FormasyonÖykü

Panfilov. Büyük Vatanseverlik Savaşı sırasında Feat Panfilov kahramanlar

Tarih İkinci Dünya Savaşı kahramanca sayfalarında doludur. Ancak, zafer ortaya çıktı yana geçen 70 yıl ve yaklaşık bir dolandırıcılık sürü yanı sıra hikayeleri üzerinde nasıl belirli olaylar onların güvenilirliği bu neden şüphe oluşur. Aralarında Moskova ilahi sözü ve ustalık 28 Panfilov'da, genellikle uzun metrajlı filmi komut için temel oldu.

tarih öncesi

sonraki ilk aylarda Dünya Savaşı başlamadan Frunze ve Alma-Ata kentinde kuruldu 316 piyade tümenini, daha sonra askeri Komiser komutu atandı Kırgız SSR arasında Tümgeneral I.V. Panfilovu. Ağustos ayının sonlarında 1945 yılında bu Askeri donanma parçası haline geldi ve Novgorod yakınındaki ön yönlendirildi. İki ay sonra da Volokolamsk ilçesinde aktarılır ve 40 km uzunluğundaki savunma hattını almak emredildi. Panfilov Bölümü askerler sürekli savaşları yorucu tutmak zorunda kaldı. Ve ancak Ekim 1941 yılında son haftasında imha ve 80 düşman aracı yakıldı ve düşman kayıpları 9000'den fazla subay ve askerlere olarak gerçekleşti bulundu.

Panfilov'da komutasındaki Bölümü toplam 2 topçu alayı vardı. Buna ek olarak, bir tankı şirkete bağımlı oldu. o cepheye gitmeden önce kısa bir süre oluşturulmuş Ancak, onun piyade alayından biri, kötü hazırlanmıştır. Panfilov, daha sonra üç zırhlı ve Wehrmacht bir piyade bölümü tarafından karşı Sovyet basınında çağrılması sonucu. Düşmanlar, 15 Ekim taarruza geçti.

Moskova Panfilov Bölümü başarı: Sovyet döneminin versiyonu

Büyük Vatanseverlik Savaşı kökenli en ünlü Sovyet vatansever efsanelerinden biri, iddiaya 16 Kasım 1941 gerçekleşti kavşak Dubosekovo olaylar anlatır. İlk V. Koroteeva frontkorra kroki, gazete "Red Star" ortaya çıktı. orijinal kaynağa göre, siyasi eğitmen tarafından komuta 1075 Alay ikinci taburun dördüncü şirkette dahil 28 kişi, , V. Klotchkov 4 saatlik şiddetli bir savaş sırasında 18 düşman tankları yok etti. Bu durumda, hemen hepsi eşit olmayan savaşta öldürüldü. Makalede ayrıca Koroteeva göre, ölümünden önce, bir hurda söyleyen bir cümle verildi "Büyük Rusya ve hiçbir yerde geri çekilmeye - Moskova arkasında"

Feat 28 Panfilov'da: Bir hileli hikayesi

"Red Star" ilk maddesinde ertesi günü gazeteci Panfilov'da olarak sadece sözde "Ahit 28 düşmüş kahramanlar" olarak başlıklı A. Yu. Krivitskogo tarafından kaleme bir makale yayınladı. asker ve siyasi liderin başarı detaylı olarak tarif edilmiştir, ancak yayın etkinliklere katılanların isimlerini söz etmez. hepsi aynı Krivitsky bu olayların tanık olarak konuşan genişletilmiş makalesinde Panfilov ustalığı sunulduğunda İlk 22 Ocak, kadar basın çarptı. İlginçtir ki, "İzvestia" Volokolamsk savaşı 19 Kasım bildirdi ve 9 tahrip tankların hepsi ve 3 yandı hakkında yazdı.

sermayeyi korumak hayatı pahasına kahramanların hikayesi, bütün cephelerde savaşmış Sovyet halkı ve askerleri salladı ve Batı Cephesi Komutanlığı bir dilekçe Savunma Halk Komiseri hitaben hazırladı, 28 cesur asker atamak için nasıl Madde A. Krivitsky'nin atıfta başlığı Sovyetler Birliği Kahramanı. Sonuç olarak, zaten 21 Temmuz 1942 Yüksek Sovyeti Başkanlık karşılık gelen bir karar imzaladı.

