MaliYatırım

Uorren Baffet - dünyanın en iyi yatırımcı. Biyografi, kitaplar, sözler, yolu, "Omaha kahin"

dünyanın en iyi yatırımcı ve haklı olarak çok - Birçok kişi Uorren Baffet inanıyoruz. ABD'de, ama dünya çapında sadece bilinen adam, Omaha, Nebraska yaşıyor. O 73 yıl. ABD'nin en büyük beşinci durumu vardır - 2012 yılının sonuna 46500000000 ABD dolarıdır tarafından .. Tüm bu büyük servet başını gitmiş değil Ama, o mütevazı yaşamayı dener. Warren para insanı yarattı olmadığını insanları, ancak adam hatırlatıyor - para, ve daha basit yaşamak için başkalarını teşvik eder. Milyarder da onu örnek için vatandaşlarını ikna: markasını kovalamak ve rahat olan şeyleri zevk almıyorum.

Warren Buffett ABD'de mi Neden?

bir kişi olarak onu karakterize eden önemli bir faktör, onların mülkiyet% 50 gönüllü feragat (ve öyle -. yaklaşık 37 milyar dolar). Bu onun kalem biri inme, ABD yardım kuruluşları listelenen gelmiş çekinmeden olduğu anlamına gelir. Bu yüzden zengin Amerikalılar için 2010 yılında Bill Gates'in çağrısına cevap verdi - onun zenginlik onları zengin yapılmış ülkeyi yarısını vermek. Bu dünyanın en büyük ve gerçekten etkileyici hareketti bir örnek, sadaka tüm zenginler için. Bill ve Mellindy: Fon eşler Gates Vakfı kontrolü altında esas aktarıldı. Abartılı olmadan, tüm ülke onun tutumluluk özellikle ünlü insanın bu eylemi derinden şaşırdı. Gerçekten de teröristlerin Amerikan ikiz kulelerini saldırmak için bir vatansever hareket, tepki ruh Buffett oldu.

Gerçekten memleketi Omaha gibi, o dünya çapında bir üne sahip bir milyarder, o satış mağazaları ve diğer kamu yerlerde ziyaret insanlardan gizlemez oldu bu.

Bir kez Omaha'in okullarından biri önemli mali yaptırımlar ve kapatma tehdidi karşısında, aynı okulun öğretmenlerinin yaşlı bir çiftin kurtarmaya geldi. Bunlar birkaç milyon dolar gerekli masraf sıraladı. Nerede onları elde ettiniz? 25 bin dolar - Öğretmenler sonra bütün tasarruf ona talimat, ilk hissedarlar arasından Buffett idi.

İnsanların etrafında sevgi dolu ve ne kadar var kasada olduğunu - - Hayatta neyi başarıyı anlar nasıl Sorular, o en önemli şey söyledi bu ikinci zamandır. Böyle ikna Uorren Baffet yapar. Haber, güncel olaylar onun üzerinde çok az etkiye sahip yaşam değerleri. Nitekim, bu akıllı ama dik başlı ve karizmatik bir kişi aile ve diğerleri gibi.

Uorren Baffet - işinde adını bilinen

Daha sık menkul piyasasındaki Operasyonlar - spekülatif. Bu düşük fiyatlarla hisse alış ve yüksek oranda satış, elbette, varsayılır. Birçok kişi sadece iki yıldırım operasyonu geçirmek deneyin ve - en karlı. Ama spekülasyon yaparak zenginleştirme gitmedi bu makalenin kahramanı, uzmanlara, söylenir "saf yatırımcı." Onun tarzı farklıdır: ölçü iki kez, bir kez kesti. Seahorse işadamı - umut verici şirketlerin hisselerinin alım o pazar sübjektif hafife. Bu dezavantajı düzeltilmeden umudu vardır. kendisinin Uorren Baffet ününü artırarak, bu şirkete yatırım olduğunu Sadece gerçeği. O şirketlere saygılı - Yatırımlarınızdan nesnesi. O, tüm yatırımcılar tarafından duyulabilir gereken bir ifade aittir. O harika bir fiyata satın almak için adil bir şirket daha adil bir ücret ödemesini, harika bir şirket satın almak daha iyidir söylüyor. iş Uorren Baffet ilkeli erdem. Başbakanın sözleri Buna tanıklık.

