GüzellikBakım ürünleri

Kadınlar ve erkekler için vazgeçilmez yağlardan Tarifler parfümler

taze kesilmiş çimen kokusu favori çocukluk tatlı darbeler kafe aroması, toplar olsun, pencereden dışarı duyabiliyorum mu geçer yabancıya kolonya deniz tazelik kısacık ipucu kokulu olsun - çeşitli koku bilinçaltı cevaplarından milyonlarca her biri için özel bir şekilde. Bir çok algı, kişisel deneyim, kişisel tercihleri bireysel özelliklerine bağlıdır. Beklendiği gibi, parfüm kozmetik üretimin toplam hacminde böyle etkileyici bir niş alır ve kendileri için bakım - yani insanları uzun farklı kokular ruh düzenleyen ve birçok duyguları önceden belirlemek, dünyaya anki tutum değiştirmek ve böylece ruh halini etkileyebilir ve anlamışlardır.

Günümüz piyasasında pahalı kompozisyonların parçası olarak açıkça ayırt alkollü notları gibi tüm kadınları ve erkekleri alkol parfüm tarafından ağırlıklı olarak temsil edilir ve edilmez. Ticari kokuları bir alternatif var mı? Kesinlikle! esansiyel yağların - Üstelik, herkes kendi ruhları yapabilmektedir. En iyi tatlar Tarifler aşağıda sunulmuştur. Eğer bunlardan herhangi sevmişimdir yoksa, kendi parfümler hazırlarken üzerinde tavsiyesine uyup yalnızca sizin koku aksine bir şey yaratmak.

kokuların türleriyle aşinalık

uçucu yağların bütün içkiler tarifleri yine parfümü farklı familyaya ait koku veren maddelerin karışımları tercih edilir. naziksiniz deri ve giysi bunları giymek rahat olacak o kadar senin gibi kokuyor biliyor: kendi benzersiz bileşimini karıştırmak için fırsatı kaçırmamak için, önce soruyu sormalıyız?

Aşağıda önemli mono-tatlar listesidir. sonra aşağıdaki sütunları içeren bir tablo çizmek, çıktısını veya kağıda yazın: "bakım", "şiddetle sevmediğim" "I like". Her adının yanında uygun sütunlara bir kene koydu. Tabloda Dolum, sen esansiyel yağlardan ruhları tarifleri sizin için uygundur tam olarak ne ve yeni tütsü almak için karıştırılır ne maddeler bileceksiniz.

Temel mono-tatlar

 • Deri.
 • Misk.
 • Med.
 • Krem.
 • mum yakıyorum.
 • Yeşil tahta.
 • Kilise tütsü.
 • Tarçın.
 • Bir yağmur sonrası yeryüzü.
 • Taze ot kesti.
 • Noel Ağacı.
 • Taze çilek.
 • nane yaprakları.
 • Taze çarşafları aklanıyor.
 • Limonlar.
 • Bebek pudrası.
 • Manolya çiçekleri.
 • inciçiçeği.
 • Hanımeli.
 • Çiçekler gül.

Kullanacağınız bağımsız, soyut kokusu değil, parfüm, her lezzet düşünün. Ardından sütun "Çok fazla." Analiz uçucu yağların elde ettiğiniz parfüm tarifleri bu karakteristik özelliklerinin esas alınacaktır.

kategoriler koku

Çoğu insan aynı ailenin tatlar tercih edin. Örneğin:

 • Deri, misk, bal, kaymak, mum yakma - bu doğal hayvan esansları (aslında, misk, amber, misk, Castoreum (kunduz akışı)) kokuyor. doğal yağlar kokmuş vererek, çok keskin ve kötü koku gibi saf formda, bunlar koku isim zordur. Ancak, pek o kategori perakende yüzde yüz doğal madde de bulabilirsiniz; Uçucu yağların en popüler parfüm tarifleri, örneğin pahalı bileşenlerin zayıf yapay kopya kullanılmasını içerir. parfüm notları, karanlık ilkel, egzotik gizem temsil eder. cinsel istek neden maddeler - ilk bileşikler bu kategori insan vücudu salgılama kokuların ürünleri ile pek çok ortak olduğundan doğal afrodizyagin olduğu kabul edilir.
 • baharatlı, odunsu bir aile, acı tatlar - Ahşap, kilise tütsü, tarçın, yağmurdan sonra toprak, taze ot kesti. Olağan tüketiciler iyi tarçın veya karanfil olarak baharat mutfak notlar bilinmektedir. Bu sedir, meşe yosunu, sandal ağacı, güve otu ve mür koku düzenlemesini yanı sıra birçok başka tohumlar, kökler ve kabuğu içermektedir. Kendileri tarafından, bu esans, tart ekşi, acı ve hatta yakıcı olabilir. esansiyel yağlardan Birçok parfüm tarifleri yenileyip koku kıymetli kalbin kendi araçlarını güçlendirmek için baharatlı ve acı notlarınızı içeriyor. maddelerin ikinci kategori yaşam veren gücü hissetmek için, sabah kahvesi biraz tarçın eklemeyi deneyin. Sürece bir içki hazırlanırken, sıcak, heyecan verici aroması bütün evi doldurdu.
 • Noel ağacı, taze çilek, nane yaprakları, yeni yıkanmış keten ve limon taze, yeşil, reçineli, bitkisel kokuları ailesidir. Sağlıklı için, temiz kokular çam, okaliptüs, kafur, narenciye, lavanta ve balsam, hem de yemeklerde kullanılan otlar (kekik, fesleğen, biberiye) bazı olarak sayılabilir. Bu notlar genellikle erkek ve kadınlar için uçucu yağlar gelen ruhları tarifleri parçası olmasına rağmen, saf esans oldukça kötü ve hatta dayanılmaz gibi görünebilir. Hayal veya çam lezzetleri ile ev kimyasalları hissetmenize veya kafur batırılmış mothball için yeterlidir. Yine de, son parfüm ve bitkisel kokular parçası olarak çok tatlı veya nötr köşeli kompozisyon canlı not vererek karakterini değiştirir. Erkek tuvalet suları ve kolonya genellikle yeşil grubu maddelerinin biraz seyreltilmiş ara maddeler tamamen oluşur.
 • Bebek tozu, çiçek, manolya ve gül, müge, hanımeli - temsilcileri çiçek ailesi. Eğer aşağıda bulabilirsiniz yumuşaklığı, tatlılık ve olgunluk bir izlenim yaratmak, ancak konsantre formda olacaktır uçucu yağlar, yemek tarifleri arasında Çiçek parfüm, çok ağır, yapışkan kokular baş ağrısı veya mide bulantısı ve dulled duyuları neden olur. Bütün özü - sağ denge içinde; Aromatik çiçek kokuları oluşan bileşimler, şaşırtıcı özelliklere satın almıştır. Bunlar, zihin sakin stres rahatlatmak, dinlenmek ve hatta hafif öfori bir durum yaratır izin verir. En iyi kadın parfümü Yüzlerce çiçek esansları dayanmaktadır. ışık, uçucu koku zambak, nergis ve müge hariç, bu grup huzur ve olgunluk somutlaştırmak not edin.
 • Çoğu ticari parfüm ürünleri tatlar bu ailelerin bir karışımı dayanmaktadır. koku kalbini vurgulayan tam uyum sağlamak ve malzemeyi zıt yapılır kadınlar için vazgeçilmez yağlardan parfüm tarifleri gerçek bir yenilik yaratmak. uçucu yağlar ile seyreltildi çözücüler (çözücüler), ve tespit edici maddeler (genellikle iris rizom veya benzoin reçinesi) uçucu esans hızlı bir şekilde buharlaşmasına izin değil ise, koruyucu olarak kullanılır. Bu içeriklerin tüm kullanarak, kadınlar ve erkekler için uçucu yağlar kendi parfüm tarifi gelişebilir.

