SağlıkHastalıklar ve Koşullar

Tatsız yanan dil

dil ve ağız yanan çeşitli nedenlere bağlı olabilir tatsız belirtiler olduğunu. Kural olarak, doğru bir teşhis tam bir tıbbi muayene sırasında kurulmuştur.

Dil vb belirli gıdalar, çeşitli hematolojik hastalıkların altında vücutta vitamin yetersiz alımı, sonucu, iç organların artan sinir uyarılabilirlik insan patolojik değişiklikler için yanan reaksiyon genellikle olduğu unutulmamalıdır Üstelik ağrı yanma sadece dil alabilir, ancak farklı ağız boşluğu bölgelerinde olabilir: gökyüzü, dudaklar, larinks, ağız mukozasında, boğaz vb

Genellikle hasta nedenlerini ve uygun tedaviyi belirlemek için, diş hekimliği, ortopedi, nöroloji, psikiyatri, terapi alanında bir uzman tarafından muayene ediliyor. Ayrıca medikal tetkik kan testi, sözlü smear içerir.

dil yanan eşlik hastalıklardan biri glossit olduğunu. Buna ek olarak bazı faktörlerin etkisi (baharatlı yiyecekler, sigara, alkol) altında, ağrı şişlik, uyuşma yanıyor. Ayrıca önemli ölçüde çiğneme ve gıda yutma işlemini zorlaştırmaktadır plak ve kızarıklığa, oluşturabilirler. Genellikle dil şişer ve anlamlı boyutta artmaya başlar. Çoğu zaman glossit insan vücudunun genel hastalık arka plan üzerinde görünür, ama bazen ayrı hastalıktır. En basit şekilde burada mukoza zarının inflamasyonu ve dil yüzeyi vardır, yüzeysel glosit olarak kabul edilir. Hastalığın derin formu ile olumsuz sonuçları önlemek için, cerrahi müdahale uzman gerektirir.

mukoza zarının dil ve enflamasyon üç türü vardır ağız boşluğunun. mekanik hasar birinci grubu meydana gelir. Tüberküloz ve kandidiyazis çıkması - İkinci grup ise iç organlar, üçüncü hastalıkları sonucudur.

Ağızda siğiller ve diğer büyümeleri oluşumunu önlemek için, dil yanan ortadan kaldırmak için gereklidir. Tedavi vb antihistaminikler alma suyu otlar kullanılarak durulama yapılması, kapsamlı bir ağız bakımı oluşur Bir kural olarak, sadece dilini yanan nedenlerine işaret tamamen kaybolur.

Etkilenen bölgelerde Tedaviden önce işlenir ve bir analjezik etkiye sahiptir ve zararlı mikroorganizmaları yok etmek mukoza dil çözeltileri antiseptik formülasyonlar için. yanan dil ve boğaz ortadan kaldırılmasına yardımcı olur basit bir araçtır, hızlı iyileşme ve doku rejenerasyonu teşvik Çay dikeni, yabani gül, şeftali, bir yağ ile aplike olduğunu. Karbonat, otlar (kırlangıçotu, Hypericum, papatya) ait decoctions çözeltisi ile ağız boşluğu durulama da mümkündür. Ama yanma sırasında ilk işaretlerini yürütmek için tavsiye edilir.

yanma hissi dil pürüzsüz hale gelirse, bu anemi belirtisidir. Tedavi kullanıldığı üzere , demir preparasyonlar, bağışıklık ve hemoglobin yükseltmek folik asit, vitamin B grubu, hem de halk ilaçları.

Çoğu zaman ağız bakım (diş macunları, ağız çalkalama suları nefes tazeleyici) araçlarına tepki olabilir glosit. Bu durumda, kullanmayı bırakın ve yenileriyle değiştirilmesi tavsiye edilir.

önleyici tedbirler, düzenli muayeneler dişçi, titiz ağız hijyeni ve As dil (fırçalama , diş sabah ve akşam yemekten sonra özel araçlar kullanarak), agresif gıda kısıtlaması (keskin, gıda yanma, alkol).

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.