SeyahatYol tarifi

Golitsyn Manor: müze, park ve kilise

Çarlık Rusya soylu ailelerin günlerde büyük malikaneler vardı. 1917 devrimi ve İkinci Dünya Savaşı sonrasında birkaç hayatta kalmak için şanslı. Golitsyn Manor - Zor tarihi olayları atlattı siteleri, biri, restore edilmiş müzeler olmak ve Rusya Federal programın koruması altına girdi var. kanatları, sığır ve at yarda, heykel, parkın, tapınaklar ile avlu korunmuş malikâne binaların içinde ...

malikanesi ve adının hikayesi

arazinin ilk söz edildiği sonradan Prens Golitsyn ait emlak oldu XVII yy bakın. O değirmen ile birlikte UGRESHA Manastırı aitti. Daha sonra 1702 yılında, o soylu bir aileden geliyordu Georgiy Stroganov, bir sanayici oğlu eline nakledildi. Başlangıçta bir değirmen gölet ve ardından çevredeki çorak oldu.

1716 yılında inşaat Blakherna Our Lady of Simge onuruna kutsandı kilise başladı. inşaat Kuzminki emlak tamamlanması Vlakhernskoe yeniden adlandırılan sonra. adı kimse değirmen dahil, tıpkı herhangi bir nedenle, hatırlamadığı uzun zaman önce verildi: Önceki sahibi KUZMA veya manastır KUZMA ve Daniel isimlerini giydi olsun. Neyse, 1740 yılında George Stroganov Kuzminki tek kullanımda alır ve yavaş yavaş geliştirmeye başlar. gölet oluşturulduğu Yani, şimdiye kadar korunmuştur olan bu.

emlak yeni sahibi olarak

1757 yılında gayrimenkul sahibi hafifleşir Prens Golitsyn Mikhail Mihayloviç - en seçkin soylu ailelerinden birinin oğlu Rektör Yardımcısı kardeş. Onların ailede dört şube vardı, üç torunları bugün yaşamaktadır. Anne Stroganov Golitsyn yaptığı evlilik 518 dönüm arazi ve gayrimenkul kendisi Vlakhernskoe şeklinde onun çeyizi için aldıktan sonra. Bu devrime kadar soylu ailenin elinde kaldı.

malikanesi gelişimi

Düğünden sonra, kızı Stroganov konak Kuzminki içinde Golitsyn dönüştürdü yararlanabilmektedir. eski ev çok ilgi peyzaj tasarımına ödenen yeniden inşa edildi. Şu anda takdir edilebilir dört göletler, Özellikle dikkat çekici bir kaskad. İngilizce park toprak sahiplerini ve soyluları komşu için bir model olarak hizmet etmiştir. Neredeyse tüm binalar yeniden inşa edildi: banliyö, at ve sığır yarda, bir kilise, bir marina.

Prens Michael ölümü oğlunun eline geldikten sonra - Sergei Mihayloviç'e (- torunu bazı açıklamalara göre). malikanesinde altında Golitsyn "Kuzminki" çok iyi o St. Petersburg yakınlarındaki Pavlovsk ve Peterhof kenti ile karşılaştırıldığında, mimarisi ile tanınır hale gelmiştir.

SM Golitsyn büyük sanayici ve sahip olunan demir döküm oldu. Böyle kapıları, banklar ve heykeller olarak peyzaj mimarlığı Tüm başyapıtları, üzerlerinde döküldü. anıtlar, fenerler, girandole ve diğer oluşturmak için küçük mimari formlar Prens böyle Rossi, Kompioni gibi sanatçılar davet AG Grigoriyev, bir Voronikhin, M. Bykovsky ve diğerleri. Bir bina ve peyzaj tasarımı başyapıtı dönüştü, Kuzminki içinde emlak Golitsyn sanat severler arasında Rus Versailles aradım.

emlak ileri kaderi

Manor ve güzel şimdi Sergei Mihayloviç Prince ölüme genişletti. Ölümünün İspanya'ya büyükelçi olarak görev yaptı yeğeni Mikhail Alexandrovich, geçirilen malikane Prens Golitsyn "Vlakhernskoe-Kuzminki" sonra. emlak neredeyse gelmedi.

Kuzminki Daha Sonra konak Golitsyn oğlu Sergei Mihayloviç'e gitti. emlak, Prens Dubrovitsy taşındı ... yıkımı geliyor görevlilerinin personel, oda villa için kiralar azaltır. Orada bile turistler için birçok binayı tamamlandı.

Golitsyn ait emlak oğlu Sergei Sergeyevich gittiğinde, Birinci Dünya Savaşı idi. emlak binaların bir kısmı memurları için hastaneye getirildi. Çünkü onların ihmal, orada, bir ateş oldu malikane ve Batı kanadını yaktı - bu binalar ahşap yapılmıştır.