zevk deneyi

Herhangi bir modern parfümeri ürünlerinin temel bileşenleri - bunlar uçucu yağlar vardır. Sen süpermarket ve hipermarket ve eczanelerin uzmanlık bölümlerinde yanı sıra, sağlık, gıda mağazaları ve organik ürünlerde satın alabilirsiniz. Eğer böyle bir mağaza bulunmaktadır küçük bir kasabada, içinde yaşıyorsanız, posta siparişi veya internet üzerinden malzemelerle ilgilenen kitap.

favori lezzetlerini seçmek ve aile esansiyel yağların onların ilk seti alacak sonra, eğlenceli başlayabilirsiniz - deneyler. bileğinizin iç kısmında, gelecekteki kompozisyonlar için temel alınacak damla yağı, başlamak için, daha sonra çözücü bir damla ekleyin ve ciltte maddeleri karıştırmak için izin verir. Böyle bir ara sonuçlarına kişisel parfüm tarifleri esas alınacaktır - Koku ve düşünceli sonuçları değerlendirir. önemli ölçüde yorgunluk ve kokuların aşırı bolluğu ile dulled bu koku hatırlıyorum, bu yüzden çok uzun iç deneyler harcamak yok ve bir anda parçayı çok karışmaz - esansiyel yağlardan Elleri hemen her parfüm kompozisyonları, ana şey karıştırılabilir.

basit kombinasyonlar

Yani en azından kabaca birbirleriyle birleşerek neyi yağlar hayal, profesyonel parfümörlerin en basit örneklerini takip etmeye başlamak için deneyin. lavanta veya gül ile Böylece, klasik kuru içkiler ve aromatik karışımları pembe kullanılan kombinasyon tarçın ile artmıştır. gizem ve tutku gölge vermek için, küçük misk dizisi ekleyebilir.

Eğer uçucu yağların çiçek parfüm gibi popüler kombinasyonların tarifleri kesinlikle size kalbine hitap. yasemin ve portakal çiçeği ve daha hassas parfüm elde edilen tatlı karışımı, gül veya nergis ile misk ve amber bir bileşimidir.

Ağır bir Hint Silhat notu kullanın koku kalbi daha yeşil hale getirmek için, en moda parfüm tariflerde dahil. (Sevdalı tutku uyandırmaya uçucu yağlar,) Afrodizyaklar çiçekler için büyük bir katkı olacaktır. Lezzet esansları kolaylığı için geleneksel gül veya lavanta hayvanları yerini alabilir.

hazırlamak için erkekler kolonya misk aileden yola doğal maddeler olabilir yeşil ve baharatlı notları, veya tuvalet suyu daha iyi odaklanma. Parlak erkek parfüm balsamı, sedir veya sandal ağacı ya da tarçın aslında Misk karıştırılarak elde edilir.

o uçucu yağlar iyi bir parfüm yaratmak o kadar kolay olmadığını unutmayın. Tarifler çeşitli kokulu bileşenler içerir ve buket dengesine büyük önem gerekir. Yok aroması açık bir biçimde geri kalanını hakim olmamalıdır.

Başarılı bir parçanızı yükledikten sonra bir pipet kullanarak parfümün az miktarda hazırlamak ve özel dizüstü veya not defteri kaydırın. ayrıntılı olarak açıklar bütün deneyler ve icat senin parfüm tarifleri düzeltin. esansiyel yağlardan Elleri sadece tatlar, aynı zamanda daha pratik kompozisyonlar karışık olabilir: tıraş losyonu, banyo tuzu, masaj yağı ... Önemli olan - bizim defne dayanamaz olmadı.

ruhları "Hayat Güzeldir"

Eğer (kısa tutmak amacıyla bundan böyle sadece esans adıdır) aşağıdaki temel yağlar gereken bir canlı ve yaşamı onaylayan aroma oluşturmak için:

 • portakal 4 damla;
 • Meksika 10 damla limon;
 • Tatlı mandalina 6 damla;
 • 8 olibana damlacıkları;
 • 5 portakal çiçeği esansı düşer.

baz jojoba yağı, cilt 11 ml alınır.

