Haberler ve ToplumÜnlüler

Milda Draule: biyografi, başarılar ve ilginç bilgiler

İnsan, ölümcül kadınlarla ilgili birçok hikayeyi bilir. Genellikle tarihteki rolü abartılıdır ve bazen kendilerine atfedilen eylemler aslında bir kurgu ve bir efsaneyi icat etmeye her zaman hazır olan yazarların, gazetecilerin ve kalabalığın hayal gücünün hayal ürünüdür. Elbette, Milda Draula, Mata Hari, Anna Boleyn veya edebi Carmen ile rekabet edemez. Ancak, onun hakkında söylenenler doğruysa, ülkemizin tarihi, kocası ve Sergey Kirov'la olan ilişkisi yüzünden çok acı çekti.

Milda Draule: kısa bir biyografi (çocukluk)

Bu kadının çocukluğundan çok az şey biliniyor. Milda Petrovna Draule, 1901'de St. Petersburg'da eski Letonyalı emek ailesinde dünyaya geldi. En azından parti biyografisinde yazılmıştı. Diğer kaynaklara göre, Ekim Devrimi'nden önce babası Luga semtindeki mülk idareciydi. Her neyse, kız St Petersburg kadın spor salonlarından birinde öğrenmeyi ve daha sonra gerçek okuldan mezun olmayı başardı.

evlilik

19 yaşındayken, Milda Draula Bolşevik Partisine katıldı. Altı yıl sonra Luga'da o zaman Komsomol'daki yerel bölge komitesinin başında çalışan Leonid Nikolayev ile görüştü. Genç adam çok küçüktü ve tuhaf bir görünümü vardı, çünkü çocukluğunda raşitizm vardı. Aksine, Milda oldukça tatlı ve çekici bir kahverengi saçlı kadındı. Leonid kıza aşık olmuş ve onun duygularına cevap vermezse onu öldürmeye söz vermişti bile. Belki de böyle bir tutku, teklifini kabul ettiği için Milda Draule'nin gururunu gururlandırdı. Buna ek olarak, Nikolayev, annesiyle kız kardeşleri onunla yaşadığı Leningrad'a geri dönecek ve kız il Luga'da vejetasyon yapmak istemedi.

Kuzey Başkentinde Yaşam

Yakında genç aile kuzey başkentine taşındı ve 1927'de Milda Petrovna Draule Marx'ın oğlu doğdu. Leningrad'da çiftin o zamanlar çok iyi yaşam koşulları vardı. Kasabanın yarısı ortak dairelerde bulunuyorsa, Batenin Caddesi'ndeki bir kooperatif evinde 3 odadan oluşan ayrı bir dairede yaşıyorlardı! Üstelik, Milda Draule, Smolny'deki Leningrad Bölgesel Parti Komitesi'nde çalıştı ve iyi bir maaş aldı; bu nedenle ailenin hiçbir şeye ihtiyacı yok.

S. M. Kirov

Sergei Mironovich, 30'ların başında zaten Politbüro üyesi ve CPSU'nun Leningrad Bölge Komitesi'nin ilk sekreteri idi. Aile yaşamı iyi geçmedi ve herkes bunu biliyordu. Partinin görevlisinin ilk karısı çok erken öldü ve sivil karısı Maria Marcus 1933'e kadar felç etti. Kirov bir keşiş değildi ve eski Mariinsky Tiyatrosunun sanatçılarıyla yaptığı maceraları efsanelerdi.

SM Kirov ile ilişkiler

Söylentilere göre, bölge komitesinde çalışan güzel bir Letonca ilk sekreterin dikkatini çekmeye yardımcı olamadı. Bilinir ki, bir hostes-garson gibi birisi olarak sürekli olarak obkomovskih partilerine katılmaya davet edildi. Hatta bir gün bir kadının tatilini Kirov'la geçirdiğini söylediler. Buna ek olarak, Sergei Mironovich, Nikolayev'e hiç benzemeyen Milda - Leonid'in küçük oğlu babalık görevine alındı. Adalet adına, Milda ile Kirov arasındaki bağlantı hakkında belgesel bir kanıt bulunmadığı söylenmelidir. Bununla birlikte, dolaylı deliller, cinayet gününde bölgesel komitede bulunduğu gerçeğidir; ancak 1933 yılının başlarında ilk sekreter Milda'yı yüksek maaşlı bir pozisyon için ağır sanayi yönetimine devretti. Muhtemelen, bu, romanlarında söylentilere son vermek için yapıldı.

