TeknolojininElektronik

Tavan, taban spot ışıkları sahne aydınlatma, serin tahta spot. spot ile Otobüs aydınlatma

Modern iç artan bir şekilde altları gibi unsurlar ile donatılmıştır. Tüm olası imkanları onlara Aydınlatma ve yakın zamana kadar onlar ağırlıklı olarak sinemalarda kullanıldı. En basit tasarım spot olarak duvara yönelik spot asılı üzerinde fikstür edildi. Günümüzde aydınlatma yardımıyla herhangi bir iç süslemek olabilir.

Bu nedir?

Spot iki bileşenden oluşur. İlk - kendilerini aydınlatma tutturmak bir ışın. herhangi bir sayı olabilir. Spot azalma veya bunları yükseltmek mümkündür şekilde monte edilmiştir. İkinci seçenek - aydınlatma reflektör temelinde gerçekleştirilen bir aydınlatma spot var. Çoğu durumda, popüler spot eylemi yönetti.

avantajları

iç tasarım spot popülerlik nedeniyle belli tasarım fikirleri üzerinde aksan yerleştirmek mümkün olduğunu gerçeğine rağbet görüyor. daire ve kır evleri çoğunlukla kullanılan tavan armatürleri için bunu dikkat çekmek gerektiğinde, mobilya dahil takılabilir. Bu elemanların avantajları şunlardır:

 • düşük enerji tüketimi;
 • çok yönlü;
 • yoğunluk;
 • Kolay kurulum;
 • bakım kolaylığı;
 • çeşitli biçimlerde;
 • güzel bir tasarım.

Böyle spot, aydınlatma gibi ekipmanların yardımıyla çok etkili yapabilirsiniz. Fotoğraf iç çok daha ilginç ve daha parlak hale gelir gösterir. Buna ek olarak, spot tasarımını değil, aynı zamanda onların tasarım özellikleri sadece tercih edebilirsiniz.

çeşitli

Modern spot bir döner ya da sabit tasarımı, açık veya kapalı bulunmaktadır. İlk çeşitleri bir lens ile donatılmıştır ve lamba kendisi biraz uzak reflektör dan değildir. Bu spot nem düzeyi yüksek olan bölgelerde yüklenemez - Odada böyle bir açık demirbaşlar koymak daha iyidir.

spot kullanarak, aydınlatma çok sıradışı yapabilirsiniz. Örneğin, sabit modellere göre döner tasarım lambaları bulunan istenilen alanlarda ışık ışınını yönlendiren, döndürülebilir. Bu tür tasarımlar üzerinde işlem bir fırdöndü, ve üzerlerinde spot yukarı bükülmüş veya aşağı olabilir. Bu aydınlatma nedeniyle kolaylık oldukça popüler.

Olağandışı tasarım çözümleri

tasarımları, işlevsellik ve zarif görünümünün çeşitliliği - Modern spot ayıran budur. o uyum enstrümanlar ile tamamlanmaktadır özellikle herhangi bir oda, dönüştürebilir onların aydınlatma temelinde. Bu olağanüstü, ama herhangi bir odaya olabilen böyle ışıklar kullanmak:

 • Mutfakta, bir sabit bir ışık kaynağı kullanarak bir çalışma alanı ayırmak için kullanılabilir.
 • Odada belli bir stil oluşturur ve görsel örneğin oda genişleyen ek aydınlatma, sağlanan spot temelinde oturma odasında.
 • çocuk odası aydınlatması önemli bir rol oynar ve bunu sıradışı spot yardımcı olmak için farklı fikirleri getir. Aydınlatma (fotoğraf bu doğruluyor), çeşitli şekiller ve hayvanlar şeklinde LED ışıkları ile oluşturabilirsiniz. Çoğu zaman, ek aydınlatma okul çocuğu masanın üzerine gereklidir.

çok çeşitli sunulmuştur çok popüler tavan spot. Özellikle tasarımına bağlı olarak, bunlar çeşitli şekillerde gelir.

