ÇirkinlikIç mimari

Tasarım ve Ergonomi

genel tasarım ve mühendislik referans veri çeşitli iç tasarım ve mimari alanındaki uzmanlar. Ancak, yeterli bilgi insan vücudu ve yerli durumun bireysel nesneler arasında etkileşim ve yazışmalar hakkında mevcuttur.

Mevcut veriler genellikle satış artık alakalı bunlardan bazıları verilerine veya bu standartları gelişen kişilerin algı dayanmaktadır. Genel olarak, bu veriler sadece dayanmayan antropometrik veriler. Bu yakın zamana kadar, gerekli verilerin az miktarda, verildikleri formu, mimar ve iç mimarlar için onların kullanımı sınırlı düşünüldüğünde anlamak kolaydır ve bu tür bilgilerin merkezi bir kaynak eksikliği.

Şu anda kullanımda olan vakıf tasarım standartları yatıyor pratik yöntemin savunmasında, uygulamada antropometrik verilerin kullanılması başarılı mühendislik yaklaşımı yerine geçmez söylenebilir. Antropometri ve ergonomi tasarımcısı veya mimarı araçlardan biri olarak kabul edilir.

Son yıllarda, antropometri veriler daha yaygın olarak kullanılabilir, uzman kısmında artan bir ilgi onlara olarak haline mühendislik psikolojisi, endüstriyel tasarımcılar, tasarımcılar ekipman. Her zaman değil, bu veriler mimari ve iç tasarım şeklinde kullanım için en uygun sunulmuştur. Onlar her zaman belirli sorunları çözmek için yardımcı olmamaktadır. Bu veriler hala tam olarak tasarımcılar ve mimarlar tarafından hakim ve kaynaklardan çok sayıda erişim gerektiren değildir.

Buna rağmen, bu veriler ülkemizde ve dünyada hem çok daha erişilebilir hale gelmektedir unutulmamalıdır. uzay araştırma ve uluslararası ticaret ve pazarlama tovarovuslug genişlemesi ile bağlantılı olarak, dünya nüfusunun artışı, tür verilerin listesini daha geniş olacağı beklenmektedir. Buna ek olarak, şirket yaşayan konforunu arttırmak üzere daha fazla önem veriyor, bu nedenle dönem "ergonomi" giderek daha popüler hale gelmektedir.

konut, ofis ve endüstriyel binaların tasarım projelerinin geliştirilmesinde antropometrik veri kullanımı için ayrılmış Rusça ilk kaynaklardan biri ünlü tasarımcıları George. Panero kitabı, ergonominin M. Zelnik "Temelleri oldu. Adam, uzay, iç. tasarım kurallarının El Kitabı. " Kitabın sayfalarında yazar mimarlık ve tasarım ergonomi, hem de pratikte bu bilgilerin kullanımı ile ilgili ayrıntılı talimatlar temin ilgili bilgileri derlemek için gerçekten devasa çalışma yapmıştır.

Yukarıda bağlantılı olarak, mimar ve iç mimarlar antropometri ve ergonomi farkında olmak ve tasarımda bunları kullanmayı öğrenmek zorundadır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.