FormasyonÖykü

Sibirya'da Decembrists - bölge ve eyalet tarihinin en rolleri

Günümüzde, ki Kasım olmadan Rusya'nın tarihini hayal etmek imkansızdır. Bir hikaye gerçek veya sadece bir fantezi olup olmadığı her zaman artık şimdi açık olabilir efsanelerini ilgili birçok yazarlar tarafından beğenilmek ve. Sibirya Tarihi 19. yüzyılın yakından ki Kasım ile bağlantılıdır. Onlar feodal serf sistemine karşı mücadele başlangıcı oldu. birçok bakımdan olsa ki Kasım kaderi trajik, ama kitlelerin zihninde devrimci fikirlerin iletkenin bir tür haline geldi.

İlk hükümlülerin kaderi

Sibirya'da ilk Decembrists, 14 Aralık 1825 hemen sonra were değilken yürürlükte olan karşıt alt sınıfların 110 kişi rejiminin zaman. Bunlardan beşi hemen idam edildi ve bazı geri gelmek yasaktı bundan sonra 2 ila 20 yıllık bir süre için Sibirya'da sürgün ve ağır hapis cezalarına mahkum edildi. ayaklanmada diğer katılımcılar saflarına azaltılmış ve belirsiz çözüm için gönderilen ve diğerleri edildi - pratikte zor emek çok daha kötü çıktı kale, çalışmaya gitti.

Zaten 23 Temmuz 1826 8 hükümlü kaleden çerçeveli bulundu. zamanda Irkutsk'a yolu 37 gün boyunca temaslarda ve Decembrists yürüyerek vardı yapmak. Bütün bu sefer genel zincirinde sabitlendi ve her mahkum kendi polis konuldu. Ancak, varışta Sibirya'da Decembrists nispeten iyi koşullarda idi. Tüm bunlar daha sonra ki Kasım birçok vardı bir mason locası, bir üyesiydi Vali Yardımcısı Gorlov, rahatsız edilmiş olmasıydı. Zincirler çıkarıldı ve evin etrafında güvenlik, yani zayıflar serbestçe isteyeyim kime olanlar ile iletişim olabilir mahkum aslında. Hatta nedeniyle yüksek görevlilerinin sempati sert emeğin, ilk defa hizmet etmek gerekmez, ancak yargılandı kabartma İrkutsk liderlik için gibi, uzun sürmedi.

Ki Kasım eşleri

Özellikle kayda değer Sibirya'da Decembrists bile değildir ve her türlü medeni faydalarını vazgeçmek ve onlar kocalarına sadakat uğruna sürekli idi hayatını terk etmeye istekli eşleri. Bu gibi eylemler ardı ve toplumda algılanan olamaz, sadece sadık eşler için değil, aynı zamanda büyük bir tepki almış bir eylem olarak. Bu aslında neden Nicholas Ben örnek Prenses Troubetzkoy, suçlu bulundu ve sürgün, ve çocukları Sibirya doğumlu, fabrika çiftçiler olmak vardı eşi pozisyonu için, elbette, hatta eşleri hareket etmek zorunda ailelerin restorasyon önlemeye çalıştı.

Cezaevinde Decembrists hayat

Tabii ki, Decembrists sürgünde kendisi için çok sıradışı koşullarda - onlar, gardiyanlar acımasız ve isyancıların sağlığını izlemek zorunda çok üzüldüm çünkü sıkı çalışma ve çok kötü beslenmenin çok zor olduğu vardı ve onlarla başa imkansızdı 2 aydan fazla ayağa kalkamadım başkalarıyla birlikte çünkü. İlk kez Sibirya'da Decembrists zorbalık karşısında devrimci Rus tarihinde açlık grevine başladı.

Chita hapis

İlk mahkumlar sürgünde zaten iken, 70'den fazla kişi hala kale ve benzeri diğer cezaevlerinde kalmıştır. Zamanla, onlar Decembrists korkunç sıkıntı yaşamak zorunda yüzden kulübe sadece birkaç vardı Chitigsky hapis süresi, transfer edildiler. Ama onların birleşmiş durumda ve bunların çoğu da sadece sallayarak birbirlerine bildikleri için, tanımak için fırsat verdi. Bu süre içinde onlar meşgul edildi kazı veya millstones çavdar öğütülür. Kaçış başarısız oldu ve tutuklular kağıt ve mürekkep olamazdı rağmen, eşlerine aracılığıyla, bunlar dış dünya ile bağlı olan ve oldukça aktif yazışmalar yönetiliyordu.

Ki Kasım eşsiz misyonu ve onlar okuryazarlığı ve fen sadece öğrenmek istedim herkese öğreterek kitlelere eğitim taşıyorlardı söyledi. 19. yüzyılın başlarında, Sibirya derinliklerinde eğitimin devlet çok fakirdi, deneklerin sadece temelleri öğretildi, bu yüzden ki Kasım birçok gelişi eğitim popülerleşmesi katkıda bulunmuştur.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.