmuk sınırı yakınlarında yer almaktadır. Etraftaki köy - Yukarı ve Aşağı Baskunchak, yerli nüfus - Kalmyks. iyi kaldırım ile düz bir yoldur karayolu taşımacılığı, sen, rota Volgograd-Astrahan boyunca göl ulaşabilir. Eğer Volga Nehri, yaklaşık 200 km'lik bir mesafeye sol kıyısında gitmeye gerek rezervuara Volgograd itibaren. ve seyahat olacak Baskunchak göl önünde - yol sağa çevirmek gerekir ikincisi girmeden önce, Yukarı ve Aşağı Baskunchak köylerinde Akhtubinsk kentinde geçmektedir. bir ücret karşılığında - Nasıl yerlilerin söyleyebilir köylerden onu almak için. tuz önüne için yol boyunca bir demiryolu var. Yakın şehirler sürekli gezi otobüsleri gitmek itibaren, onlara alabilirsiniz.

tuz üretimi

% 98 - eski çağlardan beri bilinen Gölü Baskunchak, bu saf tuz ünlüdür. Bu elle VIII yüzyıldan beri, mayınlı ve İpek Yolu boyunca gönderildi. Bu konumda ilk söz 1627 dan tarihsel kaynaklarda bulunur. Tuz kıyıya gölden, kürek ve crowbars kullanılarak mayınlı iken o deve tarafından teslim edildi. Çelik kullanılan makineler ve biçerdöverler bu ihracat için demiryolu atılmıştır - Geçen yüzyılın 20-ler ile başlayarak, madencilik düzeldi. Bir saat içinde, özel ekipman kullanılarak tuz 300 tona kadar üretebilir. Baskunchak Gölü, Rusya'da tuz ana yataklarının bir ticari kuruluş "Bassol". Bu ülkenin rezervlerinin% 80'ine kadar teslim eder. Ayrıca, bu özel alanda tuzu temiz ve en yararlı özellikleri olan.

yarış yarışmalar için yer

Baskunchak gölü - otomotiv rekabetin en sıradışı yerlerden biri. (Nasıl yukarıdaki ona ulaşmak için.) 1960 1963 için, yüksek hızlı hat üzerinde inşa edilmiştir. Yarışma süresince, 29 ulusal rekor kuruldu. dairesel uzunluğu 20 km idi kesinlikle düz yol yapılan yarışı. Gölün yüzeyi kaplayan Tuz kabuk, yarışma için eşsiz bir mekan oldu - tamamen pürüzsüz. Daha sonra tuz çıkarma daha arttığında, göl hidrolojik koşullar değişti ve yüzeyi yarış için uygun olmayan bir hale üzerinde. Bu bağlamda, bu bölgede düzenli yarışmalar durdurdu

sanatoryum

Tuz Gölü Baskunchak Ülkenin her yerinden çok sayıda ziyaretçi çekmektedir. Aynı adı çevresinde Sanatorium dinlenmek ve kalmak için gerekli her şeyi ile donatılmış misafir 1-, 2-, 3 yataklı odalar sunan tek bir bina, oluşur. Her odada duş, banyo, tuvalet, uydu TV, buzdolabı, çatal bıçak vardır. çare, 4 öğün sunulan yemekler, özel bir yemek odası vardır. Sen, rezervin bir tur rezervasyonu yerel balıkçılık tarihsel sergiler içeren tuz üretiminin Müzesi'ni ziyaret edebilirler. Dispanseri şifa çamur ve banyoları ile çeşitli tedaviler sunmaktadır. Masaj ve lazer tedavisi, fizik eğitimi ve özel yiyecek iyileştirilmesi vardır. Topraklarında bir kafe, spor salonu, sauna, eczane, spor salonu, birkaç dükkan var. istasyonu "Üst Baskunchak" veya otomobil karayolu trenle gidilir uygun. Ana dönüm - Baskunchak göl. sağlık merkezine ulaşmak için nasıl Eğer yerli veya turist sorabilirsiniz.

Baskunchak Gölü: yorumlar

biri olarak göl ziyaret Gezginler alışılmadık manzaralar ve gezi güçlü izlenimler hayranım. Turistler nedeniyle göl keskin tuz kristallerinin çok dibinde, yüzme gidebilir ayakkabılarını, getirmek için emin olmak için tavsiye edilir. Buna ek olarak, tatlı su gerekir - banyodan sonra durulayın. Gölün tuzlu su gözlerinize girerse, o çocuklara aktarılır özellikle ağrılı, mukoza yakar. kendini sıçrama veya bitişik etmemek için dikkatle yapılmış burada yüzün. Terapötik çamurlar yaygın doğrudan sahilde dinlenme kullanılan, ancak gölün ortasına mümkün olduğunca yakın kir yazın daha iyidir vardır - bu temizleyicidir. Tuzlu su anlamıyla göle Baskunchak gelmek her şeyden çok sayıda gösterim bırakır banyo, yüzeye iter. turist Yorumlar onun sayısız ve ilk kez bir gezi planlaması herkese faydalı olacaktır, böylece çoğunlukla hevesli.

umutları

Baskunchak da tükenmez açısından benzersizdir - onun stokları sürekli doğal yenilenmektedir. İnsan müdahalesi neredeyse bu özel ekosistemi zarar vermedi olduğu gerçeğini ilginç. 1927 yılında, bilim adamları alt solerozhdeniya almak ve ana kaya belirlemek için çalışıyorlar. Idi proburavleny kuyu kazısı ve çalışma edildi. Onlar 257 metre düzeyinde durdu - ve dibe yok. sonsuz tuz rezervleri rağmen, göl hala koruma alanında olduğu - bu onun için saygı devlet düzeyinde düzenlenir anlamına gelir. Göl Baskunchak nerede ülkede ana tuz madeni - eşsiz bir doğal nesne, aynı zamanda Rus ekonomisinin önemli bir kaynaktır ibaret değildir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.