Menkul o sadece kendi gerçek değeri önerilen daha yüksek olduğundan emin olduktan şirketlerden sadece satın alır. Ayrıca, bu tür eylemler, portföyünde en az on yıl içindedir. Şirketler aralıksız çalışacak ve bu sefer artar onların paylarının değeri. George Soros aksine O, kısa vadeli spekülasyon ilgilenen değildir. Bu pozisyon, tabii ki, yapıcıdır: üretim gelişimine bir destek alır. Yurttaşlar bu faaliyetleri Uorren Baffet ABD ekonomisini uyarır eminiz. Bu değerli insanın Fotoğraflar genellikle gazete ve dergi yayınlamaktadır. O isteyerek görüşmeler verir. Bu işadamı ve hayırsever ülkesini seven ve sahip - bunun için ... Sonuçta, o aslında yatırım savundu ve spekülasyon eleştirdi. O, "bütün ülke için" diğer pazarlamacılar, bu kavramlar arasındaki sınırı geçmeye olmamaya teşvik eder ve sadece "kendileri için."

Onun ilke - kusursuz yönetimiyle şirketlerin yatırım yapmak. biyografi yöneticileri - Bu nedenle, onların dengesini değil, aynı zamanda endüstriyel yapıyı, hem de sadece okuyor. Bu yatırımcı bir ziraatçı, bunun bir tohum ekmek için uygun bir zemin arıyordu benzer. En sevdiği yatırım seçeneği - yatırımla şirket, sürekli geliştirmeye devam ediyoruz. Bu yüzden değerini göstermeyen servetleri seçer. yatırım için bir şirket seçmek için nasıl anlatıyor, Buffett dedi (biz ödemek bir) ve değer (biz ne elde) fiyatları karşılaştırırken duygusu göründüğünü hocası Bena Grehama sözleri.

Biz stok yatırımcı olarak Warren Buffett ele alsak, ortalama yıllık gelir sadece% 24'tür. Ve o şeyin olduğu yer bir alanda bulunuyor şanslı "koparmada" % 500 ikramiye o! Kaç Udaltsov parlak tek işlemle Warren gören var mı? Ama onlara iyi şanslar - kararsız bayan ve bizim makalenin bir kahraman o onu yalnız bırakarak 50 yılı aşkın kolunun altında gider.

Buffett emin tüm anda aşağıdaki karşılaştırma kullanarak, her zaman, unbanal ve mecazi olarak, geçici yaşandığı, ama bu konuda konuşurken: düşük gelgit çıplak yüzme kim belirginleşir de.

Neden "Omaha Oracle" denir?

o hayatta yaptığı herşey, kelimenin tam anlamıyla her şey başarılı olmuştur. (Buffett biyografisine altında bu makalede Tartışılan bunun sizi ikna.) O'nun tahminler çarpıcı gerçek. O alenen söylediği Tüm dikkatlice analiz edilir. Wall Street günü, Başkan kelimenin daha az ağırlığı, Uorren Baffet diyor budur. Konuşmasında alıntılar bile şirket aşağı getirebilir. Yani, bir zamanlar kendi hissedarlarına konuşma, onun görüşünü pazar çöküşün büyük reasürans şirketleri yakında biri dile getirdi. dünyanın en büyük yedinci puan Alman sigorta şirketi Gerling Küresel Yeniden - Analistler birincil sigortacıların olduğunu belirledik farklı şirketlerin borç analiz ettik. Warren bu gerçekten kârsız şirketler hizmet için yeterli oldu Tablolar müşterilere kullanmayı durdurdu.

Buffett modern teknolojinin gelişimine yatırım gelmez neden yeni yüzyılın başında, analistler merak ettiniz mi? Muhabirler bile herhangi bir bilgisayar veya hesap makinesi (Warren çocukluk zihninde iki ve üç basamaklı sayının çarpımı, fayda belirler) kullanmaz eski moda milyarder alay. Ancak, teknoloji NASDAQ piyasa endeksi birkaç yıl içinde sistematik olarak azalmaya başladı şirketin yatırımcılar önemli kayıplar. o Uorren Baffet ne söyledi? "... Ve sana uyardı" - Bu vesileyle öz ona Alıntılar

2006 yılında, ünlü yatırımcı ABD konut piyasasında felaket öngördü. konut fiyatlarının maliyetleri daha hızlı büyürler olmamalıdır - Bunu yapmak için, o "kendi" göstergesi kullanılır. 2007-2008 Etkinlikler - Bir ev, ipotek altında vatandaşlar tarafından satın alınan, borç onlardan kitlesel uzaklaşmıştır.

