SağlıkMüstahzarlar

"Tamamlayıcı" MAMA "- gebe ve emzikli kadınlar için ilacın faydası

Uyuşturucu "Complymit" "MAMA" a götürme amacı - vitamin ve minerallerin vücuttaki eksikliğinden kaynaklanan durumların önlenmesi ve tedavisi. Bu kompleksin gelecek annelere verilmesi, gebelik sırasında çeşitli komplikasyonları önler ve fetusun düzgün oluşturulmasında anahtardır. Onu emzikçi kadın olarak kabul etmek, yalnızca annenin bedenini desteklemekle kalmaz aynı zamanda süt kalitesini de geliştirir. Bu kompleks, ekonomi sınıfının vitamin müstahzarlarını ifade eder, ancak yine de, daha pahalı analoglara kıyasla daha iyi olmayan kaliteli bir üründür.

"Compllyit" MAMA "da yer alan vitaminler ve mineral tuzları, bu maddelerin bir yetişkinin günlük gereksinimini karşılar. A, E ve D2 vitaminleri, vitamin C, PP, B grubunun vitaminleri (B1, B2, B5, B6 ve B12) ve folik asit içerir. Buna ek olarak, bu kompleks demir, manganez, bakır, fosfor ve çinko yanı sıra kalsiyum ve magnezyum tuzları içerir. Bununla birlikte, kompozisyonu tamamen dengelenmiş olan "Compliment" MAMA'nın iyot içermediğine dikkat edilmelidir. Bu nedenle, muhtemelen, doktor ayrıca hamile bir kadına "Iodomarina" alımını önerecektir.

A vitamini (retinol), plasentanın ve embriyonun dokularının normal gelişimini teşvik eder. Normal fetal gelişim için E vitamini (alfa-tokoferol asetat) gereklidir: bir kadının vücudundaki eksikliği sıklıkla gebeliğin erken bir safhasında düşüklere yol açar. D2 vitamini (ergokalsiferol) çocuğun kemik dokusunun normal oluşumu için gereklidir ve B grubundaki vitaminlerin yanı sıra nikotinamid (vitamin PP) metabolizma ve hücresel solunum süreçlerine katılır. Son olarak, C vitamini kan oluşumu, kıkırdak ve kemik dokusu oluşumu için, ayrıca bağışıklığı korumak ve vücuttaki iltihaplanma süreçleriyle mücadele etmek için gereklidir.

Vitamin preparatında "Complymit" MAMA demirinde yer alan demir , hamile ve emzikli kadınlarda aneminin önlenmesine katkıda bulunur ve hücrelere gerekli miktarda oksijen sağlar. Benzer bir rol bakır tarafından da oynanır, ayrıca gemi güçlendirilmesi ve gebelik ve beslenme sırasında başlayabilen osteoporozun önlenmesine yardımcı olur. Aynı amaç fetüs kemik sisteminin oluşmasında, sinir sisteminin (dürtü iletimi) ve kardiyovasküler sistemin aktivitesinde de önemli bir rol oynayan preparatta bulunan kalsiyum tarafından verilir.

Magnezyum, hamileliğin normal seyri için gereklidir, çünkü erken doğum ve bazı ciddi doğum komplikasyonları olasılığını azaltır. Vitaminler içinde bulunan çinko , çocuğun intrauterin malformasyon olasılığını azaltır. Manganez, anti-inflamatuar bir etkiye sahiptir ve fosfor, fetal kemik dokusunun mineralizasyonunu arttırır. Bu nedenle, bu multivitamin preparatını almak ciddi fetal defektlerin gelişimini ve gelecek annenin sağlığını kötüleştirebilir. Özellikle olumsuz çevre koşullarında yaşayan ya da gıdalardan uygun miktarda vitamin alamayanlar için kullanımı çok arzu edilir.

Bu ilacın getirdiği faydalı etkiye rağmen, kullanım kontrendikasyonları da vardır. Bunlar arasında, her şeyden önce alerjiler, "Complymitis" MAMA "bileşenlerine karşı aşırı duyarlılığın yanı sıra vücuttaki demir ve kalsiyumun artan içeriği de vardır. Bu ilaç çocuklara verilmemelidir. Yetişkinler genellikle günde bir tablet alıyor - sabahları yemek yedikten sonra. İlacın boş bir karnında içilmesi önerilmez, aksi takdirde münferit bileşenlerinin kişisel olarak hoşgörüsüzlüğünden kaynaklanan bulantı ve mide ekşimesi görülebilir. Doktorlar aynı zamanda gebelik planlaması sırasında "Complimit" MAMA vitaminlerini almayı öneriyorlar.

İlacı, karanlık bir yerde 15 dereceden yüksek olmayan bir sıcaklıkta saklayın. Depolama süresi iki yıldan fazla değildir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.