Sanat ve EğlenceSanat

Toulouse Lautrec: Bir resim ve kısa biyografi

Geçen yıl sonuna - Geçen yüzyılın başlarında resimlerinde, milyonlarca dolar çeşitli müzayedelerde şimdi hangi resimlerin parlak yaratıcıları son derece verimli idi. Onlar haklı aittir ve Fransız Toulouse Lautrec - sanatçı Tanrı'nın lütfuyla. Ebeveynler geleceğin yetenek aristokrat bir aileden geliyordu tanıdı ve oğlan çocukken çok hasta olduğunu ve tabii ki çizim düşkündü. Temelde o atları ve köpekleri tasvir ve etrafındaki insanların karikatür yapıyor ekledi.

Yolun başında

ebeveynlerin sanat oğluna karşı değillerdi. Daha sonra konut maliyeti oldukça ucuz olduğunu - Toulouse Lautrec (bu dönemin resimlerinde neredeyse hayatta değildi) zaten 1884 yılında Montmartre bohem kendi atölyesini açtı. Yakın diğer tanınmış atölyeler sonra ressamlar ve heykeltraşlar bulunmaktadır. Ben sanatçının görünüşü çok orijinal olduğunu söylemek gerekir. Onun büyüme az 150 cm (ama o zaman, bir cüce olarak sayılmaz erkeklerin ortalama yüksekliği Fransa'da bugün 10'dan santimetre düşüktü), kafası (muhtemelen çocuk hastalıkları sonucu) orantısız büyük ve ayaklar - küçük boyutu.

Yaşam ve ölüm

kimin resimlerin daha önceden sanat taraftarlar arasında popülerlik kazanmaya başlamıştır yetenekli bir genç ressam Toulouse Lautrec, hayatın çok dağınık bir yol açtı. 30 yaşında ise o Bohemya ait bir sonucu olarak umutsuz alkollü ve sözleşmeli frengi oldu. Sık sık nöbetleri sayıklama, Lautrec Paris yakınlarındaki bir psikiyatri hastanesinde tedavi (1899) için annesine gönderildiği, bundan sonra. Neredeyse üç ay geçirdi ve hemen taburcu hızla mezara kendileri yapacaklardır istercesine yeni güçlerle eski tuttu edildi. o başkente döndü 1901 yılında birçok bitmemiş işleri eklemiştir. Aynı yıl Atlantik kıyısında o vuruş kırar ve sanatçı 36 yıl yaşında öldü.

Toulouse Lautrec. resimler

5000'den fazla görüntü, 363 poster ve baskılar, 275 suluboya skeçler: 20'den az yıl süren sanat hayatının, sırasında, sanatçı çalışmalarının büyük miktarda boyalı. Başlatılan yağlı boya 737 kadar bir miktarda ardından eleştirmenlerin özel ilgi zevk vermedi. Bunlar arasında, örneğin, "Moulin Rouge", "çamaşırcı", "Koridor", "Van Gogh Portresi", "ip-dansçı" olarak. Toulouse Lautrec öldüğünde Bu tanıma sadece geldi. özel ve müze - Onun resimlerinde müzayedelerde ve koleksiyonlarında en iyi konumları işgal, bu güne kadar takdir edilmektedir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.