2003 ve 2004 yıllarında ABD bütçe açığı, o endişe. İki kez diğer para içine kendi fonların bazı yatırım yaparak ABD dolarının düşüş öngördü.

Ticarette ilk adımlar

Babası bir aracı şirket ve bir kongre sahibiydi. çocukluk Warren paralarını kazanmaya çalıştı ve o zamandan beri Ancak, işlerini yapmak. İlk anlaşma spekülatif çocuk dedeme ile "Coca-Cola" bir kaç kutu mağaza satın aldı ve iki kez pahalı evlerini satıp oldu. Yani yol Warren Buffett'ın iş başladı. 11 yaşında, o ilk ilk satın de, tabii oynamak çalıştı, sonra üç hisse satışı. Sonra asgari kar nedeniyle hisselerini satmayı hızlandırdı. Ancak, fiyat yakında altı kata yükseldi. Acele etmeye gerek yoktu. Bu Warren için bir ders olarak görev yaptı.

On üç yaşından ile o gazeteyi Washington Post taşıyan, postane çalıştı. İş parçası ve kendi sistemini geliştirerek, o daha postmaster kazanmaya başladı. Bir arkadaşı ile birlikte 15-17 yaş, onlar satın aldı ve üç b / Bir oyun makinesine monte. 17 yıl boyunca o dikkate alarak açısından 5000 dolar tutarında, fon vardı enflasyon endeksi 40'dan fazla bin dolar oldu. Warren para kazanmak ve 30 yıl içinde milyoner olmak "tahsil" oldu. Ama babası bir eğitim almak için ihtiyaç onu ikna etti. University of Columbia Bölgesi tanınmış bir kuramcısı ile indirdim mali piyasalar ince genci teorisini ilgisini çekmeyi başardı ve yatırım Graham,. Warren Buffett Tao bulundu! yatırım yapmak - Şimdi hayatta yapacağım biliyordu.

Finansal piyasa - Warren Buffett çağıran

eğitim yöneticisi tamamlanmasının ardından Warren babasının şirkette çalışmaya başladı. 22, o Susanna Thompson ile evlendi. İki yıl sonra arkadaşları ve tanıdıkları hisseleri şirketi düzenledi. yatırım fonu "Graham-Newman" Wall Street'te bulunan - O zaman onun öğretmeni Bena Grehama eşliğinde bir deneyimi vardı. Bu aşamada, zaten 140.000 dolarlık bir servete sahiptir. işinizi kurmak için - yükselen beklentilerine karşın, Warren bir karar verir. O Omaha döndü ve arkadaşları ve akrabaları için fon edememek, onun şirkete fon "Buffett Associates" dayandırır. Bu süre içinde Amerika'nın borsa ortalama,% 74 oranında "yükseltilmiş" ise 60'ların beri ilk 5 yıl içinde şirketin hisseleri 251% arttı. piyasanın ihtiyacı olan - Sonraki 5 yıl, bu boşluk daha da Warren 156% şirketlerini yatırım ve 122% artar. çocukluk hayali gerçeğe - şimdi milyoner haline gelir. Uorren Baffet birleşme ve satın almalar içinde ince bir uzman olarak kabul edilmekte. O - Amerika sigorta sektöründe de önemli bir yatırım.

böylece o gelişmesine hız veren, perişan tekstil şirketi Berkshire Hathaway yatırım - o ($ 102 milyon. ve öyle) fon Buffett Associates ilerler zaman faaliyetlerinin ikinci aşama, 1969 yılında başladı. Deneyimli bir analist bunun 8 için satılan Ama tekstil iş gelecek yatırımlar için bir son nokta ve orta taban değil iken bir payın gerçek fiyatı 20 $ olduğunu, varlıkların değerlendirilmesine dayanarak kaydetti. ürünlerin satışından elde edilen kâr sigorta şirketlerinin menkul değerler satın görürdü. o zaman Amerika'nın kendi sigorta pazarını kurdu ve önemli devlet teşvikleri sigorta işinin yüksek karlılık anahtarıdır. Uorren Baffet bilge ve geniş kapsamlı strateji seçti. ulusal ölçekte bir yatırımcı olarak O'nun biyografisi ABD'de beş büyük sigorta şirketleri onun mülkü haline gelmiş bu aşamada, başladı.