Asma sofitleri

Kolye ışıklar de yüksek tavanlı bir odada kullanılır. Bu cihazların teknik özellikleri şunlardır:

 1. Asma yapılar çoğunlukla asma tavanlı geniş odalar için iyi. Küçük bir odada iyi lastik aydınlatma spot görünür: o kompakt ama işlevseldir.
 2. Sen odanın işlevsel bir mekan ayırt etmek kolye ışıkları kullanabilirsiniz.
 3. Bu tür yapıların montajı basittir.

havai spot

Bu tasarımlar çok uzun zaman önce popüler hale gelmiştir. Onların özelliği - tavan yüzeyine doğrudan konut kurulumda. Bu spot basit olabilir alın ve tasarım çeşitliliği bu uyum da iç tamamlayacak seçin. ekonomik aydınlatma ile veri cihazları düşünebilirsiniz. Tavan soffits tipi aplikatör yansıtıcı ızgaralar veya elektrik çıkış sistemi ile donatılabilir.

girintili bir model

LED ışıklar onlar iyi seçilmiş, özellikle, odasında güzel görünüyorsun. Özellik gömme armatür nokta konumlandırılabilir. kendi seçtikleri avantajları şunlardır:

 • spot ve tavan üzerindeki güzel bir konuma inşa etmek imkanı;
 • uyumlu iç üslup kavramına uygun biçimlerinin geniş bir çeşitliliği;
 • işlemin devamlılığını sağlayan yüksek dayanıklılık;
 • yoğunluk: bir bölümde birkaç spot ışıkları, fonksiyonel bölgelerine ve böylece ağırlık yerleştirilmiş olabilir;
 • ışığın yönünü ayarlamak için.

tirizler ışık içinde veya dışında yer alabilir. İlk durumda, ampuller her zaman değil odasında iyi görünüyor, görünürde bulunmaktadır. İkinci seçenek tercih edilir, ancak termal etkiyi azaltmak için, tavana dikkate mesafe almak gereklidir. spot noktasında arasında yaygın birkaç çeşit benimsenen:

 • tavan lambalarının - sadece aşağı doğru ışık yayan bir ışık ahcısmda spot;
 • "Yıldızlı gökyüzü" - dışında bulunan bu basit tasarım spot içinde;
 • Yan aydınlatma ile - bu tür LED'ler kullanılır, eğer merdivenler, zemin veya duvar gerekli dekoratif aydınlatma.

montaj Özellikleri

Tavan spot - Herhangi bir oda özel hale hangi aracılığıyla bir lamba. Ama bu hedefe ulaşmak için, devre cihazlarının kurulumunu dikkate almak önemlidir. İlk olarak, tavan taban yüzeyinde kemer altını giderilecektir özel bir tasarım oluşturur. Daha sonra bir asma tavan oluşturmak. Lamba monte edildiğinde, açıklık içinden yapılmaktadır thermofilter halka gereklidir montaj. Ve ancak bundan sonra o spot monte ve ağa gerçekleştirdi.

Avize ve spot?

Gördüğünüz gibi, spot giderek daha popüler hale gelmektedir. Ama tam avize yerini alabilir? avize genel aydınlatma sorumlu iken, yönlü ışık sağlamak için - fikstürler hedefi unutmayın. Bu cihazlar genellikle birlikte kullanılır nedeni budur: bütünsel aydınlatma avizeler tarafından oluşturulur iken spot, uzay imar izin verir. Bu spot yardımıyla, sen ışığın yönünü değiştirebilir olması ilginçtir, o zaman orada odasında bazı alanlarda koyulaştırır, bazıları daha parlak.

