SağlıkHastalıklar ve Koşullar

Evde Varikoz Tedavisini Nasıl Gerçekleştirirsiniz?

Variköz venlerle damarlar elastikiyetlerini kaybederler ve gerginleşirler, bu nedenle venöz valfler normal şekilde çalışmayı bırakır. Kan durur, cildin altındaki diğer damarlara bulaşır. Aynı zamanda gerilir, şişlik var. Bacakların ağırlığı hissi vardır, şişlik var, baldır kasları krampları olabilir . Oluşturulan subkutanöz "düğümler" patlayabilir ve kanama meydana gelir ve bu sık sık hayat için bir tehlike oluşturur.

Varikoz tedavisini evde yapmak, hastalığın ilerlemesini önleyebilir ve yavaşlatabilir. Bununla birlikte, oluşma riski açılmamış bacak bölgelerinde kalır. Ancak evde variköz damarları önlemenin ve tedavi etmenin birçok yolu vardır. Her şeyden önce, bunlar özel fiziksel egzersizler ve jimnastik. İyi bir önleme, "huş" egzersiziyle yapılır. Sırt üstü yerde yatarken, sırt üstü omzunuza kaldırırken bacaklarınızı yukarı kaldırın. Bu duruş, aynı zamanda diğer sağlık sorunlarını ortadan kaldırmayı mümkün kılacaktır. Sonra küçük bir tepede ayak baş ucunda durarak topukları şık bir şekilde daha yüksek olarak 15-20 kez yükseltin. Bundan sonra 10 tane oturup çalış. Kompleksin sonunda, sırt üstü yatarken bisikletinizi tekmeleyin.

Özel jimnastiğe ek olarak, varisli ev tedavisi, şişmiş yorgun bacaklara buz dilimleri sürtünerek de yardımcı olur. Ayrıca, yorgun bacaklar soğuk suda 5-10 dakika düşürülebilir ve şişkin bölgeler hafif cımbızla alttan yukarıya masaj edilebilir. Sonra 10 dakika baş aşağı durun. Böylece damarlarda yük azalır ve ödem azalır. Bütün bu önlemlerin normal kan dolaşımının restorasyonuna katkıda bulunduğunu unutmayın.

Varikozun evde tedavisinin ayaklar için banyo yapılması önerilir. Hastalık çalışırken bacaklar için sıcak banyoların kontrendike olduğunu göz önünde bulundurmaya dikkat edin! Banyo, ısırgan otu, huş ağacı, dulavratotu yapraklarının verilmesinden hazırlanmalıdır. Bunun için bir litre kaynar suyun üç çorba kaşığı buharı dökün ve yarım saat ısrar edin. Ortaya çıkan infüzyon sıcak suyla karıştırılır, ayak banyosu yapılmalıdır. Bu iyi bir yardımcıdır ve papatya, kekik ve limon balsamı suyunun banyosundan tonik ve uyarıcı bir etkiye sahiptir. Bu bitkiler kaynar suyun litresi başına iki bardaklık demlenmelidir. Ayrıca, varikozun evde tedavisi ve metabolik süreçler üzerindeki uyarıcı etkisi, kekik suyu dönüşümü, ısırgan otu yaprakları ve huş ağacından bir banyoya sahip olacak. Bu karışım kaynar suyun litresi başına iki bardaklık demlenmelidir. Bacaklardaki kan dolaşımını artırmak için kaynar suyun bir litresi başına iki çorba kaşığı kadar miktarda demlenmiş keten tohumu banyosu kullanılması önerilir. Tüm ayak banyoları 20-30 dakika boyunca uygulanmalıdır.

Variköz damarların tedavisinde ayak maskeleri gibi iyi ispatlanmış yöntemler vardır. Esnekliği arttırmak için, iki bardak ezilmiş çilek ve ahududu maskesi hazırlanması önerilir. Bitkisel yağ, elma suyu ve bal maskeleri iyi süzülür. Beş yemek kaşığı bitkisel yağ, üç çorba kaşığı elma suyu ve iki kaşık bal oluşur. Metabolik süreçleri uyarmak için maya maskesi yardımcı olur. 50 gram mayayla 100 gram sıcak ekşi süt içinde seyreltilmelidir. Evdeki variköz için başka bir tedavi, besleyici bir maske ile yapılır. Yarım bardak bitkisel yağ ve aynı miktardaki domates suyu karıştırılmalıdır. Maskeleri uygulama prosedürleri 20 ila 30 dakika arasında olmalıdır. Yukarıdaki yöntemlerin yanısıra , vücuda temperleme yapmaya da ihtiyaç vardır . Bu , kan damarlarının daralması ve kan dolaşımının harekete geçirilmesi gibi önemli süreçleri etkiler ve varikoz damarlarının önlenmesinde mükemmel bir araçtır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.