Entelektüel gelişimiDin

Kurtarıcı Kilisesi (Ufa): adresi, telefon ve Rehabilitasyon Merkezi

Ufa Kirovsky ilçesinde kilise ve katedraller açısından zengindir. fazla beş kilise bulunmaktadır. Bunlardan en ünlü onsekizinci yüzyılda inşa edilmiştir, Kurtarıcı Kilisesi (Ufa).

tapınak adresi

sermaye bashkorstana ve çevresi sakinleri bu durumun farkındalar kilisede. Kurtarıcı Kilisesi Ufa'da hayatında birçok zorlukları ve güçlükler tahrip birkaç kez, ama bugün görülen, her şeye rağmen, hala geçerlidir. Bu cadde üzerindedir. Ekim Devrimi, yapı 37a.

Bu online modda internette hizmetlerini yayın tüm ülkede, tek tapınaktır. Bununla birlikte, bu teknik yenilik rağmen, bizzat hizmete katılmak, Ufa Kirovsky ilçesinde her hafta acele inananların sayısı, bu azalmaz. Eğer kilise ulaşabilir, durdurma "Sanat Okulu" sadece birkaç dakika inin numarayı 1. trollebuyse için Kurtarıcı mümkün tapınağında geçmek için. taksi ile seyahat eden kişiler Puşkin aynı durağında "Sanatın Okulu" konulu ihtiyacımız sayı 1, 6, 130, 163 veya 207. Git içine almak ve oradan sokakta gitmeli için. Ekim Devrimi (eski Büyük Kazan).

Kurtarıcımızın Mucize Simge

On yedinci yüzyılın başında Meryemana onuruna takdis küçük bir ahşap kilise vardı. 1779 yılında Pugachev isyanından sonra yanındaki Kurtarıcı Kilisesi dikildi. o zaman Ufa Târih şaşırtıcı olayların ortasında oldu. Elabuga alayı kentinde Aynı yıl Kutsal Yüz mucizevi simgesi getirdi. Tarihçiler bize şöyle sadık Müjde Kilisesi geçtiğinde, Allah izin vermez izlenim üzerinde türbe taşımak. İnsanlar hareket edemiyordu. Ve bu mevcut kilise durağına mucizevi simgesinin sitede oluşturmak için vaat ettikten sonra, görüntü daha da acı verebilir başladı. Ve Ortodoks birlikte kutsal mesken inşa etmeye başlayan bir sözü yerine getirmeye.

taş bina

Böylece Kurtarıcı Kilisesi doğdu. Ufa Temmuz 1821 yılında korkunç bir yangın geçirmiştir. Yangın birçok bina yıkıldı. Yakılan ve Müjde ve Kurtarıcı Kilisesi. Ama üç yıl sonra, 1824 yılında onların yerine parishioners ve rahip Ioanna Nesmelova çabalarıyla yeni bir Kurtarıcı Kilisesi (Ufa) Büyük Kazan Caddesi tarafından kurulmuştur.

Kaynak yetersizliği nedeniyle inşaat çok uzun bir süre sürdü. İki yıl içinde, tapınak Spassky yaptırılmıştır. 1829 yılında St. Nicholas sadece şapel kutsandı. Ve yirmi yıl ilk taş döşenmesi sonrasında - Kurtarıcımız tapınağın kutsal Yüz ana binasının. Ve ancak bir yıl sonra - şapel, doğuş onuruna takdis.

tanım

Kilisenin mimarı tarafından tasarlanan gibi, Petersburg Kazan Katedrali "görüntü" inşa etmeye karar verildi. Aslında, ünlü orijinal kompozisyonun genel prensipleri sadece birkaç ödünç edildi. Bu merkezi bir kubbeli şakak ve iki simetrik çeyrek daire boyunca bileşenleri açısından, colonnades kendisinden uzanan. Onların uçları, sokağa bırakarak iki benzer çan ile sona erdi.

bunlardan biri birinci tabaka içinde başka bir odada kilise devriye olarak inşa edilmiştir. kilise binası uzmanların özelliği Hıristiyan manastırlarından geleneksel oryantasyon bozukluğu, diyoruz. sokak uzaya ön kapıyı açmak için bir çaba, inşaatçılar değil doğuya, sunağın kuzeyine çevirmek zorunda kaldı. Cephe sütunlu ve kenarlarında iki çan kuleleri ile dekore. Kurtarıcı Kilisesi (Ufa) Boyama sadece 1892 yılında dekore edilmiş. Iconostasis Moskova'da yazılmıştır.