Bir karıştırma kabına tabanını yerleştirin onlar listelenen sırayla tüm malzemeleri ekleyin ve karıştırın. Alkollü hazır. Bu koku hazırlanmasında baz yağın oranını azaltabilir, ancak bu durumda, bileşimin son konsantrasyonu% 15'i göz önünde tutulmalıdır.

Duyusal kadın parfüm

Üretim ve tüketim toplam hacim içinde parfüm bileşimlerinin tüm çeşitli de uçucu yağların kadın parfüm hakim olduğu mantıklıdır. Tarifler (aphrodisiacs ağır oryantal koku ve tatlı çiçek karışımı) çoğu zaman hayvan esansları içerir. Eğer çok hafif, uçucu kokuları favori renkleri tercih, ancak tutku ve günaha bir sevilen biri beklenmedik bir not sürpriz yapmak istiyorsanız, çiçek ve baharat bu temel yağlar karışımı deneyin:

 • baharatlı kişniş 5 damla;
 • Taze bergamot 6 damla;
 • Tatlı neroli 4 damla;
 • gül 3 damla.

Baz yağ 10-11 mi jojoba yağı sunar de listelenen sırada geriye kalan bileşenlerle harmanlanmıştır edilmesi. sıkıca kapağı, şişe içine dökün ve izlemek için bir hafta boyunca bırakın "çiçek". Sadece yedi gün parfüm sonra onların gerçek özelliklerini kazanmak ve size buket zenginliğini ve zerafetini kazanmak.

erkekler için Duyarlı parfüm

Tarifler erkek parfüm esansiyel yağların geleneksel olarak yeşil ve baharatlı tatlar dayanmaktadır. , Tutkulu şarkı oluşturun ani ve ilginç lavanta notun zamanki kokuları yola çıkarlar. Bunu yapmak için, atın:

 • 10 lavanta damla;
 • 20 kişniş damla;
 • sandal ağacı 22 damlası;
 • kırmızı sedir 23 damla;
 • 5 olibana damlacıkları.

Yüksek hacim için tasarlanmıştır, böylece temel bilgiler jojoba yağı tabanının 100-110 ml gerekecektir. Tüm malzemeleri basitçe karışıktır. Kullanım parfüm hemen can.

kendi elleriyle Kuru ruhlar

Metal madalyon Kuru içkiler - Bir hediye sevgili kız arkadaşı, anne veya kız kardeş için harika bir fikir. Katı kompozisyonlar çok dayanıklı, şaşırtıcı tutmak koku ve şaşırtıcı kompakt. favori tatlar Herhangi bir kuru (solid) sürümünü oluşturmak için modifiye edilebilir, ancak uzmanlar esansiyel yağlardan oryantal parfüm tarifleri denemek için ilk önerilir. genel yapısı aşağıdaki gibidir:

 • 3 yk. l. üzüm çekirdeği yağı;
 • 1 çorba kaşığı. l. Rafine edilmemiş hindistan cevizi yağı;
 • 1 çorba kaşığı. l. Herhangi bir şekilde, doğal balmumu;
 • Çeşitli temel yağlar 60-80 damlası (kombinasyonları alternatifler aşağıda gösterilmiştir).

