SağlıkHastalıklar ve Koşullar

Spastik kolit: belirtiler, tedavi

Spastik kolit kolonun enflamatuar hastalıkların bir şeklidir. Motor bağırsak fonksiyonunu, yani rahatsız edilirse kolonun motilite, istemsizce ağrılı kasılmalara meydana kasılmalara neden bağırsağın. Kramplar genellikle karın farklı yerlerinde meydana gelir. Spastik kolit fonksiyonel bozukluklardır.

nedenleri

sebeplerinin başında hastalığın etiyolojisi kramp, karın böyle uzun ve korkular, stres, çatışma durumlarında, aşırı yorgunluk, alandaki hormonal dengesizlik olarak izole karakter nörojenik faktörler. Bu sebeple nedeniyle gebelik ve doğum sırasında, adet döngüsü ile ilişkili hormonal dengede devresel dalgalanmalara çoğu kadın doğasında spastik kolit.

Semptomlar ve işaretler

Hareket bozuklukları, motilite kalın bağırsağın karın bölgesinde somut oldukça ağrılı kramplar eşliğinde. Ağrı Yerelleştirme belirsiz olabilir. Genellikle spazmlar uyanma ve yedikten sonra bir gece sonra ortaya çıkar. Bildirim spastik kolit alternatif kabızlık ve ishal. Bu eşlik eder şişkinlik, mide gazı, yani gaz, büyük bağırsak boyunca ağrı. ishal Kabızlık alternatif, dışkı duygusal ya da sıvı olabilir. Ağır vakalarda, dışkı mukusu, kan kirleri görünür. Çocuklarda spastik kolit, iki veya üç doz halinde bir bağırsak hareketi tezahür, bağırsak hareketleri gibi bakmak "koyun dışkısı." ağrılı gecikme dışkılama işaretlenmiş. Çocuklar, yorgunluk uykusuzluk yaşayabilirler.

tanılama

Tanı testleri, onların şişme, yani bağırsak iltihabı bariz belirtileri doğrulayan kolon duvarları ateş basması, genellikle bilgilendirici. Karın palpasyon çalışma kolon boyunca ağrılı genişletilmiş alanlar spastik daralmaları, belirlemek için. Bağırsak duvarı iyi durumda kesilebilir.

Nasıl irritabl barsak sendromu tedavisinde nasıl?

Spastik kolit, bireysel tedavi, tek bir hasta tedavi stratejisi için uygun bir seçim gerektirir. Tedaviye Kombine, kapsamlı yaklaşım, psikolojik stres rahatlatır sindirim kolonun motorlu fonksiyonunu yeniden ve geliştirmek için en kısa sürede yardımcı olur. Fraksiyonel gücünün genel iyilik hali önerilen beslenme rejimi geliştirmek, spazmlar kaldırın. Bu bir parçası, fakat, bol vitamin ve besleyici olmamalıdır. Ağrılı spazmları varlığında özel antispazmodikler konu yeme rejimi ve restoratif rejimini tayin eder. Bazen doktor tıbbi bitkilerin tedavi, huzursuz bağırsak çalışmasını normalleştirmek yeteneği öngörmektedir. Birleştiren farklı tedaviler bir bütün olarak iki nokta üst üste ve bağırsak geri yardımcı olur. Spastik kolit tedaviye iyi yanıt, ancak bu tür sağlıklı yaşam tarzları, doğru beslenme, bağırsak spazmları etkileyen nedenlerin ortadan kaldırılması olarak önleyici tedbirler, iyileşmeyi hızlandırır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.