Gelecekte, bu şirketlerin primleri müşterilerin yeniden dağıtıma merkezli yatırım aracı başlatıldı. Alınan "avans" fonların bölümü için bankrotyaschegosya "katı" şirketleri satın alındı. Alınan finansal destek, neredeyse hemen onlar kar dışına çıktı. Böylece, akıllıca yatırım işletmeleri kar nedeniyle finansman başka kaynak Uorren Baffet aldı. Onun biyografisi on yıl beşinci alışverişinde sıkça tanıklık, o 28 milyar devletin sahibi oldu.

Omaha Oracle büyük yatırım

inandırıcı fazlasının O'nun yatırım. Takma fonlar şirket çarpıcı bir etki verdi hafife. . Coca-Cola hisseleri, o $ 1,3 milyar için aldığım 13,4 milyar dolara yükseldi; Gillette - 0,6 milyar dolar - 4,6 milyar dolara kadar. ve 0.01 milyar dolar, gazete The Washington Post yatırım -. 1 milyar dolar ..

Milyarder aynı zamanda şirket McDonalds% 4,3 bir hissesi vardır.

o bir kişi olarak ona yakın olan çocukluktan ona tanıdık ve kişiyi yatırım unutmayın. ticari deneyim Warren ailesini altı şişe Coca-Cola satan ilk altı yıl kadar Hatırlama (biz bu konuyu konuşmuştuk), dedesinden satın aldı. Üstelik Oracle günde beş kavanoz "Cherry Cola" içer. Veya gazete The Washington Post: iyi bir gelir hayatında ilk alıcı, bisiklet ile nakledildi genç Buffett değil midir? Yani Burger deha yatırımcı sevilen bir yiyecek vardır.

Warren Buffett yatırım ilkeleri - düşünceli ve başarılı uygulamalarını test uzun iyi bilinmektedir. Bunlar hayatın onun ilkeleriyle organik tutarlı.

Her nasılsa yol boyunca, yavaş yavaş, kontrol sırasında Bena Grehama fikirlerini geliştirdi Uorren Baffet "yatırımlar Kompozisyon" yarattı. Başlangıçta, tekstil firması Berkshire Hathaway büyümüştür hissedarları çakıltaşı, onun iş mektupları (ve hala bu adını vermeye devam). tümüyle pratik bu kitabın yayınlanması için nedeni: fikirlerin mali piyasa yazar ve orada mevcut mitlerin imha makul formülasyon. Kurnazca yatırım ve işletme binasının doğasını ortaya koymaktadır. Yazar, anlamlı bir yatırım muhasebe belgeleri, şirketin ekonomik yaşamın analizinin uygun bir denetim olmadan imkansız olduğunu vurgular.

şirket satın, Buffett, onun CEO atar ona ödeme sırasını belirler. Bu - o, yatırımcı yaptığı tek şey o. Omaha şirket Oracle Operasyonel yönetim dokunmadı. yönetim yapısı değişmedi. onun tarafından atanan Direktörü şirketin seçeneği katılma fırsatı uyarılmış, o harf arttı.

Yaşamsal ilkeler Büyük yatırımcı

aklın bir halidir - Birincisi, Omaha Oracle zenginlik olduğunu söylüyor. Bir kişinin zenginliği ile ilişkilendiren, bu zengin olmak anlamına gelir.

Ancak, bir kişinin başarısı o bir banka hesabı ile ilişkilendirmek değil. O seviyor ne bağlıydı ve onu seven etrafında insanlar vardı önemlidir. Ayrıca insanlar kazanmak daha az harcama öğrenmek için teşvik, tüketici kredisi yer almak değil. O harekete geçen sen, daha başarılı, sen diğer ilerleme daha iyi insanlarla vakit geçirmeyi önerir. Oracle ilkelerinin son çok kazanan daha da fazlasını vermek gerektiğini söylüyor.

O özkaynak% 99 onu eylemlere tutarak böyle bir ölçüde onun şirkete ayrılmıştır. Bu arada, meslektaşı Charlie Munger, onun örnek aşağıdaki ayrıca stokta servetinin% 90 yatırım yaptı. Bu, Warren göre, onun liderlik etkili hale getirmek için kendi yöneticileri ile, oybirliğiyle ve hissedarları Berkshire Hathaway birliği iyi garantisidir. Bill Geyts - 2004 yılında eşi Syuzen Baffet ölümünden sonra, en yakın arkadaşı Warren yönetim kuruluna katıldı.