resmi poz

Zaten 1948 yılında bu 28 Panfilov'da bir başarı olup olmadığını belirlemek amacıyla geniş çaplı araştırmalar yapılmıştır. nedeni Harkov'daki önceki sene birisi IE Dobrobabin tutuklandı olmasıdır. Askeri savcılık gelen araştırmacılar savaş sırasında kendi rızasıyla teslim ve işgalcilerin hizmetine girdi göstermek için reddedilemez kanıtlar bulduğumuz gibi O'na, ifade "vatana ihanet" ile yargı önüne. Özellikle, 1941 yılında eski polis siding Dubosekovo Savaşı parçası olduğunu tespit edildi. Ayrıca, o ve Dobrobabin Madde Krivitsky'nin atıfta çıktı - tek ve aynı kişi ve o ölümünden sonra başlık Hero verildi. Daha fazla araştırma tüm Moskova, sahtecilik Panfilov ustalığı tarif edilmiştir makaleleri, belirtilen dikkate izin verdi. bulgular tanıtıldı SSCB G. Safonov sonra Başsavcı, imzaladığı referans temelini oluşturmuştur A. A. Zhdanovu 11 Haziran 1948.

basında Eleştiri

Soruşturmanın sonuçları, Sovyet basınında bunu yapmadığını, "Red Star" nin yayınlarda açıklanan biçimde Panfilov ustalık aslında gerçekleşti gerçeğini sorguladı. Sadece 1966 yılında "Yeni Dünya" Dubosekovo Kasım savaşmaya ilk yazı çıktı. Yazar, Panfilov, bütün tarih kitaplarında nitelendirildi bir başarı idi konuya ilişkin gerçekleri öğrenmeye çağırdı. bu sadece bir edebi kurgu olduğunu - onlar Panfilov feat kahramanları olduğunu bulma, 1948'de soruşturmanın sonuçlarını içeren arşiv belgelerinin binlerce, ortaya çıkmış edildiğinde Ancak Sovyet basınında bu temanın daha da geliştirilmesi, perestroyka başına kadar almadı.

Nerede numara 28 did

1941 yılında askerler Panfilov yönelik olayların bir bozulma yoktu neden ve, sorgulama muhabiri Koroteeva bir metnini tutuyor nasıl ışık. Özellikle, önden dönüşünde, konumlarını, "Red Star" editörü teslim savaş alanında öldürüldü ve değildi 316 Piyade Tümeni 5'inci Company, savaşı hakkında bilgi verdi belirtiyor. O IMPD biliyordu asker ve Koroteev, kaç tane sordum söyledi o 1075 inci Piyade Alayı değildi, bu yüzden görevinden almak ne kadar imkansız olduğunu belirtti 30-40, o. Buna ek olarak, o alayından politdoneseniyu göre, iki asker teslim çalıştı, bildirmiştir, ancak kendi arkadaşları tarafından çekildi. Böylece, sayı 28 yayınlamak ve tek smalodushnichal savaşçı yazmaya karar verildi. Yani efsanesi ve hayali "ölü bir ve bütün, Panfilov", şiir ve şarkıları seslendirdi bir feat.

İlişki yararlanmaya

Bugün blasphemously Panfilov kahraman olup olmadığı hakkında tartışırlar. Bir ustalık 316 piyade tümeninin bütün askerler dürüstçe onların büyük liyakat Sovyet birliklerinin ülkemizin başkentine istilacıları izin vermedi olmasıdır yanı sıra, tabii ki, Kasım 1941 görevlerini yerine getirdi. Başka bir şey kazananlar grubu bir hain olduğu gerçeği, Büyük Zafer'den uğruna hayatlarını esirgemeyen Bu kahramanların anısına hakaret olduğudur, yakında tüm insanlığı kutlayacak olan 70 yıldönümü, tarihsel amnezi muzdarip değildir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.