Arzu edildiği takdirde, üzüm çekirdeği yağı, jojoba yağı, badem veya zeytin yağı gibi, herhangi bir başka baz ile ikame edilir.

talimat

esansiyel yağlardan Basit tarifleri ev parfümler genellikle bir prosedüre aşağı kaynatın - karıştırın. Bununla birlikte, katı bileşimlerin hazırlanması halinde daha karmaşık bir işlemdir:

 • ve bir su banyosu sıcakta baz yağların eklenmesi ile balmumu eritin. Karışım, tam olarak homojen olana kadar ısıtmak için devam edin.
 • Hemen ocaktan alınır ve kokulu yağların tam miktarını ekleyin. Şiddetle tamamen kombine bileşenlerin kadar karıştırın.
 • Kuru seçilen parfüm muhafaza etmek için bir kap içine dökün. o kesinlikle önerilmez tencere doğrudan bileşiminin dökülmesi - şahsen lezzet ile bir madalyon olmak için, pipet aldığınızdan emin olun.

seçenekleri kokuyor

uçucu yağların parfümler için diğer tarifler gibi, baharat karışımına dayalı, katı aromatik bileşimler oluşturmak için. Sert içkiler için ideal aşağıdaki kombinasyonlar, deneyin:

 • "Mutluluk" 35 üzüm turuncu 15 damla, lavanta alanı 20 damla, Roma papatya 8 damla, adaçayı ilaç 10 damla damla.
 • "Ahşap perisi": turuncu 45 damla, sedir 20 10 damla nane, biberiye 5 damla düşer.
 • "Toprak Peri": 20 dağ lavanta, mercanköşk 20 damla, kırmızı sedir 10 damla, tatlı ylang-ylang 3 damla düşer.
 • "Muse" 10 tarçın, karanfil 10 damla, vanilya 5 damla, bergamut 10 damla, turuncu 20 damla, boylu mazı 8 damla, 8 damla olibana, 3 damla baharatlı hindistan cevizi düşer.
 • "Çiçek romantizm" turuncu 20 damla, 8 dağ lavanta, 10 damla paçuli, kırmızı sedir 10 damla, tatlı ylang-ylang 5 damla taze bergamot 5 damla düşer.
 • "Sabah serinlik" 13 nane 13 damla baharat biberiye, limon tonik 8 damla, tıbbi adaçayı, ardıç 8 damla 8 damla düşer.
 • "Tatlı yaz" 10 damla dağ lavanta, papatya Tarla 8 damla kakule 4 damla, sedir 1 damla 1 damla sardunya veya yükseldi.
 • "Sıcak Kış": sandal ağacı 27 damla, vanilya 27 damla, üzüm 25 damla bergamot 20 damla.
 • "Enerji": greyfurt 17 damla, zencefil 14 damla, 13 vetiver düşer.
 • "Love Hayaller": gül 25 damla, kireç 10 damla, 10 vetiver damla.
 • "Sır": Turuncu 20 damla, ylang-ylang 15 damla, sedir ve sandal ağacı 12 damla.
 • "Kalıcı klasik" 17 damla dağ lavanta, biberiye baharatlı 6 damla limon otu 3 damla.
 • "Kuzey Işıkları": sandal ağacı damla 6 25 damla üzüm, mandalina 25 damla, zambak 10 damla, tatlı ylang-ylang 4 damla.
 • "Alacakaranlık": 40 lavanta, karanfil 10 damla, hindistan cevizi 6 damla, 8 damla vanilya, ylang-ylang tatlı 2 damla düşer.

Katı parfüm için temel kombinasyonları:

 • paçuli ve mandalina;
 • tatlı portakal, paçuli ve ylang-ylang;
 • lavanta ve sardunya;
 • sandal ağacı, gül ağacı ve greyfurt;
 • palmarozovoe tereyağı, vanilya ve bergamot;
 • yasemin, karanfil ve vanilya.

Sonuç

Birçok kişi haksız yere esansiyel yağlar gözardı. Parfüm (oryantal kokular), yukarıda bulacaksınız tarifleri sadece koku büyüleyici değildir - onlar etkili özel bir ruh hali yaratmak, stresi azaltmak ve hatta depresyon tedavisinde. Sizin için kompozisyon uygun seçmek için sadece gerekli olduğunu ve her an zevk kendi kişisel kaynağını açın ve mutluluk önceden tadına varılmasını enjekte etmek mümkün olacak bilerek yaşamın zorlukları aşmak olacaktır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.