SağlıkHastalıklar ve Koşullar

Subseröz rahim kanseri ve tedavisi

Subserozal veya sözde podbryushinnye miyom rahim huylu hormona bağımlı tümör, kas tabakası olarak, bu tür patoloji çeşitleri birini temsil eder.

Çoğu zaman subserozal miyom Üreme çağı olan kadınlarda gelişir. Bunun nedeni

- östrojenler seviyesini yükselterek (kadın seks hormonları)

- nörohumoral düzenlenmesini sağlamak yüksek subkortikal merkezlerinin bozulması (talamus, hipotalamus)

- Bağışıklık sisteminin patoloji,

- bağlı besin ve oksijen yetersiz tedarik meydana rahim dokularında metabolik süreçlerin bir ihlali

- kalıtım.

Subserozal histeromiyom düğümü, karın boşluğunda yönünde büyüme eşlik. Iyi huylu tümör kas duvara bitişik ya da başka ince bir bacak ile birbirine bağlanmış geniş bir taban üzerinde meydana gelebilir. O serbestçe karın içine yerleştirilmiş kalır veya doğrudan ona bağlar içine rahim kısa bir mesafede yer alır, bu yüzden de bunun otshnurovyvanie da mümkündür.

Subserozal miyomlar , tekli veya çoklu olabilir. Böyle bir düğüm birimi, bu açık bir şekilde modifiye edilmiş bir kas lifleri çevreleyen doku kapsül, ayrılır. düğüm boyutları farklı olabilir - 10 mm arasında cm arasında olabilir. Büyük birimleri çok nadirdir. metabolik süreçlerin etkinliğine bağlı olarak subserozal miyom büyüme kendi hızında, bunun sonucunda basit ve prolifere olabilir. çok daha hızlı boyutunu artırmak çoğalan.

Bu hastalığın yaygın semptomları ile karakterize edilir, karında adet döngüsü, gebelik, düşük, kısırlık, ağrı ihlal eder. Her ne kadar subserozal miyomlar adet ve üreme fonksiyonunu neden olabilir unutulmamalıdır. Ağrı hissi periyodik gerçekleşme olasılığı daha, ama onların kazanç tümör büyümesinin neden olur. Ayrıca ağrı durumda adet döngüsünün düğüm yer, doku trofizmini ve faz etkiler. Subseröz rahim normal işleyişini bozmak, komşu organların sıkıştırma daha büyük potansiyel myom. Bu durum serviks içinde myom yerde en yaygın olduğu - barsak hareketleri ve idrar yapma problemleri vardır.

şiddetli ağrı ortaya çıkması ve vücut sıcaklığında bir artış subserozal Fibroidler için en tipik olan yetersiz beslenme doku bağlı başlangıçlı torsiyon birimi bacaklar veya nekroz ile karakterize edilir. Ani hareketler yaparken bükülme neden olabilir. Buna ek olarak, şiddetli ağrı, aynı zamanda baş dönmesi, bayılma, terleme, sadece orada artmış kalp hızı. Patolojik oluşumun trofik bozukluklar nedeniyle atrofik süreçlerin gelişimi mümkündür. Bu durumda, hastadan hiçbir şikayetleri vardır.

Bu tümör östrojen seviyelerinde bir artışa çoğu kez oluştuğu için, genellikle hastalar da bir araya endometrial hiperplazi ve Anovulasyon.

Belki asemptomatik ilerleme subserozal myom. Bu klinik bulgular veri jinekolojik muayene, ultrason ve histeroskopi temelinde, böyle bir durumda, rutin denetimlere bulunur. Özel teknikler teşhis etmek değil, aynı zamanda tümörün yeri ve büyüklüğünü tespit etmek ve gelişim dinamiklerini takip yalnızca izin verir.

subserozal tespit ederse histeromiyom, tedavi başlangıçta düzeltme gücünü ve hormon terapisi içeren, muhafazakar. cerrahinin gerekli hacim büyüklüğü ve tümörün yeri, eğilimi malignite ve hastanın yaşına bağlıdır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.