ÇirkinlikTamirat

Sızıntı çatı ortadan kaldırmak. çatı Revizyon. Su Yalıtım TekhnoNIKOL

Birkaç yıl önce inşa edilmiş ikinci olan yüksek katlı binaların üst katlarında, neredeyse bütün sakinleri, şimdi çatı sızıntı sorunuyla karşı karşıya. Bu aynı zamanda özel evlerin sahipleri için de geçerlidir. Bir sızdıran çatı ile Yaşayan rahat denilen edilemez. Aynı nem artabilir içeride, leke, duvar kağıdı duvar ve tavan, ve sıvı osypletsya çekilecek görünür. Artmış nem seviyeleri kötü koku, kalıp ve küf neden olabilir. genellikle kablo devresinin neden olduğu için bu tür durumlar, tehlikelidir.

Gerek sızıntı çatısını onarmak için

Bazen nem sarkma kiriş etkisi altında, onlar çatı kirişleri gibi düşebilir. Bu özel bir evinin çatısında gelince, onarım evde yapan edilmelidir, ancak konut ve altyapı sektörüne ilişkin, sızıntı ile ilgili servis savaşmalıyız. Çalışmaya başlamadan önce, nedenleri acil yol açtı bilmek önemlidir. Sen teknolojinin çalışmaları aşina olmalıdır.

Çatı sızıntı türleri

Çatı sızıntıları ortadan kaldırmak Eğer sorunla başa çıkmak için nasıl çalıştığını anlamak sonra yapılabilir. Aralarında, problemlere yol çamur olarak anılacaktır kaçaklar, Çeşitleri:

 • yağmur;
 • kar;
 • kuru;
 • titreyen.

Yağmur sızıntı sırasında ya da çökeltme sonra ortaya çıkar. Bu durumda, çatı döşeme zarar gördüğünü tartışılabilir. Bazen yerleştirir dikey yakınlıklardan damlar. Eğer düz bir çatı ile çalışmak zorunda ise, bu baz deformasyon nedeniyle meydana geldiği varsayılabilir. kar erimesi ile ilişkili Kar kaçak. Saçak Su donar ve sıcaklığı genellikle sıfırın altında olukları vadiler. Bu yerlerde, don sızıntı neden olur sıvının bloke çıkış, oluşturulur.

Kuru bir sızıntı yoğunlaşma ve ıslak yalıtımlı oluşabilir. yağış ile ilişkili değildir Pırıltılı kaçak, bunlar yıl ve hava koşullarının zamanında bağlı değil. Onlar malzemedeki mikro çatlakları ve yükleme sırasında kullanılan teknolojinin ihlallerinin nedenidir.

bir çok katlı yapının sızıntı asfalt çatı ortadan kaldırılması

Eğer çatı kaçağı ortadan kaldırılması olacaksa, sen malzemenin tür kullanıldı anlamak gerekir. Bitüm çatı majör ya da yerel onarım gerektirebilir. Yerel iş çatının büyük bir kısmı performansını tuttu yeni kaplamalar üzerinde gerçekleştirilir. Bu amaç için, hasar gören alanın etrafında yaklaşık 50 cm çıkış, çatının bir parçayı kesmek için. delik, sıvı kauçuk veya polimer bileşiği dökmek için gereklidir. Kaplama artık elastik değilse, yama sızıntıları farklı yerlerde her zaman ortaya çıkar, kaydedilmez. Bu durumda, eski kaplama tabanına temizlenir ve çatı halı değiştirilir.

metal sızıntısı çatı ortadan kaldırmak

Metal tamiri çatı cihaz teknolojisi de hatalı montaj uyulmadığı sonra gerekli olabilir çatı pasta. Hatanın nedenini belirlemek için, ilk aşamada önemli olan, ve daha sonra boydan boya hasarı lehimlenmiş ve işlenmiş önleyici madde olması gerekir.

çok çatısına zarar varsa, sayfanın tamamını değiştirmelisiniz. Metal çatı tamiri bazen gevşek hale vidaları yerine konmasını gerektirir. Bu durumda, bunlar yenileriyle değiştirildi. Eski bağlantı elemanları, bu hiç mantıklı sıkılaştırmak için sonuç kısa ömürlü olacaktır. çatı malzemeleri dönemi yanlış seçilmiş olsaydı, tamamen Çatı filmleri değiştirmesi gerekir.