Milda ailesindeki durum

Biyografisi uzun zamandır bilinmeyen halini almış olan eşi Milda Draula, kendine güvenen kişilerin ırklarından geldi. 1933'te demiryollarıyla çalışmak için eyalete gitmek için bir parti görevi verildi. O günlerde, reddetme, parti disiplini için büyük çapta bir ihlal demekti. Ancak, görünüşe göre, Nikolayev, Leningrad'da olmadan yapamayacağını ve bir iş gezisine katılmadığına inanıyordu. Sonuç olarak, Parti Tarihi Enstitüsünün komisyon üyeliğinden mahrum bırakılmış ve tüm görevlerden uzaklaştırılmıştır. Dolayısıyla Nikolaev yalnızca geçim kaynağı olmaksızın işsiz kalmadı, aynı zamanda yiyecek kartlarını kaybetti . Dört kişilik bir aile, tamamen şikayet etmeyen, kariyer yapmış, oğullarıyla ilgilenen Milda'nın pahasına tamamen doluydu ve söylentilere göre kentteki ilk kişinin ilgisinden mahrum değildi.

İlk deneme

Nikolaev'in daha sonra iddia ettiği gibi, 15 Ekim 1934'te Kirov'u Krasnye Zory Caddesi'ndeki evinde öldürmek için ilk girişimde bulunmayı planlıyordu. Ancak muhafızlar tarafından gözaltına alındı. Nikolaev bir üyelik kartı ve serbest bırakılmasından sonra silah taşıma izni sundu. Rahatlamak için bir buçuk saat beklemek zorunda kaldı. Ve bu süre içinde işyerinde iyileşme için birkaç girişimde bulundu ve kendisine sanatoryuma bir bilet vermesini istedi. Nikolayev reddedilmedi, ancak başlangıçta Karadeniz'i ziyaret etmeyi umduğu için banliyölerine gitmek istemedi.

öldürme

1 Aralık 1934, bir nöbet partisi bileti sundu, kocası Draula Smolny'ye girdi. 16: 30'da Kirov'u ofisinden uzak olmayan üçüncü kat koridorunda gördü ve başının arkasından vurdu. Sonra Leonid intihar etmeye çalıştı. Ancak, heyecandan, kaçırdı ve bilinç kaybetti. Cezaevi gözaltına alınıp Nikolayev'in saat 9'da psikiyatri hastanesine kaldırıldı. Daha sonra, katil, kalabalığın huzurunda Kirov'a ateş edeceğini ve hatırlanması gereken bir şeyi bağıracağını iddia etti. Ancak, koridorda bir şans toplantısı planlarını kökten değiştirdi.

soruşturma

En yüksek parti çevrelerinde bulunan ve şahsen Nikolaev ve Kirov ailesini tanıyan kişiler arasında Kirov'un öldürülmesinden sonraki ilk günlerde çeşitli söylentiler vardı. Dolayısıyla, Matilda'nın boşanma talebinde bulunacağını söylediler, böylece eş eşini kaldırdı. Opera ve Bale Tiyatrosu'nda özellikle dedikodular yapıldı, çünkü bazı sanatçılar Draula'yı Kirov'la başarısı için affedemedi.

L. Nikolaev 6 Aralık'a kadar suç ortağı olmaksızın bir cinayet işlediği konusunda ısrar etti. Sonra Zinovyeviler arasında "asistanlar" olduğu ortaya çıktı, başlangıçta neredeyse ilk sorgulamalar sırasında Stalin "öngördü" dedi.

Bölgesel komitenin ilk sekreterinin sevgi işleri hakkında fısıldayan bütün "bale kadınları", Yoldaş Kirov hakkında iftira yaymakla cezalandırıldı. Nikolaev ve onun "suç ortakları" 28 Aralık'ta vuruldu.

Matilda'nın kaderi

Draule, Sergei Kirov'un öldürülmesinden sonraki ilk saatlerde sorguya çekildi. Kocanın en büyük depresyonda olduğunu ve sağlık sorunları yaşadığını söyledi. Kadın serbest bırakıldı, ancak hemen Komünist Parti'den atıldı. Aralık 1934'te tutuklandı ve Mart 1935'te vuruldu.

Etkilenen çocuklar ve çocuklar Milda Draule. İkisi de bir yetimhaneye verildi. 2005 yılında Marx'ın en büyük oğlu, kardeşi Leonid'e olan siyasi baskıdan kurtulmasının farkına vardı - bilinmiyor.

Milge Petrovna Draule, 1990 yılında Sergei Mironovich Kirov'un cinayetine karıştığına dair hiçbir kanıt oluşturulmadığı için ölümünden sonra rehabilite edildi.

Artık Milda Draula'nın nerede yaşadığını, yaptığı şeyi, sevgi ön cephesinde ne gibi başarılar elde ettiğini ve kocası Leonid Nikolayev'in kim olduğunu biliyorsun. Muhtemelen, kocanın kıskançlığının, Stalin döneminin siyasal baskılarındaki canavarca makinenin volanını başlatan trajediye neden olup olmadığından emin olamayız.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.