SağlıkHastalıklar ve Koşullar

Semptomlar ve tedavi: kediler içinde mycoplasmosis

kedilerde mycoplasmosis çok yaygındır. Bu hastalık Evi olmayan hayvanlar için değil, aynı zamanda çok iyi koşullardaki ezilmiş evcil hayvanlar için de karakterize edilir. mikoplazma bakterilerin - Hastalık yüzünden. Vücut içinde, çarpma ve fırtınalı enzimatik aktivitesinin sonucu toksik atık ürünler bırakın.

Çoğu zaman, kedi gözleri, ağız mukozasında saptanır mycoplasmosis. Mikoplazma hücresine nüfuz ve kendilerini yüzeye takmak gerekmez. Böylece aktif besinleri ve amonyak ve hidrojen peroksit gibi çok agresif ürünler, salgılar. Bu hastalığın belirtileri patojenin lokalizasyonu bağlıdır ve farklı olabilir. Çoğu zaman, ağız ve göz zarının iltihaplanması vardır. Aynı zamanda eklemlerin ve derinin mümkün tahrip edilmesidir. Mycoplasmosis az sıklıkla kedilerde böyle burun akıntısı gibi semptomları hapşırma tezahür nefes almada zorluk, göz deşarj. nedeniyle eklemlerde kronik inflamasyona iyileşmeyen yaralar deride görülen hastalığın ilerlemiş vakalarda topallık yoktur. Hasta hayvan gözler iltihap başlar. dişiler spontan abortus oluşabilir.

Kedilerde mycoplasmosis her yaşta ortaya çıkabilir. kedi, hastalık çok yaygındır. Enfeksiyonun tezahürü anlamlı fark yoktu mevcut değildir. Semptomlar pratikte yetişkin hayvanda aynıdır. Ama şiddeti derecesi biraz daha düşüktür. O kedi sokak getirilen veya safkan evcil kedilerin doğar farketmez çok önemlidir. şey mikoplazmalan neredeyse tüm sağlıklı hayvanlarda vücutta mevcut olmasıdır.

Vücudun bağışıklık güçlerinin güçlü zayıflaması sonucu - Birçok veterinerler kedi mycoplasmosis, şimdiden görülmeye belirtiler hangi inanıyoruz. Bu zayıf beslenme ve mineral ve vitamin eksikliği nedeniyle olabilir. Bu hastalığı tedavi etmek için doğru teşhis ise en etkili oldu. Eğer gelişmekte olan bir enfeksiyon şüpheleniyorsanız bir veterinere danışmak gerekir. tüm ilişkili semptomlar ortaya halinde, ilgili testlere atanacaktır. Evcil hayvan olarak bezlerden ağız ve göz mukozasında alınır ve laboratuara yönlendirecektir.

tanıyı kesinleştirmek durumunda, mikoplazma tedavisi antibiyotiklerle yapılır. Hastalık başlamış, bu süreç, karmaşık olabilir ve kediler göz kabuk kuvvetle yaşanıyor. Bu büyük ölçüde hastalık sitesinde antibiyotik maddelerin doğrudan etkisi engel olacaktır. Bu hastalığın karakteristik bir özelliği de hayvan sahipleri için kesinlikle güvenli olmasıdır. insanlara bulaşan kedilerde mycoplasmosis tüm ifadeler, yanlıştır. Bu başarıyla evde hayvan tedavi etmek mümkün kılar. zamanında tedavi tam iyileşme gözlenirse. Kendi başına, enfeksiyon çok bir kedi zararlı değildir zarar verirler.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.