Bir apartmanın dikiş çatı ayakta ortadan kaldırmak sızıntı

özel bir ev çatısı sızıntı ortadan kaldırılması aşaması Montaj düzenlenmiştir durumunda gerekli olabilir , kalkık derzli çatı. Bu durumda Kusur genellikle arayüz yaprak meydana gelir. hadde yönteminin dikişler kaçak işleme daha bitümlü sızdırmazlık eklem ya da silikon madde ortadan kaldırabilir. metal ile olduğu gibi, katlanmış çatı alternatif olarak alüminyum vidalar kullanılarak yüklenir yamalar çıkıntı tam bir yedek sayfa gerektirebilir. o lehim yöntemi ile mümkün olduğunda Yasası.

sızıntı çatı zona eliminasyonu

Çatı sızıntıları ortadan kaldırmak zaman montaj kullanılan zona aşamasında durumunda gerekli olabilir. temel sorunlardan görevinde sıcaklık değişimleri sırasında meydana çatlaklar yapabilir. Böyle bir yol açabilir sorunu ve yanlış kurulum için. arızanın nedenine bağlı olarak, onarım çalışmalarının türünü seçmek için gereklidir. Termal etkiler, bireysel bölümlerin çarpıtma ve egzersiz kafes kiriş konstrüksiyonunun güçlendirilmesi eğer çatlama yol olmayacaktır. hasar miktarı eklemler çimentolu edilebilir azaltır.

kaçak sandığa ve çatı kirişleri arasındaki boşluğu sızdırmazlık getirdi Eğer önümüzdeki operasyon daha karmaşık, bunlar zona tamir bölümünün sökmesi sağlarlar. Bir sonraki adım hasar gördü sızdırmazlık istasyonu, kaldırmaktır. yamayı kurduktan sonra çatı yapıştırıcı veya sakız sabitleme harcamak gerekir. Usta rayların yeni veya eski parçaları kuracak ve sonra - fayans geri yükleyin. Böyle çalışmalar becerileri durumu yer alıyor.

Hazırlık araçları ve bakım için malzemeler

Çatının Revizyon sadece bazı malzeme ve araçların hazırlanması sonrasında yapılabilir. Aralarında gerektiği vurgulanır:

 • Bir gaz yakıcı;
 • mastik;
 • sakız bitüm;
 • süpürge;
 • Isı yalıtımı;
 • çatı kaplama malzemesi;
 • çatı kaplama malzemesinin kesilmesi için bıçağın
 • Bir bağlayıcı bir çözelti hazırlamak için çimento;
 • giysi.

Bir blowtorch gaz brülör ile karıştırılmamalıdır. malzemenin ısıtılması için, ilk kullanmaya çalışmaları için gibi daha fazla zaman ve çaba harcayacak önerilmez.

çatı Revizyon

Kapak ihmal durumundayken çatı Revizyon yürütülür ve yerel işlem yardımcı olmayacaktır. Bu durumda, demontaj ve eski çatı pasta yerine gerekli olacaktır. Kaldırma çatı sökülmesi sonra gerçekleştirilen şap ve yalıtım çıkarılmasıdır.

Oluk sisteminin bir buhar bariyeri restorasyonunu gerçekleştirmek ve sıraya koymak için gerekli olacaktır. Ustalar, bir ısıtıcı koymak huni göçünü monte edip bir çimento şap koyacağız. Yüzeyi kuruduktan sonra hazırlanmış ve daha sonra çatıyı sığacak edilir. Onun tabanı yansıtıcı ya da alev geciktirici ile kaplıdır.

Yumuşak dam revizyon için öneriler

Yumuşak dam bir sızıntı varsa, büyük onarım yapılması mümkündür. Bu durumda, eski örtü çıkarılmalıdır. Bunu yapmak için oldukça sık rahatlatır hem de bir rulo malzemenin içine sarılır sadece özel donanım kullanır. ahşaptır kolu bir başka düzenlemesi balta eylemler olarak, bir metal ile değiştirilir. Onun boyu ustanın büyümesi ile belirlenecektir.

Yüzey temizlendikten sonra, baz çatlaklar ve ezik bir olup olmadığını kontrol etmek gereklidir. Değilse, o zaman şap gerekli değildir döküldü. bazen çakıl ile değiştirilir bir köpük gibi davranır gibi bazı durumlarda, izolasyon dökülmeden önce, serilir. nemin buharlaşmasını engelleyecek bir film - yüzey daha sonra zift ile kaplı ve.