Sovyet yıllarda

Devrimden sonra Kurtarıcı Kilisesi ağır hasar gördü. Bu tamamen tahrip ve insanlar için ibadet bir nesne olarak, mimari yapı olarak edildi. 1929 yılında partinin başkanlığının Çözünürlük, kilise kapatıldı. Başka bir çözüm de ekonomik bir karakter odası olarak kullanılmıştır. Başlangıçta, üniversite yurdu tapınağın binasında düzenlenen ve sonra Yönetim cinemafication Başkurt SSC buraya taşındı. Ve zaten kırk yaşlarında marangozluk vardı. Neredeyse kilisenin tüm freskleri tahrip edildi. Ve sadece 1992 yılında bu karar için Ufa piskoposluk dengesine tam tapınağın boş binayı olması kararı alındı.

ibadet restorasyon

2005 yılında, sadık Kurtarıcı Kilisesi'nin zevk için kısmen kilise fonlarını restore edildi. Düzenli hizmet Orada sürdürüldü. Canlandı ve onun topluluk. Saygın mimarlar geliştirilmiş ve neskolkourovny tapınak imar planı var. Ancak, orada çok para gelişi. Bu arada, her gün bu kutsal manastırda her yerinden her yıl hizmeti ve etrafımızdakilere gidin. Neyse ki, gençler bunlardan çok var. Hala inananların yollar için ve onların eski ihtişamını Kurtarıcı Kilisesi (Ufa) pek çok denemeden sonra kaybedecek.

rehabilitasyon merkezi

Bu kilise çok büyük bir sosyal çalışma yapılmış olmasıyla dikkat çekicidir. Ne zaman kilise uyuşturucu bağımlılarına yardım sağlanması, rehabilitasyon merkezi açtı. Burada da alkol ve tütün bağımlılığı kurtulmak isteyenler gelir. Yatakta tedavi hizmetlerini, gündüz hastanesi ve ayaktan: Hastalar üç rehabilitasyon türleri sunulmaktadır. uyuşturucu ve alkol bağımlılığı gelen ilk vaka kurtuluş olarak Ufa yakınlarında bir köyde gerçekleşir. Hastalar burada yaşayan ve aynı anda işlem görür. yeterince iyi Duvansky İlçesi'nde köyünde Tastuba koşullar, değerlendirme bakılırsa. Erkekler ve kadınlar için, bazı büyük evler sağlanmaktadır. Köyün değişik yerlerinde bulunmaktadır. Gelen her biri aynı anda on beş kişi kapasitelidir.

gün hastaneye Yaz akşam Spassky tapınakta olmalı ve geceleri ev veya güvenli bir yere gitmek için. Ayakta rehabilitasyon merkezi danışır. Onlar Hastalar üç ya da dört haftada donatılmıştır.

Kurtarıcı Kilisesi ile ilgili ek bilgiler

bir rehabilitasyon merkezi yardıma muhtaç bir kişi için kabul edilmek için, sadece bir görüşme geçmeleri gerekiyor. Bir rahibi taşır. Rehabilitasyon Merkezi 2005 yılından bu yana faaliyet gösteren ve zaten şehirdeki büyük bir üne aldı. Birçok kişi kötü alışkanlıklardan kurtulmak için gelip, bu Ufa'da Kurtarıcı Kilisesi bulunmaktadır. Istişareler Cumartesi günü altı pm Pazartesiden Cumaya kadar tutulur - iki öğleden sonra. Pazar günleri - off günler. Bu Kurtarıcı Kilisesi Ufa'da yardım hattı ulaşılabilir. Hastalar ve aileleri rehabilitasyon merkezinin faaliyetleri hakkında tüm gerekli bilgileri öğreneceksiniz.

Priest Roman Tarasov alkogole- uyuşturucu bağımlıları ve insanlarla çalışmak için Piskopos departmanı yönlendirir. Kurtarıcı Kilisesi (Ufa) gelmek için onunla buluşmaya. Baba Roma hastaya dikkatle dinlemek ve bir psikolog ve bir sağlık görevlisi ile bir görüşme gönderin. Bir rehabilitasyon merkezinde konaklamak için asgari süre bir yıl ya da daha fazladır. Kabul için bir kimlik belgesi ve bir sağlık sigorta poliçesi sunmak için gereklidir. Flyurografiya HIV ve hepatit için nanliz geçmesi, hem de geçmesi emin olun.
rehabilitasyon Kabul değil uyuşturucu, alkol veya sigara sigara kullanmamak, rutin ve disiplin kırmak için, sadece YAvan gıda belirli günlerde ve oruç sırasında olmalıdır. Kurallar geri dönüş hakkı olmadan kaldırılır, bundan sonra iki uyarı, yapılan ihlal etti. Toplamda, merkez açıktır yedi çalışanı, dördü - gönüllü olarak.

Bugünün kilise yaşamı

Her Pazar, hemen Spassky tüm bağımlılıkları iyileşmesi için dua taahhüt tapınakta litürji sona ermesinden sonra, Savior Kilisesi özel statü vardı Eylül 2004 tarihinden bu yana önleyici görüşmelere ve istişareleri hastalar, yakınları, tanıdıkları ebeveynler için ve böyle devam eder. D. gerçekleştirdi. Bakanlık Rusya Federasyonu Kültür bunun kilise tarihi bir tarihi eser olduğu gerçeğine tanıklık pasaport yayınlandı. O zamandan beri, manastırın duvarları Kurtarıcı suretinde önce işlenen düzenli dualar ve Akathist başladı. Ne zaman tapınak iş voskrenye okul - yetişkinler ve çocuklar. kurumların duvarları içinde Yaşam, binanın kötü durumda olmasına rağmen, Tanrı'nın da yardımıyla devam ediyor.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.