Bu şirketin özelliği unutulmamalıdır. tarihinin 40 yılı aşkın için, hiçbir eylem Berkshire Hathaway satılan değildi. Bu süre boyunca, hisse başına fiyat 90.500 dolar (bir tekstil şirketi satın alırken unutmayın) 8 $ yükseldi. Bu şirketin hissedarları, kendi liderinin karizması az değil teşekkürler, birlikte çalışmak için tahsil katı tek farklı iş ve elit kulüp,, değildir.

O bilgisayarları sevmez. Evin hiçbir onların vardı. Omaha Oracle sadece zayıf - özel jetler.

Thrift veya açgözlülük?

O, zenginliği rağmen, "milyonerlerin devlet" yaşamak gitmeseydi - Kaliforniya şu anda gayrimenkul inşa hayal etkilemiyor. araçları ona neredeyse bir şehir kendisi yapmak zorunda izin rağmen. Farnham Caddesindeki Ev Warren Buffett 34000 dolara memleketi Omaha 50'lerde aldım. O temelde sahip olan kuruluşun, (Berkshire Hathaway) temettü almaz. O, bir maaş yaşayan bir ikinci el Lincoln tahrik eder. beslendikleri aynı yemek odası, Akşam olurken hala bir memur.

O geleneksel mağazalarda giymiş. Onların kostümler hakkında engerekler gazetecinin sorusu mal kez Amerika'nın tüm gülmek böylece, o söyledi. verdiği yanıtta da açıkça görüleceği üzere, kostüm - çok pahalı, sadece ona ucuz görünüyor.

Hatta yerli çocuklara bu adamı çevreleyen Cimrilik sürpriz. oğlu Howard çiftçilik istediğini ve onun çiftliği satın talebiyle babasına gittiğinde, o bir koşul seti: o satın alır - kendi adına ve onun kirasını öderken oğlu onun çiftliği kiralar. Susie kızı kez ödenen havaalanı otopark ile araba almaya, az miktarda soran sordum. Tabii ki, o ancak, verdi para 20 dolar almak için makbuz yazmak için kızını istedi.

Uorren Baffet çizgi film sever. Ana karakterin - Favori - Scrooge McDuck ile "ducktales". Hatta animasyon değil. Sloganı "ördek cahil", "dolar tasarruf - Dolar kazandı" Walt Disney fark etti ve bu makalenin kahramanı "çaldı".

Bir hata hala

Yazar Uorren Baffet mu? Kitap o bilerek yazmadım. Ama hissedarlara mektubunda, toplanmış ve sistematize, okunaklı, yayınlanmış ve değeri temsil böylece yaratıcı çalıştı.

Sadece bir kez - 2005 yılında, büyük yatırımcı tahmini gerçekleşmedi. O doların düşüşe koydu. tersi oldu - büyümesini. Scrooge McDuck ters görüntü tesadüfen kar 2 milyar. Dolar yaptığı şirket tahrik bloke aynı zamanda yaklaşık 900 milyon. Dolar, kaybolan. Ama bu yine de topal, ama - bahane aynı 2005 yılında, aynı Bill Gates ve Soros üzerine koyarak "uçtu".

Neden oldu? Bu soru üzerine gazetecilere yanıtlayan Buffett onun karakteristik mizah, mekanik hareketlerin fizik Newton'un yasalara uyun eğer delilik insan boyutu toplumunda olmamaya söyledi.

Farkında olmadan o bir yazar Uorren Baffet oldu. Kitapları talep, o akıl ve deneyim karmaşık, muhtemelen durumda basit yazmak için yetenek var bulunmaktadır.

vasiyet Oracle

ölümünden sonra ailesi için Vasiyetinde, o küçük bir yüzdesini bıraktı. Hemen hemen tüm devlet -% 99 Warren Buffett'ın fona aktarılacak. Bu fon, Allen Greenberg, eski damadı dahi yatırımcı yönetir. baba-in hayatı bu fonun servetinin sadece küçük bir yüzdesi katkıda sırasında ise - 10 milyon $, o zaman tahmin edebilirsiniz, bazı katı şirkette, aniden ölümünden sonra dönüştürdü. Başka soru: Omaha Oracle karizma öncülüğünde bu kederli olay şirketi Berkshire Hathaway, sonra ne olacak? Ancak, Omaha dost Oracle borsa gelecekte büyümeye devam edeceğini belirten iyimser bırakır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.