FormasyonDiller

Neden bir insan dilini gerekir? Malzemeler için-akıl yürütme işler

Bazen en basit şeyleri düşünmüyorum: onlar var ve her şey ve tüm makinede bunları kullanmak. Burada, örneğin, neden bir erkek bir dil (ancak ağzınızda olan bir ve Konuşuyorum hangi bir) gerekir? Eğer bakarsak Sonuçta, öyle - hayvan dünyadan ayıran en önemli özelliklerinden biri. bunu kökenli değilse Ve belki, insanlar hala gelişim düşük seviyede yer olacaktır. Peki, neden bir erkek bir dil gerekir? deneyelim uygun olduğunu, konuyla ilgileneceğiz.

haberleşme araçları

Neden bir insan dilini gerekir? Herhangi bir toplumda, hatta en ilkel ve ilkel, her katılımcı istiyor ve diğer insanlarla etkileşim vardır. Bu diyalog olmadan var olamaz. Bir kişinin üzerinde alırsa arada, bilim adamlarına göre, ıssız bir adaya, o çılgınca olduğunu veya delirmek olasıdır çoğu durumda diğer insanlarla iletişim kurmak için hiçbir fırsatı varsa. Böylece, iletişim - Her temel gerekliliği ve gereklilik. Bir dil iletişim için bir araçtır.

İnsanlar neden Rus dilini gerekiyor?

Bazı diller şunlardır iletişim araçlarının farklı halkları arasındaki. Farklı milletler seçim dillerin kendileri biri için müzakere ve sorunu çözmek için en uygun olduğu, (ya da öylesine tarihsel olarak oluşmuş). O milyonlarca insanın için bir toplanma noktası savunmaktadır. uluslararası haberleşme araçları olan büyük ve güçlü bizim olduğunu. İnsanlar neden Rus dilini gerekiyor? Ve hatta hayal nasıl, örneğin, iletişim Eskimo ve Dağıstanlı veya birçok milletler yaşıyor ülkemizde, diğer herhangi temsilcileri. Onlar için Rus dili ulusal aynı ev ve kamu ve sosyal amaçlara hizmet eder.

çeşitlilik

son bilimsel verilere göre, gezegende Dünya dillerinin çok çeşitli (- 2500 Bazı araştırmacılar, bu rakam diğerlerine ise 6000 için geçti) üzerinde söylüyorlar. Eğer herhangi bir ülkenin ortalama vatandaşı sorarsanız Ancak, kesinlikle birçoğu daha az çağırır - sadece yüz. Bağımsız bir dil olarak kabul edilen ve bu küçük çalışmada bir lehçesi olup olmadığını belirlemede güçlük. medyanın cimri miktarı (birkaç yüz) tarafından konuşulan dil vardır. Bu diller Afrika, Polinezya bulunur. Ve Amerikalı Kızılderililerin 170 dilde insanlar (çoğunlukla yaşlı) sadece sınırlı bir grup söylemek ve bu diller yavaş yavaş dışarı ölüyor. Himalayalar, bu dillerde, Nijer Nehri havzasında, 160 civarında bulunmaktadır - 250'den fazla.

Kompleks ve basit dil

Varolan dillerin birçoğu yazı farkında değildir. Bazı - biçimleriyle çok orijinal. Böylece, Amerikan Hint dilinde Chippewa fiiller yaklaşık 6000 formları içinde. Dağıstan'da Ve Tabasaranca - 44 vaka. Haida dilinde - 70 kutuları ve Eskimolar dilinde - mevcut kez zaten 63 formları. Ama oyunculuk dilbilimcilerin dünyanın en zor biri Çince tanıdı: Simge karakterleri bunun yirmiden fazla milyon! En süper - Hawaii (Polinezya grubu lehçelerinden biri). Sadece 6 ünsüzleri ve 5 ünlüler vardır - kıskanılacak minimalist! Bu dillerden herhangi yukarıdaki duyguları, duyguları, konuşma iş ifade edebilir ama, kendileri ve ülke hakkında konuşun.

dilin rolü

Neden bir insan dil, toplumda rolünü gerekir? Bu sorular insanlığın en büyük kafasında yanıt aradı. Eğer tesbih ormanın derinliklerine gitmez Ama, eğer, o zaman kısaca ve açıkça söyleyebiliriz: bilgi ve tecrübeye sonraki geçişte bir nesilden gelen, insanları dil kullanarak. Ve yazılı olarak kaydedilir ve bir insan medeniyeti olduğunu andan içinde. Günümüz dünyasında birçok halkların dilleri bilimsel ve teknik ilerleme ile birlikte gelişen çok yönlü ekonomide uygulama, eğitim, tarihsel yönleri vardır.

Neden bir insan dilini gerekir? Okulda yazı

dil ve ana görevin kökenli hikaye dikkat etmelidir belirli bir konu üzerinde okulda denemeler yazarken - toplumda insanlar arasındaki iletişim ve - milletlerden temsilcileri arasında, eski çağlarda ve bugün dilin rolü hakkında konuşun. tema Ortaya "Neden bir insan dilini gerekir?" ülkelerin ve halkların tarihinin canlı örneklerle çıkarmıştır: Mevcut aşamada Rusça veya İngilizce için, birleştirme işlevi nedir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.