KanunSağlık ve güvenlik

Suda MPC

İzin verilen azami konsantrasyon (MPC) zararlı elemanlar durumu davranır monte edilir norm hijyenik düzenlemeler. yasa uyarınca ihlal edenlere hangi sorumluluk için bir suçtur bu sınırları uyulmaması. Suda MPC oranı bir kişinin sağlık veya hayatı zarar gerektirmez içeriği olan kirleticiler için sınır değerler, ilgili talimatlar verilmektedir.

toksik elementlerin ana kaynakları sayısız endüstriyel kompleks kurumsal çalışıyor. Bunların emisyon yeterince kuvvetli hava kirleten toprak ve su. Bizim çevre üzerinde olumsuz bir etkiye sahip kimyasal elementler, insanlara tehlike derecelerine göre gruplara ayrılabilir. Bu tehlike maddeleri içerir:

- Acil bir;

- Yüksek;

- orta.

Tehlikeli unsurların bir grup da vardır.

Çeşitli su MPC kimyasal maddeler özel olarak tasarlanmış bir tablo dahil edilmiştir. Aynı zamanda, farklı formüller vardır kullanımı mümkün toksinlerin tolerans sınırı hesaplamak mümkün kılar. Bunlar beşeri su için kontrol tedbirlerinin uzmanlar için kullanılmaktadır. Bu gibi eylemler herhangi birimiz kullanabilir. O Evinizde içme suyunun durumunu analiz etmek ve onun içinde çeşitli unsurları bulma müsaade normlarına karşılaştırmak yeterli olacaktır. Örneğin, litre başına miligram cinsinden daha yüksek olmamalıdır:

- Kuru kalıntı - 1000 'dir

- sülfat - 500;

- klorürler - 350;

- Bakır - 1;

- çinko - 5;

- Demir - 0.3;

- manganez - 0.1;

- kalıntı polifosfat - 3.5.

Toplam suyun sertliği litre başına yedi miligram aşmamalıdır.

Bu çok önemli ve toprak durumun kontrolü olduğunu. Bu toprak pil ve filtre farklı bileşiklerdir. MPC atık su, üst sabit bir geçiş olarak toprağa sürekli olarak boşaltılır, ayrıca, standartlarına uymalıdır zararlı madde ile yeterli derecede bütün çevreyi kirletir.

sıhhi normlarına göre toprağın daha fazla olabilir:

- 0.02 mg / kg benzopiren;

- 3 mg / kg bakır,

- 130 mg / kg nitrat;

- toluen, 0.3 mg / kg;

- / kg çinko 23mg.

Eğer çevre kontrolü ile anlaşma sularda izin verilen maksimum konsantrasyon aşıyorsa, bu fenomenin nedenini belirleyecek. Çoğu zaman, kimyasal maddelerin doğası sayısında bir artış, genel evsel atık etkilemektedir. Şu anda, bir sorun fosfat ve azot bileşikleri, özellikle akut bir tedavi sudur. Bu sorunu çözmek için, üç farklı yaklaşımlar kullanabiliriz:

- Kimya;

- biyolojisi;

- İlk iki yöntemden koleksiyonu.

kimyasal temizlik kullanılarak su içinde düzenleyici sınır değerleri bilgilendirme çözünmeyen, özel bir kap tabanına çöker, oluşum metalfosfatov kapsar. Bu işlem maddeleri aracılığıyla gerçekleşir. kimyasal saflaştırma yöntemi kullanılarak yaygın endüstriyel tesislerde kullanılır. Bu çalışmalar, yalnızca özel eğitimli personel olabilir yürütülmesi.

fosforik ya da P-bakteri, su, bir biyolojik arıtma bu yöntemi kullanırken. Izin verilen maksimum konsantrasyon önlemek için modern, doğal bir yaklaşımdır. Tedavi tanklarının Özel alanlar aerobik ve anaerobik bakteriler alternatif beslenir. Bu tür bir yöntem biyolojik filtrelere, septik tanklar ve havalandırma tankı kullanılır.

su arıtma sistemlerinde kullanılan biyolojik ve kimyasal yöntemlerle toplanması nerede yabancı maddelerin ayrışma reaksiyonunu hızlandıracak ve geliştirmek için bir ihtiyaç vardır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.