Haber ve ToplumEkonomi

Talep - bu pazarın gelişimine önemli bir bileşenidir

Talep - Bu, çözücü talep ana biçimlerinden biridir. Bu tüketici belirli bir zamanda belirli bir yerde kendisine gerekli mallar için ödemek istediği fiyattır. Talep kaynağı oluşturur. Bu iki bileşen bir rekabet yaratmış ve fiyatlarının belirlenmesinde, herhangi piyasanın işleyişi temelini oluşturur olduğunu. Ancak, sırf arzu para tarafından desteklenen değil, mal olması anlaşılmaktadır talep değildir.

Bu ekonomik kategori birçok faktör tarafından yönlendirilen, kabul edilebilir. Böylece, bireysel talep - bu mali kaynaklar takviyeli kişisel insan ihtiyacıdır. Solvency arzu bütün toplumu toplam talep olduğu zaman belirli bir süre içinde hizmet veya ürün satın almak.

Bu ekonomik kategori fiyatı ile doğru orantılıdır. İdeal ekonomik koşullar altında, tüketici talebi - sağda alt, üst fiyat olacak bir kategori, iyi böyle. Tersine, yüksek bir düzeyde, set fiyatı emtia talebi düşecek. Bu bağımlılığıdır talep kanunu.

talebin seviyesindeki değişiklikler için güdü üç nedenden biri olabilir:

1. fiyat indirimi emtia talebinde bir artışa yol açar;

2. Ürün, düşük maliyetli, varsa satın alma gücünü tüketiciler artar;

Piyasa bu ürün ile doldurulur 3. Eğer ürün yararlılığını azaltır ve kişinin sadece düşük maliyetle satın hazırdır.

Bu durumda, insanlar belli bir fiyata belirli bir zamanda satın almak istiyorum malların miktarı talep miktarıdır.

Açık olan toplam talep fiyatı ve dışı fiyatının olabilir onun kökenli doğası gereği olan faktörlerden etkilenir. Fiyat faktörleri - doğrudan fiyatını etkileyecek nitelikte olanlar. Sigara fiyat faktörler sadece talep üzerinde bir etkisi var. Bu hangi satın alma analizi püskürtmek, tam ilkedir yeteneklerini.

toplam talebi etkileyen faktörler

faktörler

Ne onların kompozisyona dahil edilir

fiyat faktörleri

faiz oranının etkisi - herhangi mallar üzerindeki fiyat artışları ile, buna göre, faiz oranlarının düzeyini kredilerin miktarı artmış ve. sonucu talebin azalmasıdır.

Servet etkisi - fiyatlarındaki artış sonucunda reel finansal varlıklar (hisse senedi, tahvil, kuponu, vs.) alım gücü azalmaya neden olur, insanların gelirinde azalma ve onların satın alma gücünde azalma.

ithalat alımlarının etkisi - yerli üreticiler mallar için fiyat artışı onlara olan talebi azaltır. İthal, ucuz muadillerine satın ihtiyaçlarını karşılamak isteyen tüketiciler,.

Sigara fiyat faktörleri

Tüketici gelirleri değiştirme - Bir kişinin gelir düzeyini artırmak onu yani mal ve hizmetlerin daha fazla para, satın harcamak için izin verir talep artmaktadır. Tersine talep azalmasına gelir etkiler.

yatırım harcamaları değişim - Yatırım büyüme (yatırım ihtiyacı) oranı vb vergi ve kesintiler düzeyini, üretim kapasitesinin etkin kullanımını, know-how getirilmesi, azaltarak faiz oranını azaltarak bağlıdır

toplam kamu harcamalarının değişim - malların edinimi için devlet mekanizmasının maliyetlerinde bir artış / azalış ile talepteki artış / azalış sürecidir.

Net ihracatın atfedilebilecek Değişim maliyetleri - bu etkilenir enflasyon oranının da ülke içinde, dış ticaret koşulları ve yabancı tüketici gelir değişir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.