SağlıkMüstahzarlar

"Voltaren" - sıva, sırt rahatlatmak ağrısı, kas ve eklem ağrısı. kullanma talimatları

"Voltaren" (yama) - Geri, kaslar, diklofenak bir içeriği ile tedavi maddesi eklem ağrısı giderici. Bu ilk yama olan, tıbbi cihazlar ve ilaç değildir.

farmakolojik etkileri

ilaç diklofenak içeren bir yapışkan tabaka uygulanır bir kumaş temel - NSAID'ler, ağrıyı azaltmada enflamatuar artropatiler, osteoartrit, romatoid artrit ve yumuşak doku, sırt ağrısı yaralanmasıyla şişme ve sertlik tıbbi kullanımlarda on yıllardır kullanılan sahiptir. Aktif bileşen, bu şekilde ifade edilen anti-enflamatuar ve analjezik etkiler elde prostaglandin sentezini inhibe eder. Uygulama alanı, ağrı ortadan iltihaplanma süreci ile ortaya şişme azalmıştır. Aynı zamanda, "Voltaren" (yama) önemli ölçüde artırır ağrı eşiği (performansı, inceleme ile doğrulanmıştır "indometasin" yama kullanılarak daha iyidir bu açıdan).

Farmakokinetik

Yirmi dört saat içinde diklofenak Ticari olarak temin edilebilen yapışkan tabakası sabit bir şekilde ağrı kaynağına cilt nüfuz eder. "Voltaren" yama kullanılarak kas dokusunda aktif bileşen konsantrasyonu jel uygularken aynı "Voltaren Emulgel." Bu nedenle, bu ilaçların biyolojik olarak eşdeğer olduğunu söyleyebiliriz. % 99.4 - kesilmiş süt suyu proteini ile albumin içeren diklofenak% 99.7, bağlanır. Aktif maddenin yarı ömrü - bir ya da iki saat. metabolitlerin Yarı ömür - bir ila üç saat. Boşaltım idrarda esas olarak gerçekleştirilir.

Böbrek fonksiyonu olan hastalarda, diklofenak ve metabolitlerin birikmez. nedekompensirovannym siroz ya da kronik hepatit metabolizma ve aktif bileşen kinetiği olan kişiler, karaciğer hastalığı olmayan, insanlarda olduğu gibi, aynı şekilde gerçekleşir.

Endikasyonları

Bu etkili motorlu aparatının birçok hastalık için "Voltaren" tedavi edecek. alçı (osteoartrit, siyatik, siyatik olarak, lumbago) dejeneratif ve enflamatuar omurga patolojileri durumda sırt ağrısı, kullanılan kas ağrısı, osteoartrit yaralanmaları, burkulma, çürük dalgalanma ve eklem ağrısı, romatoid artrit kaynaklanan. Diğer şeylerin yanı sıra, şişme ve ortadan kaldırmak için kullanılır eklem iltihabı , romatizmal hastalıklar (bursit, tenosinovit periartiküler lezyonlar) ve yumuşak doku.

Dozaj formu ve bileşimin

yama, yuvarlatılmış kenarlı dikdörtgen bir şekle sahip homojen (sarı renksiz arasında olabilir renkli yapışkan yüzey) mülayim hoş koku ile yapışkan tabaka uygulanan bir bej-renkli polyester, bir baz içerir. Yapışkan katman (dalgalı çizgi biri) iki enine yarıkların bir koruyucu üst saydam plastik film ile kaplanır. filmli yapışkan yüzeyinden çıkarmak için gerekli olan gösteren bir tasviridir.

Terapötik ajanların çeşitli türleri "Voltaren" tarif vardır. yama diklofenak sodyum, 15 veya 30 mg içerebilir. 100 x 140 mm - Bu makalede, aktif terkip maddesi, 15 mg ihtiva eden 70 x 100 milimetre, ve 30 mg ihtiva eden boyutlara sahiptir. Minör bileşenler metilpirolidon, efirizirovannaya zamkı, sitrik asit, levomentol, poliizobütilen, propilen glikol yağ asidi esterleri, izoprenstirol kopolimer butilhidroksitolüen, polyester elyaf, merkaptobenzimidazol, sıvı parafin, Polyester, bir koruyucu filmin bir temel hareket ederler.

