ÇirkinlikAğaçlandırma

Spor keseleri ve sporlar nedir

Bitkilerin üreme organları - cinsel ya da eşeysiz üreme işlevi yerine özel bir eğitimdir. İlk çiçek antheridia, archegonia, ikinci taşınan - sporanjiyum. Bu küçük yazıda ikincisi özellikle dikkat edecektir. Yani, sporanjiyum nedir?

Genel kavramlar

Sporangiyumlar, - çok hücreli bir (daha yüksek bitkiler) ve sporların oluşturulduğu tek hücreli (alg) gövdeleri. Hiç gördünüz mü kalıp üzerinde ekmek? Aynı zamanda spor keseleri olan küçük siyah noktalar, ayırt etmek mümkündür. Böyle sporanjiyaya ise her biri bir kaç gün içinde yeni sporlarının yüz milyonlarca kadar oynar, en fazla 50.000 sporları içerebilir! Kalıp inanılmaz hızlı yayar nedeni budur.

Sporlar kaplı küçük boncuklar içinde tohum kesesi andırır. Sporangiyumlar Atkuyruğu, Lycopsida, eğreltiotu sporophylls üzerinde geliştirmek ve Sori (grup) toplanabilir veya tek olması.

üreme eğreltiotu

Herhangi eğrelti otu sporlardan büyüyebilir. eğrelti spor keseleri nedir? erkek ve dişi prothallia oluşturan mega- ve mega-ve mikrosporları üreten microsporangia: heterosporous eğrelti otu sporanjiyaya olarak iki türlüdür. yetişkin bitkilerin yapraklarının alt tarafında rastgele vuruş veya satırları, bulunduğu küçük topaklar, görebilirsiniz. soyu tükenmiş eğrelti otları şube ucunda yer almaktadır. Sporangiyumlar, eğreltiotu takviyeli bir kenar ya da sürekli bir kabuk meydana getirebilir.

üreme Sori için tabakanın bir bölümü ile birlikte toplanır ve soğuk, kuru bir odada depolanır kağıt ambalaj içinde kurumaya söndürüldü. Sen buzdolabında saklayın ve ekim önce sadece doğrudan paketi açabilir. eğrelti farklı türlerin sporlarının canlılığı birkaç gün ile 20 yıl, büyük ölçüde değişir. ekim için sporlar ayrıldı ve taslaklar konumu korunmaktadır. Paketi açmadan, hangi anlaşmazlıklar uyuyacağım, dokunmanız gerekir. Öyle değilse, o zaman sori bir bıçak kazımak gerekir. Sporlar, çok küçük ve kahverengi bir toz görünümleri anımsatır.

Mantarların üreme

Eşeysiz mantarların üreme miselyum'un özel dallarında geliştirmek belirli uyuşmazlıkların, kaynaklanmaktadır. Sporlar dışsal ve içsel olabilir. mantarların spor keseleri nedir? Bu özel hücreler olarak da adlandırılan sporangiosporami vardır. conidia - Eksojen sporlar adı konidiofor ve sporlar organlarda oluşturulur. Daha yüksek mantarlar sadece konıdı sporları genellikle daha düşük çoğaltmak.

Sporangiyumlar sporangiyoforlarla üzerine kurdu. sınırlı bir artış farklılık miselyum, daha kalın ve diğer özellikleri bu özel dalı.

Bu arada, kalıplar, insan ve hayvanlar için zararlı olabilir, güçlü bir zehir mikotoksin adı toksik maddeler üretmektedir. Bu amaçla, küflü ekmek veya diğer yemek yemeye gerek yoktur. Bir paket veya küflü gıda ile açık tekerlek seti dağıtmak ve yanlışlıkla havadan sporlar teneffüs veya küf dokunmak yeterlidir.

Umarım, şimdi ne tohum kesesi anlamak ve onlar bitkiler yeniden hangi spor oluşturmayan biliyoruz. Bazen tartışma zehirli olabilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.