Sertleşmeden sonra, çimento çatı malzemesi döşeme devam edebilir. Bu durumda daha iyi, cam seçin. karton kaplamalar yürütülmesinde ile kıyaslanması, yüksek dayanıklılık ve teknik nitelikleri ile karakterizedir edin. Sen çatının alt kenarı ile çalışmaya başlamak gerekir. Desyatisantimetrovyh çakışmaları sağlamak önemlidir. üst üste binme eğim açısına bağlı olacaktır. Dikişler bitüm sakız işlenir. Bir sonraki başlayabilir sonra tabaka bir süre bırakılır. önceki tabaka dikiş sonraki dikiş çakışmamaktadır.

çatı tamiri için malzemeler göz önüne alındığında, sen, bir çatı keçe asfalt veya çatı malzemesi tercih edebilirsiniz. Her biri bitümlü mastik yapılmış koruyucu bir kapak, yerleştirme ihtiyacını gerektirecektir. Yüzey taş ve haddeleme silindirinin kırıntıları ile serpilir sonra. onlar zaten Sıralar arasında promazyvaniya dikişleri ortadan kaldıran yayılmasını koruyucu bir kaplama var çünkü Uzmanlar genellikle malzemelerin yeni nesil seçin. Bu malzeme tüketimini azaltır.

sızıntı çatı slate eliminasyonu

Tamir kayrak çatı 10 yıla malzemenin ömrünü kadar uzatabilirsiniz. Birkaç yıl öncesine kadar, hasarlı yeri toz ve kir katmanlarının temizlenir. yüzeyi bir sonraki aşamada boya içinde muamele edilmiştir. çatlak yağlı boya ile ön emprenyasyona bir kumaş, kapalı iken karşılanır. Hasarlı alan lekeli.

Çatı kaçak eşliğinde boyama tamir bölümünün çıkarılması çekici bir görünüm çatı vermek. Oldukça sık bu amaçla boya yeterli zaman alıcı ve verimsiz çatı, tüm alanını kaplar. Sadece 4 yıl sonra bu durumda tavan, bakıma muhtaç hale gelir.

çatı kaplama levhasının sızıntı ortadan Günümüzde PVA yapıştırıcı ve ezilmiş asbest tabakasının ilavesi ile bir çimento karışımının kullanımını kapsamaktadır teknoloji ile gerçekleştirilir. Çimento 2 kısım asbest yapıştırıcı karışımı üç adet kullanılmıştır. Daha önce bir 1 oranında suyla beslenen yapıştırıcı: 1 arasındadır. Bu bileşim, tamir alanına uygulanır ve de sürülür.

En iyi etkiyi elde etmek amacıyla, 2 katmanları veya daha fazla uygulama yapılması tavsiye edilir. Bu yöntem, avantaj onarım iz neredeyse gitti yatmaktadır ve düzgün bir karışım hazırlamak, sonra manipülasyon 8 yıldır çatı ömrünü uzatacaktır sahiptir. Bununla birlikte, karışım, oldukça hızlı bir şekilde sertleşir, böylece daha sonra, 2 saat boyunca çalışan, aynı zamanda, bir avantaj olarak kabul edilemez bir sonraki kısmı, hazırlamak için tavsiye edilir. Böyle çalışmaya başlamak için nonsolar havalarda gereklidir. Bu karışımın, yavaş kurutma daha fazla dayanıklılık sağlar neden olduğu gerçeğinden kaynaklanmaktadır.

su yalıtımı yoluyla çatı sızıntıları çıkarılması "Technoelast EMI 5.5"

bir apartmanın çatı sızıntı Eliminasyon "Technonikol" su yalıtımı ile bugün oldukça sık yapılır. Yukarıda bahsedildiği malzemeye gelince, bunun oldukça düşük su emme vardır sebeple popüler. Bu bileşenin ağırlığı ile 24 saat süre ile% 1 'den daha azdır.

Alt yüzey, bir film tabakası mevcut ise su geçirmez "Technonikol", en az bir kum tabakasının bir kaplamaya sahiptir. Boyuna ve enine yönde gerilim kırılma kuvveti, sırasıyla 600N ve 400N olan. 5.6 kg'a eşit bir metre kare ağırlığı. Bu yalıtım "Technonikol" % 40 aralıkta kırılma noktası uzaması. malzemenin termal direnci% 100 olur.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.