SeyahatSeyahat İpuçları

Temmuz ayında Mısır'da sıcaklığı nedir

Bu makale üzerine yaz ortasında dinlenmek için gitmek olmadığını merak ediyor bu insanlar içindir Mısır tatil köyleri, ve orada bu kez sıcaklığında ne sorusuna bir cevap arıyoruz. Mısır'da, Temmuz ayında, ısı anlamıyla size deli sürebilirsin! Daha sıcak sadece saunada ve hatta Rus banyosunda olabilir. Ancak, birçok kişi sıcak olmak ister, bu yüzden kimse vazgeçirmeye gidiyor. Buna ek olarak, çeşitli alanlarda Mısır'da hava koşulları birbirinden biraz farklıdır. Önemli olan - tam olarak nereye gitmek karar vermek.

Ortalama ısı ölçümü

Değil asılsız olduğu, resmi hava durumu verileri alıntı: "ortalama sıcaklığı Mısır'da Temmuz ayında - + 35-40 ° C" Ama bu ortalama, bu yüzden daha sıcak olabilir. Hatta bazen + 48 ° C'ye kadar geliyor ve gölgede var. Ve güneşte ne kadar hayal?

Ve burada şaşırtıcı bir şey çünkü yılın bu zamanında ve merkezi Rusya'da, orada çok sıcak. Yaz bir yaz mevsimi var! Ekim Mısır tatil sıcaklık deniz vodichki + 28 ° C ila + 25 arasında değişir düşük değerler Akdeniz'e için geçerlidir. Ama genelde aslında eğlence için tüm ünlü bir yer vardır, Kırmızı dayanaklara gelen. Mısırlı yaz başka özelliği - yağmur yılın bu zamanlarında olmaz. Yani, aniden bulutların yukarıdan sıkılır gökyüzünü bekleyip bracer döken olamaz vardır.

Hurghada veya Sharm el-Sheikh

Daha önce de belirttiğimiz gibi, farklı yerlerde farklı Temmuz ayında Mısır'da sıcaklığı. Genel olarak, Mısır, Hurghada en iyi yılın bu zamanı giderseniz. Sürekli rüzgar esen bir deniz olduğu gerçeği. broşürlerde hep sevgiyle "deniz esintisi" olarak da bilinir. Kış aylarında, bu durum artılar daha fazla eksiler olmakla sürekli böyle bir doğa fan çalıştırırken yaz çok güzel.

Ama Şarm El-Şeyh, neredeyse tamamen sakin, içinde burası dağlarla çevrili olduğu için. Bu nedenle, Hurghada'daki daha sıcak var. turist Temmuz ayında Mısır bahsederken, görüşler taban tabana zıttır. Belki tatminsizliği olduğu edenler, sadece yanlış tarafa gitti. Sharm el-Sheikh yılında bizce, kışın gitmek en iyisidir.

Nasıl ısı ile başa çıkmak için

Eğer 10-15 gün boyunca dinlenme gittiğinizde o artık tamamen alışkın olduğundan için, zordur. Bu nedenle, Afrika kıtasının yaz ortasında kötü sağlık ya da küçük çocukları var bu insanlar kapalı sınırlar olduğunu. güneş ve ısı genç ve birkaç kuralları takip edecek kadar güçlü ve daha sonra bol tatil yağma olamazdı.

Birincisi, alkol kaçının! İkinci olarak, basit, temiz, bazı bol su içmek, günde beş litre yeterli olacaktır. Ve üçüncüsü, hafif giysiler pamuk, aşınma, ama aynı zamanda kapatılan. Bedeviler örneğini al - onlar her zaman mükemmel bir taraftan güneşten onları korumalı geniş gömlek giydi, diğer yandan, hava vücudun etrafında serbestçe akmasına izin verir. Genel olarak, gerçi Temmuz ayında Mısır sıcaklık ve aşırı, ama buna alışması edebilirsiniz. Ayrıca, otel odalarında klima dinlenebileceğiniz gece boyunca, böylece, ve sabah vardır - yine savaşta! Otel plaja odanın serin ve denize ilk satırda bulunan oldu ana şey çok almak değildi.

kavrulma etmemek için nasıl denizde davranmaya

Bazı deneyimsiz kampçılar, Temmuz ayında Mısır'da hava, iyi, çok sıcak, deniz çıkmak tercih etmediklerini fark. Ve burada asıl tehlike de! Deniz suyu güneş ışınlarına karşı korumadı. Ve hatta tersine: ciltte su damlacıkları mercek gibi çalışır. Çok güçlü güneş yanığı alabilirsiniz. Bu nedenle, bilerek insanların tişörtler veya T-shirt yüzmek önerilir. Ve tabii ki, güneş kremi kullanmaya dikkat edin. İşte ciddi beladan tutabilir bazı basit kurallar.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.