SağlıkTıp

Tıp Gerçekler: Barrett özofagus

modern tıpta gelişmeler mümkün çeşitli hastalıkların erken aşamalarında tespit etmek olun. Barrett yemek borusu - iç yüzeyi zarar hidroklorik asit midenin iç yüzeyine benzer hale geldiği bir gövde patoloji.

Barrett özofagus: nedenleri

Yemek sırasında, gıda yemek borusundan mideye ağızdan itilir. Gıda midede sonra, özel halka şeklinde kas gastrointestinal sistem yüksek rakımlı yerlerine geri dönen engellenir.

Veri sıkı kaslar sıkıştırılmış ise, hidroklorik asit yutma tüpüne kaçar. Bu işlem, gastroözofageal reflü hastalığı olarak da bilinir, bir hale mide ekşimesi neden olur. Aynı zamanda, mide yüzeyi (Barrett yemek borusu) 'e benzer hale, görünümünü değiştirir gıda borunun iç yüzeyine zarar kışkırtır.

Hastalık çoğunlukla çok erkekleri etkiler. Bir kişinin uzun zaman sindirim sistemi hastalıkları muzdarip ise Barrett özofagus, oluşma büyük bir şanstır.

Hastalar, bu hastalığı etkilenen özofagus displazi şansını arttırır. Bu durumda, özofagus kanseri riski tüpü birkaç kez artırır.

Barrett özofagus: belirtiler

Kendi içinde, yutma, borunun üst yüzeyine bu durum herhangi bir şikayet neden olmaz. Bir hastanın Barrett yemek borusu gelişirse, semptomlar hidroklorik asit geri sonucudur mide ekşimesi, sınırlı olabilir.

Barrett yemek borusu: Hastalığın algılama

Herhangi gastro-özofageal hastalığın belirtileri ağır taşımak ve geri bile tedaviden sonra geliyorsa, doktor endoskopi reçete edilebilir:

  • ucunda bir kamera ile uzun, ince bir boru ağzı içine yerleştirilir, daha sonra yemek borusu içinden mideye itilir;
  • endoskopi sırasında doktor yemek borusunda çeşitli kesimlerinin biyopsi yapabilir. Gıda borunun kansere yol açabilir komplikasyonların bazıları, hem de bu hastalığın varlığını belirlemeye yardımcı olur.

Barrett özofagus: Tedavi

Ne yazık ki, henüz son derece etkili ilaç bu hastalık ile başa çıkmak için izin vermez. Genel olarak, işlem, Barrett yemek borusu gibi bir duruma yol, bir hastalık, gastro-özofageal semptomları ortadan kaldırılmasıdır. Tedavi genellikle yaşam tarzı değişiklikleri ve alarak bazı ilaçlar içerir:

  • Yemeklerden sonra ve yatmadan antiasitler;
  • histamin H2 reseptör bloke edicileri;
  • Proton pompa inhibitörleri.

Yaşam tarzı değişiklikleri, ilaç, antireflü cerrahisi mide-yemek borusu hastalığının belirtilerini ortadan kaldırarak yardımcı olabilir, ancak Barrett özofagus kaldırılmasını etkileyemez.

Biyopsi yemek borusu hücreleri değiştiğini göstermek (tabi displazi) analizleri ise Cerrahisi ve diğer prosedürler atanabilir.

Aşağıdaki yordam hasarlı hücreleri ve yemek borusu dokusunun kaldırmanızı sağlar:

  • lazer ve lokal anestezi kullanılarak fotodinamik tedavisi;
  • kanser hücrelerini ortadan kaldırmak için tasarlanmış enerjiye (ultrason, elektrik, vs.), diğer türleri kullanarak diğer tedaviler;
  • Cerrahi hasarlı dokuyu çıkarmak için yardımcı olur.

Eğer mide ekşimesi, yutkunma ağrılı anormal uzun sürer ve hemen hemen hiç "Barrett yemek borusu" teşhisi kondu vermifl ve belirtiler kötüleşebilir olduğunu fark varsa, bir doktora danışın daha iyidir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.