TeknolojininElektronik

Sırlar ses aygıtı, ya da ne kadar TV hoparlörleri bağlamak için

Bazen de çok komik durumları olur. Örneğin, bir ev sinema kazanılan tasarruf onun bağlantısının sırrı ortaya çıkarmak için istemiyor. Aile Konseyi üst üste gerçekten saat iki bütün bir meditatif bir halde olduğu gibi: nasıl TV hoparlörleri bağlamak için? Sözde "çan" nin aynı miktarda, yönergelere uygun olarak, henüz sadece üç kullanılmayan "lale" gereken tüm kabloları bağlanır olmasına rağmen şimdiden boş yuva TV yer almaktadır. Bununla birlikte, hoparlörlerin ses gelen üretici tarafından belirtilen "kalite hacmini", görüntülemez.

Nasıl Bir TV kolonuna bağlanmak için: basit bir çözüm basarak konuya

Her şeyden önce, şu noktaya dikkat edin: TV cihazına kaç ses çıkışlarını? Genellikle bu tür prizler böyle bir atama olarak işaretlenir: «Ses IN / OUT» veya «Ses R / L». televizyon alıcısı cihazın modifikasyona bağlı olarak donatılabilir SCART konektörü, optik ya da koaksiyel çıkış. Her şey öncelikle mavi ekranın özgünlük bağlıdır. En iyi seçenek sıradan kabul edilebilir analog ses neredeyse tüm modern TV'ler ile donatılmıştır çıkışı ( "lale"). Onların yardımı ile ve televizyon hoparlörlere bağlanabilir. Yine, hoparlörlerin çıkış tanımı «Ses ÇIKIŞ» sahip cihaz yuvaları ile gerçekleştirilir anlaşılmalıdır.

Kalite ve ses gücü

Tabii ki, ses bandı geniş bir yelpazede iki kanallı bağlantı türünü alamadım, yani böylece iki hoparlör kullanıldığında, "lale" ile bağladı. çevre destek video dizisini duymak için alıcı veya çok kanallı amplifikatör gereklidir. Bu cihaz film uyarlaması etkisi yoğunluğu ve gerçekçilik bir an yapmamızı sağlar olduğunu. Ve bölünmüş ses kanallarına tüm teşekkür ve sesli subwoofer. o cihazları konumlandırma ses algısı kalitesine bağlıdır gereğidir gibi TV 51 ve hoparlörleri yerleştirmek için sağa hoparlörleri bağlamak için yeterlidir.

bağlantı Yöntemleri

  • Birinci seçenek: normal RCA kablo veya bir SCART kablosu aracılığıyla bağlamak ses yükseltici ve TV alıcısı. «İÇİNDE» «OUT» polarite çıkışları ve şaşkın değil gözlemleyin için.
  • İkinci seçenek: konektör «OPTİK ÇIKIŞ» veya televizyonda «COAXIAL'u OUT» ve ev sinema alıcısı veya stereo sistemi üzerinde «IN» biten ile aynı adı taşıyan atamasını kullanın.
  • Üçüncü yöntem, TV hoparlörleri bir bilgisayar bağlamak için izin verir. Ön panelde bulunan kulaklık jakına Bu amaçla genellikle televizyon olduğunu hoparlörlerinden fişini takın ve stereo ses keyfini çıkarabilirsiniz.
  • Eski stereo kullanılan hemen hemen hiç olduğunu göz önüne aldığınızda Bazen tavsiye dördüncü seçenektir. Kordon Minijack-2RCA ses efektleri için ideal bir ortam. konnektör «AUX IN» Kişisel sayesinde, CD-DVD-birleştirmek TV «Ses OUT» -Çıkış bağlamak ve iki kanallı «R / L» kullanın. Genellikle eşitleyici dahili, böylece ses olacak çıkışı ile donatılmış stereolar.

Kusursuz kalite, ya da nasıl ses canlanıyor

müziğin sesini ve ses işitme hoş tonu temizlemek gerektiğinde seçimine bağlı odaklanalım. Sadece dijital ses kapsamlı ve her yere yayılan unvanını hak olabilir. soru Yani "TV'ye hoparlörleri nasıl bağlanacağını" öncelikle yüksek kaliteli bir çözüm içermelidir. o surround ses ile bir film izlemek çok daha rahat, Katılıyorum. Bu nedenle, modern teknolojinin sadece kullanımı tüm ses aralığını yardımcı bizim işitme algısı gerçek zevk almasını sağlar.

Sonuç olarak

bağlantıların temelde farklı türlerinin herhangi yürütülmesi, her zaman statik elektrik fenomen sizin elektronik başarısızlık bir suçlu olabilir unutulmamalıdır. ekipmanların kapalı olduğundan yalnızca bağlantıları üreten, bu tür sonuçları önlemek için. Şimdi bu durumda bilmeniz gereken, TV hoparlörü bağlamak için biliyorum. Bilinen yöntemlerin hepsi bu makalede tartışılmıştır dikkati çekiyor. Eğer TV'den ses "çıkarma" ve diğer cihazlara olan şanzıman ile herhangi bir zorluk yaşamazsınız bu yüzden ama hepsi aynı temel seçenekler, hesaba katılmalıdır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.