1918 yılında emlak Golitsyn Deneysel Veteriner Tıp Enstitüsü tarafından sahibi. Değerli metalleri içeren ürünler, yeni bir devletin lehine kaldırılmış, demir şaheserleri haddehanesi sevk dökmek. Eski kilise yapımı tatil Evden. 1941 yılında Alman ordusunun sürekli bombardıman rağmen emlak Golitsyn neredeyse etkilenmez.

1960 yılında emlak, ihmal giren eseri statüsü aldı. Kuzminki Parkı popüler bir tatil ve kültür etkinlikleriyle bir merkez haline gelmiştir.

ön bahçe

Kuzminki (Müze-Estate) sergisi ile başlayan "ön bahçesinde." Köşk, Batı ve Doğu kanatlar, Gelen Köprüsü, Ana Avlu kapıları, çit yarda ve Mısır Pavilion (mutfak): Bu özel dikkat hak birçok öğeleri içermektedir.

Ön bahçe mimarı Igor Egorov tarafından tasarlanmıştır topraklarının geri kalanından ayırmak için, o bir çitle çevrili ve Golitsyn su ile doldurulmuş bir hendek ile çevrili. fenerlerle Gelen Köprüsü yoluyla olabilir malikane almak için. Tüm binalar tarafından planlandığı gibi açıkça görülebilir olması gerekiyordu, bu yüzden avlu çiçek yatak ve düşük çalılar ile dekore edilmiş. Mısırlı pavyon mutfak olarak kullanılmıştır.

Ensemble "Kuzminki Parkı"

Bugüne kadar, Kuzminki Parkı doğa ve mimarinin eserlerin bir komplekstir. Bu İngilizce ve Fransızca parklarda olduğu, çağlayan Kuzminskaya göletler, baraj, Grottoes, aslan marina Little House. Parks şimdi halka çeşitli etkinlikler kendilerine tutulur neredeyse tamamen açıktır. ziyaretçi ve muhteşem göletler açıktır. İstisna kuruma ait topraklarının sadece bir kısmıdır.

Üst Kuz'minskii, alt Kuz'minskii, Shibaevsky, turna: kademeli dört havuzları oluşur. İlk aslan iskele üzerinde bulunan. Bu tekne önce onunla başladı. Eski bir değirmen yeniden ev tesisinde baraj üst ve alt havuzlar, arasında. Bir gecede kaldı misafirlerini ağırlıyor.

İki ana yelken - - odnoarochnogo ve üç kemer Bir tarafta şimdi kabare gösterileri düzenledi, diğer yandan edilir konumuyla Müzik Pavyonu oldu. Golitsyn evrelendirildi ilk tiyatro performanslarında ana ve misafirler zorlar. sonradan tahrif yeniden inşa edildi Aşağı Göleti bulunduğu Aviary kıyısında,.

Gayrimenkulün üzerinde Tapınağı

Golitsyn Manor kesin çünkü bu tapınağın ikinci isim var. Çar Aleksey Mihayloviç eski sahibi Stroganov Emlak liste blachernitissa verdi. Bunu saklamak için, ve yıllar 1716-1720 yılında ahşap bir kilise inşa edilmiştir.

Golitsyn kilise yeniden inşa - şimdi duvarları taş yapılmıştır. Napolyon'un askerleri bunu harap, ama emlak sahipleri tapınak restore savaştan sonra, mermer iconostasis, kilise kulesi üzerindeki saat ve rededicated yüklü.

o 3 kat tamamlandıktan 1929 sonra ilk kilise Enstitüsü tesislerinde hizmetine sonra bir hostel dönüşmüş ve. 1990'dan sonra kilise Rus Ortodoks Kilisesi ve yenilenmiş bir piskoposluk aktarıldı.

Kuzminok almak için nasıl

Aslında, Kuzminki içinde Golitsyn malikanesini temsil bugün müze, biz nitelendirdiler sadece manzaraları olduğunu. Bu balkon, heykel, at ve sığır bahçesinde ve çok daha fazlası. Bir gün tüm sergiler yeterli yoktu keşfetmek için, bu yüzden burada birkaç kez gelip daha iyidir.

müze emlak almak için zor değildir. "Kuzminki" metro istasyonuna almak için ve 15-20 dakika yürümek için yeterli. Yani müzeye ana girişine alabilirsiniz. nadiren metro yolculuğu veya bir yürüyüşe olacak hızlı gitmek, çünkü çabuk bir emlak belirli risklerle almak için, servisi kullanmak, ancak.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.