Nasıl yama "Voltaren" başvurulur? Talimatlar. fiyat

yama uygulamalar şeklinde cilde uygulanır. Bu acı alana yapıştırılmış olmalı ve yirmi dört saat boyunca ateş etmez. Gecelik ve sadece bir ürünü kullanmak için izin verilir. İstatistiklere göre, hastalarda çok popüler şifa yama "Voltaren" dir. ilk nokta bir avantaj olarak kullanmak olanlardan geri bildirim uygulama ve kapalı kolaylığı. Hastalar ayrıca yama (nedeniyle üreticilerin bu ultra ince ve yapmış olması giysilerin altına görünmez olduğu teşvik edilmektedir ten rengi). lezyon geniş ise, 140 x 100 mm ürün boyutu kullanmalıdır. (Doktor bir mod ayarlar sürece) en fazla yirmi bir gün - yumuşak doku yaralanmalarının tedavisi için, yama fazla on dört günden olmalıdır eklem ve kas hastalıkları geçerlidir. durum aynı veya tedavi yedi gün sonra kötüleşiyor kalırsa, ilacı kullanmayı bırakın ve atılacak adımlar konusunda tavsiye almak için bir uzmana danışmalısınız.

yama Çeşitli düzenlemelerde eczanelerde salınır. Bu nedenle, ürün diklofenak 15 miligram 2 veya 5 adet ambalajlarda satılmaktadır içerir. 270 315 rubleye - İlk durumda, fiyat 125 145 ruble, ikinci bir ortalama arasında değişir. diklofenak 30 miligram içeren Yama, 2 adet paketlerde satılmaktadır. Farklı eczanelerde maliyeti 205 220 ruble arasında değişir. bu da, karton kutular içine yerleştirilmiş, alüminyum folyo torbalar içine tüm ürünler. İlacın alım gereklidir için reçete sağlamak.

yan etkiler

yama "Voltaren" arka plan üzerinde gelişebilir olumsuz etkileri, temel olarak uygulama alanında deri belirtileri indirgenmiş (bir kural olarak, bunlar orta ifade edilir ve geçici bir edilir). Yani, bazı hastalarda, papül, şişlik, kaşıntı, veziküller, eritem, soyma, döküntüler, egzama vardır. Nadir durumlarda, orada dermatit Bullous. yama kullanımından kaynaklanan bazı insanlar (nadiren) için püstüler döküntü, fotosensitivite reaksiyonu, genel deri döküntüsü, örneğin astım krizleri, bronkospazm, ürtiker, anjiyoödem gibi alerjik reaksiyonlar meydana geldi.

Kontrendikasyonlar

bileşim içinde mevcut diklofenak veya diğer bileşenlerine aşırı duyarlılık varlığında Eğer ilaç kullanmak gerekir. Ayrıca, ciddi burun iltihabı, bronşiyal astım krizleri, deri döküntüleri eğilimli yama uygulama tavsiye edilir, asetil salisilik asit veya diğer NSAID ile tedavi gerçekleştirir. Ürünün kullanımı on beş yaşından küçük çocukların kontrendikedir. Delinmiş cilt kapakları araziler yama tutkal gerekli değildir. bakım ile bu erosif-ülser mide bağırsak lezyonları, kalp yetmezliği, böbrek veya karaciğer, (atağında) hepatik porfiri ciddi hastalıkların kronik formlarının varlığında kullanılır.

Gebelik ve emzirme döneminde kullanım

Nedeniyle bir "Voltaren" yama hamilelik sırasında fetüse üzerinde olumsuz etkileri ve bu anne sütüne geçer, hamile ve emziren kadınlar kullanımını önlemek gerekip gerekmediği veri eksikliğinden.

diğer ilaçlar ile Doz ve etkileşim

Nedeniyle aktif bileşenlerin ilaç emilimi formülasyonunun harici kullanım çok düşük olduğu için, bir doz hemen hemen ortadan kaldırıldığı gerçeğinden kaynaklanır.

sıva ve ışığa neden ilaçların eşzamanlı uygulama ile, ikincisi etkisi arttırılabilir. diğer ilaçlar, klinik öneme sahip Etkileşim, tarif edilmemiştir.

Dikkat

Sen yama, mukoz membranlar veya gözlerin yapışkan tabakada mevcut işletme bileşenlerini girmemeniz gerekir. Ürün, yalnızca pokrvy hasarsız tutkal bırakılır, açık yaralarla alanlarda kullanımı kabul edilemez. çok uzun süre yama "Voltaren" kullanırken, advers sistemik reaksiyonların riski vardır. Tarif edilen ürünün ilave olarak, diğer ilaçların uygulandığı takdirde diklofenak içeren (150 miligram) izin verilen maksimum günlük dozu aşmak yama aktif maddenin içeriği dikkate değil, gereklidir. Devam eden çalışmalar ve makine kullanma ve ilaç "Voltaren" Bu dozaj şekli tahrik psikomotor reaksiyonların oranı herhangi bir etkiye sahip olduğunu göstermiştir. yama raf ömrü orijinal ambalajında, depolanır ve bir sıcaklıkta iki yıl boyunca 25 santigrat derece geçmeyen.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.