Eğer iç uyumu verebilir, çünkü düşük maliyetli bir çözüm - avizeler ve spot ışıkları bir arada kullanma. Buna ek olarak, sırasıyla tavan, her tür geçerli ekipmanın her iki tür montajı ve oda şık ve modern bakacağız.

okul için

Sanpin göre, eğitim kurumları önemli bir rol düzgün tasarlanmış aydınlatma sistemi oynarlar. Giderek kendi parıltı yoksa, sınıf panoları aydınlatma spot kullandı. Bu durumda lambalar bunun her iki yanı üzerinde tahta üzerinde 0.3 m 0.6 m mesafede olmalıdır. o göz öğrencileri zorlanma yok bu yüzden LED'ler böyle amaçlar güvenli için üretilen, güneş ışığına en yakın zararlı maddeler yayarlar ve onların emisyon spektrumu yoktur.

aşaması için

sahne ekipmanları belki de kapsama nin önemini önemli bir rol oynar ve. Modern ışık karmaşık birden fazla cihaz içerebilir, en çok, farklı bir tasarım spot olup. LED'ler kullanarak Sahne Aydınlatma verisi olumlu oluşturmanızı sağlar ışık çıkışı, gerçekliğe teatral fikirlerin çeşitli çevirmek için izin verir. nedeniyle bir tavsiye spot kullanma:

 1. Evrensellik.
 2. kurulum kolaylığı.
 3. Düşük güç tüketimi.

Eğer aydınlatma sağlamak için gerekenleri bağlı olarak, sahne alanının tasarımı için spot çeşitli kullanılır.

En yaygın olarak kullanılan reflektörler ile donatılmıştır zemin spot. Onlar sahnenin her yerine konabilir - inşaat, taşınabilir beri elverişli onların kapsama temelinde. Uzmanlar LED'lerin sayısı sahnenin büyüklüğüne bağlı olduğunu, bu ise, projektörler yaklaşık 5-6 gerektirecektir söylüyorlar.

açık

Dış aydınlatma düşünülmektedir Bina veya tatil evi, gece bile rahat ve çekici görünüyor. Ve böyle bir gol büyük ışıklar, aynı zamanda kompakt spot değil sadece başarmak için ayarlayabilirsiniz. Onların temelinde dış aydınlatma duvar ve tavan lambaları takviye buzlu veya şeffaf cam kullanılarak üretilebilir. dış mekan uygulamaları için bir spot seçerken, nem ve sıcaklık şartlarına onların sağlam yapısı, direnç dikkat edin. Bundan başka, bir metal örgü veya kalın tavan ile korunmalıdır.

o giriş grubunda, teras ya da cephenin tasarım özellikleri üzerinde durulması gerektiğinde Çoğu durumda, spot, dekoratif amaçlı kullanılmaktadır. Onlar herhangi bir ülkenin topraklarının peyzaj tasarımına uyum uyum böylece Modern fikstür gebe. Bu tür sistemler, doğrudan duvara monte edilmiş ve yayındaki edilebilir.

fotoğrafçılar için

Fotografik sanat küçük ayrıntıyı hoş görmez. Bu yüzden önemli bir rol makullüğü olan yapay aydınlatma. spot zemin kullanarak oluşturun. o diğer faktörlerle birlikte yüksek kalitede ve parlak yakalanması yol açar beri fotoğrafçılar için aydınlatma önemli bir rol oynamıştır. Günümüzde konvansiyonel elektrik lambalarına ek olarak gittikçe daha iyi enerji performansı spot kullanılır. ekonomik bir seçenek - Bu ekipmanın kalbinde halojen veya LED ampuller, ikincisi bulunmaktadır.

Büyük fotoğraf stüdyoları ise tam bir kümesi kullanılarak , stüdyo ışığı en küçük ayrıntısına kadar kapsama düşünmek için bir fırsat varken. Fotoğraf gerçekten yüksek kaliteyi elde etmek, açık spot seçmek önemlidir. Bu lambalar kullanılarak fotoğrafçılar için Aydınlatma rahat bir ortamda çekim sağlar. lambalar için temel gereksinimler - yüksek ışık çıkışı, yüksek parlaklık aydınlatma ve iyi ışık yoğunluğu. ekipman fotoğrafçılık seçimiyle gerçekten ilginç ve unutulmaz olsun.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.